
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Egy ukrán állampolgárságú férfi személyében azonosították a múlt csütörtök délután a 13A jelzésű országút Székelyudvarhely és Farkaslaka közötti szakaszán történt súlyos közúti baleset okozóját.
2019. április 24., 10:332019. április 24., 10:33
Múlt csütörtökön a 63 éves székelyudvarhelyi G. A. Farkaslaka irányába közlekedve ütközött egy teherautóval, utóbbi vezetője megállás nélkül továbbhajtott.

Súlyos közúti baleset történt csütörtök délután a 13A jelzésű országút Székelyudvarhely és Farkaslaka közötti szakaszán. A rendőrség keresi az ütközésben érintett teherautó vezetőjét, aki, miután nekicsapódott egy személyautónak, elhajtott a helyszínről.
A rendőrség szerdai tájékoztatása szerint kedden sikerült azonosítani a cserbenhagyó járművet és vezetőjét: egy Ukrajnában bejegyzett nyerges vontató okozta a balesetet, amelyet a 41 éves ukrán állampolgárságú B. V. vezetett. Ellene gondatlanságból elkövetett testi sértés és baleset helyszínének elhagyása miatt indítottak eljárást.
Kedd esti ülésén a kormány jóváhagyta több minisztérium és állami intézmény büdzséjének a kiegészítését a 2025-ös évre.
Az adóhatóság (ANAF) kedden közölte, hogy megkezdte a közel 46,8 millió lejes tartozás behajtását a Gabriel Resources Limitedtől, és kényszervégrehajtás alá vonta a cég Roșia Montană Gold Corporationben birtokolt részvényeit.
Jövőre adómentességet élveznek az üvegházak, fóliasátrak, gombatermesztő farmok és a silók – jelentette be a pénzügyminiszter a kedd esti kormányülés utáni sajtótájékoztatóján.
Elfogadta a kormány a jövő évi költségvetés kidolgozásához szükséges úgynevezett salátarendeletet – jelentette be kedd esti sajtótájékoztatóján a pénzügyminiszter.
Az elkövetkező időszakban hófúvással kísért havazásra lehet számítani Hargita megyében. A megyei utakon közlekedőknek lehetőségük van bármilyen jellegű elakadás, útakadály vagy közlekedési probléma azonnali jelzésére is.
Fedélzeti kamerás videót osztottak meg a szombaton Dálnoknál történt láncbalesetről, amelyben hét autó volt érintett, és amelynek következtében négy felnőttet és egy kiskorút szállítottak kórházba.
Pert indítottak a Hargita megyei állatorvosok az állategészségügyi hatóság ellen, mert a szerződéses szolgáltatások árát évek óta nem aktualizálta a főhatóság. A tartozásokat viszont a közelmúltban részben törlesztette, hogy elkerüljön egy új pert.
Több mint 50 ezer lej értékben bírságolt, és 200 ezer lejnél nagyobb értékben foglalt le faanyagot a rendőrség a múlt héten zajló erdészeti ellenőrzési akció során Hargita megyében.
A rendőrség büntetőeljárást indított kedden gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt a nagyszebeni ötcsillagos hotelben az úszómedence fölötti gipszkartonmennyezet beomlása nyomán megsérült hat személy ügyében – közölte a Szeben megyei rendőrség.
A Bolojan-kabinet két új minisztere, Radu Miruță és Irineu Darău kedden délután letette a hivatali esküt a Cotroceni-palotában.
szóljon hozzá!