Fotó: Rab Zoltán
Több mint négy kilométeres szakaszon végeztek árvízvédelmi beruházást Szovátán, a települést átszelő Szováta patak medrében. A 7,9 millió lejes költségvetésű munkálatokat a környezetvédelmi minisztérium támogatásával az országos vízügyi igazgatóság valósította meg.
2021. november 05., 18:012021. november 05., 18:01
2021. november 05., 18:022021. november 05., 18:02
Valamikor a 80-as években, amikor a környező tömbházak épültek, szabályozták a patakot – magyarázta a Székelyhonnak Fülöp László Zsolt, Szováta polgármestere, aki azt is elmondta, hogy az itt élőknek mindig fontos volt a patak, a tiszta vizéért, a halállományáért, amely mára szinte eltűnt, nem utolsósorban a malomárokban működő malmok miatt is.
– részletezte a településvezető. Ám az évtizedek során az egyre gyakrabban ismétlődő árvizek nehézséget jelentettek a lakosságnak, ezért volt szükség a mielőbbi beavatkozásokra, mederszabályozásra, támfal-építésre és erősítésre.
Fotó: Rab Zoltán
A péntek déli sajtóeseményen Pásztor Sándor, a Román Országos Vízügyi Igazgatóság elnöke ismertette a műszaki paramétereket:
Fotó: Rab Zoltán
Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter elmondta, a 7,9 millió lejes beruházást 2019-ben kezdték el és idén fejezték be. Kiemelte, hogy 2021-ben megháromszorozták a környezetvédelmi minisztérium költségvetését, hogy befejezhessék az elkezdett partvédelmi munkálatokat, illetve új beruházásokat valósíthassanak meg.
– hangsúlyozta a miniszter, hozzátéve, hogy további terveik is vannak, hiszen az élővilág visszahonosítását szeretnék megvalósítani, úgy ahogy az évszázadokon át jellemezte a Szováta patakot. A miniszter ugyanakkor megdicsérte a szovátaiakat, hogy szép tisztán tartják a patak medrét. Elmondása szerint sehol nem látott benne szemetet, műanyag hulladékot, vagy bármi mást, ami azt jelenti, hogy fontos a szovátaiak számára a környezetük– hangsúlyozta.
Fotó: Rab Zoltán
A Szováta patak partján tartott sajtóeseményen Péter Ferenc Maros megye tanácselnöke, Szováta előző polgármestere is köszönetet mondott a beruházásokért, majd Fülöp László Zsolt arról számolt be, hogy
„Gyerekkoromban itt halásztam és csoda volt, ha egy pisztrángot fogtam” – idézte fel az emlékeit az elöljáró, aki az élővilág visszahonosítását támogatja.
Fotó: Rab Zoltán
Fotó: Rab Zoltán
Gyergyóalfalu község történetének legnagyobb összegű infrastrukturális fejlesztése kezdődik el. Aláírták azt a kivitelezési szerződést, amelynek részeként 47 millió lej értékű ivóvíz- és csatornahálózat-fejlesztést valósítanak meg.
Az időjárás függvényében Marosvásárhelyen a Tudor lakótelepen metszik a fákat a virágkertészet szakemberei. Míg előző években tanulmányozni lehetett, hogy hol vágják ki a fákat, idén erre nincs lehetőség.
A szél felerősödésére és hóviharokra figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat huszonhárom megyére.
Szombaton reggel hét órakor véget ért az államelnök-választás első fordulójának kampányidőszaka.
Egy marosvásárhelyi családi otthonból eltávozott kiskorú lány eltűnéséről értesítették a Maros megyei rendőrséget.
A rendőrség közlekedési információs központjának (Infotrafic) tájékoztatása szerint szombaton reggel havazott és részlegesen hó borított több útszakaszt.
A szélsőséges időjárási jelenségek miatt bekövetkező áramszünet okán leállt a marosbisztrai vízmű, az ivóvízellátás több helységben szünetel. A borszéki Fontana Gyógyfürdő sem nyit ma, hasonló okok miatt.
Tűz ütött ki szombaton hajnalban egy székelyudvarhelyi tömbházban, tíz lakót evakuáltak.
Kovászna megyében kevés változás történt a nyári választásokhoz képest, vasárnap Sepsiszentgyörgyön Szemerja negyedieknek, az imecsfalvi és bibarcfalvi lakosoknak kell utánanézniük, hogy hol is kell szavazzanak.
szóljon hozzá!