
A polgármester és támogatói
Fotó: Facebook/Gálfi Árpád
Lemondanak az Erdélyi Magyar Néppárt-tagságról azok az önkormányzati képviselő-jelöltek, aki a Szabad Emberek Pártjának székelyudvarhelyi listáján vállalták a jelöltséget. Időközben Bunta Levente, Székelyudvarhely volt polgármestere Facebookon jelentette be, hogy ő is indul az őszi helyhatósági választáson.
2020. augusztus 18., 14:352020. augusztus 18., 14:35
2020. augusztus 18., 14:382020. augusztus 18., 14:38
Megméretkezne a helyhatósági választásokon Bunta Levente, Székelyudvarhely volt polgármestere. Az ehhez szükséges ötszáz támogatói aláírást kedden nyújtotta be a helyi választási bizottsághoz – jelentette be közösségi oldalán. Részleteket csütörtökre ígért, egyebek mellett arról, hogy önkormányzati képviselői vagy polgármesterjelöltként indul.
Közben az Erdélyi Magyar Néppárt székelyudvarhelyi szervezete közleményben „mélységesen elítéli a partner párt (Magyar Polgári Párt – szerk. megj.) elnökének, Mezei Jánosnak a hozzáállását, amellyel
Hozzáteszik, sajnálattal veszik tudomásul, hogy ezzel megfosztották a helyi Néppártot attól, hogy egy komoly, elismert civil-szakmai csapat számára biztosítsák az indulást, és
„Mivel az elmúlt hónapokban közösen szerveztük és építettük fel ezt a csapatot azzal a céllal, hogy segítsünk a jelenlegi városvezetésnek, azok tagjaink, akik tanácsosként szeretnék folytatni a munkát, kénytelenek lemondani a Néppárt-tagságról, de továbbra is egy csapatként tevékenykedünk tovább” – jelentették be, kiemelve, hogy a Néppárt helyi szervezete teljes mértékben azonosul és együtt dolgozik Gálfi Árpád polgármesterrel és csapatával.

Mike Leventét, a Magyar Polgári Párt helyi elnökét indítja polgármesterjelöltként Székelyudvarhelyen az MPP – jelentették be kedden. A székely anyavárosban tehát nem valósult meg az Erdélyi Magyar Szövetség, azaz az Erdélyi Magyar Néppárt és a polgáriak egyesülése.
Közleményükben kitértek arra is, hogy a székelyudvarhelyi sajátos helyzettől függetlenül teljes mértékben támogatják az udvarhelyszéki EMSZ-listán (Erdélyi Magyar Szövetség, az MPP és a Néppárt szövetsége) induló jelölteket.
Az elmúlt héten szakadás történt a Magyar Polgári Párt székelyudvarhelyi szervezeténél is: tizennyolc tag jelentette be, hogy búcsút int az MPP-nek, többen közülük most a Szabad Emberek Pártjának helyi jelöltlistáján szerepelnek.
A Szabad Emberek Pártjának székelyudvarhelyi jelöltlistája
Gálfi Árpád – polgármesterjelölt, Pál Dénes – a Melinda cégcsoport tulajdonosa, Pálfi Kinga – pszichológus, Albert Sándor – közgazdász, gazdasági igazgató, dr. Kurtus István – ortopéd főorvos, Szabó Zsusza – pedagógus, András Lehel – közgazdász, a Melinda cégcsoport vezérigazgatója, Ölvedi Zsolt – gyógyszerész, Bíró Edith – nyugdíjas, Józsa Levente – fényképész, vállalkozó, Péter Balázs – közgazdász, Bíró Jolán – menedzser, Major Sándor – tanár, vállalkozó, Ferencz Albert – mérnök, ügyvezető igazgató, Godra Zsolt – mérnök, vezérigazgató, Tamás Béla – értékesítési menedzser, Bíró Ervin Loránd – belső dizájner, Nagy Endre – tanár, aligazgató, Tankó Ágnes – vállalkozó, Nagy Mária Terézia – menedzserasszisztens, vállalkozó, Becze Juliánna – építész, Réthi Enikő Kinga – ügyvéd, dr. Ambrus József – mentős főorvos, Péter Péter István – mérnök, vezérigazgató.

Nem tudnak azonosulni a Magyar Polgári Párt hozzáállásával, ezért csütörtöktől kilépnek a pártból – jelentette be Péter Péter, a polgári párt egyik alapítótagja. A döntés egy éve érlelődik.

Nem a három magyar párt valamelyikében, hanem egy román-magyar vegyespárt, a Szabad Emberek Pártja (POL) színeiben méretkezik meg a közelgő önkormányzati választásokon Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere – derül ki a párt által a szerkesztőségünknek küldött meghívóból.
A keddi cotroceni-i konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte kedd este Nicușor Dan.
A kiskérődző-pestis elleni immunválaszt, azaz antitestek jelenlétét igazolták a laborvizsgálatok két különböző Hargita megyei legelőtesten tartott juhok néhány példányában. Az egyelőre még rejtély, hogy miként kerülhettek kapcsolatba a kórokozóval.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.
Vegyék ki a barnamedvét a szigorúan védett fajok kategóriájából, és rugalmasabb kezelést tegyenek lehetővé azokban a tagállamokban, ahol a faj nem veszélyeztetett – ezekkel a kérésekkel fordult az Európai Bizottsághoz Tánczos Barna.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
szóljon hozzá!