
Fotó: Pál Gábor
Egy taxis sofőr autójával egy fának ütközött Székelyudvarhelyen a Vásártér utcában kedden este nem sokkal nyolc óra után.
2010. augusztus 24., 21:532010. augusztus 24., 21:53
2010. augusztus 25., 10:512010. augusztus 25., 10:51
Fotó: Pál Gábor
Augusztus 24-én, kedden este baleset történt az Orion üzletház előtt. Nem hivatalos információk szerint egy Dacia Logan taxiautó épp a Nicolae Bălcescu utca felőlről haladt a Bethlen Gábor utca felé, amikor egy hölgy által vezetett, Renault Twingo jármű épp az autóbuszállomás felől kifordult és az irányjelzőt úgy hagyva, befordulást készült végrehajtani az Orion üzletház parkolójába.
Fotó: Pál Gábor
A taxis nem tudott mit tenni, az ütközést el akarta kerülni, és felhajtott a járdára – ahol szerencsére a közelben tartozkodó két járókelő figyelmes volt és félreugrott –, ott pedig körülbelül 20 métert haladva egy fának csapódott. A baleset során szerencsére nem történt személyi sérülés, a taxi eleje összetört. Szerdán jelentkezünk a rendőrség által közzétett hivatalos információval – az előbbi ismertetőket a helyszínen tartózkodó járókelőktől, szemtanúktól kaptuk.
Fotó: Pál Gábor
Fotó: Pál Gábor
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Négy székelyföldi városban lesz premier előtti vetítése a Káel Csaba filmügyi kormánybiztos által rendezett Magyar mennyegző című filmnek, amelyet kalotaszegi és más erdélyi helyszíneken is forgattak.
A január 1. és 8. közötti héten a SIRENE irodák közötti információcserének köszönhetően 453 olyan személyt azonosítottak Európában, akik figyelmeztető jelzéssel szerepeltek a Schengeni Információs Rendszerben (SIS), közülük 313-at Románia területén.
A kormány vasárnap egy sor pontosítást közölt az ingatlanokra (épületek, telkek) és járművekre megszabott adók és illetékek emeléséről szóló döntéssel kapcsolatban.
A Maros és Hargita megyéket is átszelő 15-ös országúton átfogó megelőző rendőrségi akció zajlott vasárnap. Az akció célja a közúti biztonság növelése és a közlekedési balesetek fő kiváltó okainak megelőzése volt.
Közel 550 sofőr gépkocsivezetői jogosítványát vonták be szombaton a rendőrök, ezek közül 129-et gyorshajtás, 58-at alkohol hatása alatti vezetés miatt – közölte vasárnap az Országos Rendőr-főkapitányság (IGPR).
Az elmúlt 24 órában 121 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 123 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott szombaton a Salvamont.
Értesítsék a helyi rendőrséget vagy az éjjeli menedékhelyet, ha hajléktalan embereket észlelnek az utcán – hívja fel a marosvásárhelyiek figyelmét a polgármesteri hivatal, tekintettel a következő napok rendkívül alacsony hőmérsékletére.
A központi költségvetési intézmények tartozása tavaly novemberben 28,05 százalékkal 859,4 millió lejre nőtt az októberi 671,1 millió lejről – derül ki a pénzügyminisztérium szombaton közzétett adataiból.
Többnapos havazás után vastag hóréteg borítja Csíkszék minden szegletét. A fehér tájak minden bizonnyal még egy ideig velünk maradnak, hiszen a bőséges szilárd csapadék után még napokig kitartó dermesztő hideg érkezett a térségbe.
szóljon hozzá!