
Fotó: Bodnár Arthur
Négy ANL-s tömbházat adtak át a fiatal családoknak és igénylőknek Szentegyházán, a József Attila utcában. December 13-án néhány perccel 12 óra után a 48 vadonatúj lakrész bérlői kézbe kapták kulcsaikat a város polgármesterétől. A szerződések értelmében december 15-e után a lakók megkezdhetik a beköltözést.
2010. december 13., 18:222010. december 13., 18:22
2010. december 14., 11:082010. december 14., 11:08
Négy tömbházat építettek a József Attila utca 13. szám alá, egyenként 12 lakrésszel. Mindegyikben hat kétszobás, valamint hat egyszobás lakrész található, előbbieket a családos fiatalok kapták. A több mint 9 millió lejes beruházáshoz Hargita megye tanácsa 2 millió lejjel járult hozzá, de még vannak kifizetetlen berendezések, mint például a „mosztos” hőközpont – tájékoztatott Burus Mária Ella polgármester asszony.
„Olcsóbb így, mint ha csak gázzal fűtenének. Hátravan még a területrendezés, próbáltuk salakkal feltölteni a járdák helyét, remélhetőleg jövőre az is meglesz. Családonként 450 lejbe kerül az elektromosság bekötése, a kéréseket már hozzák is, hogy karácsonyra tudjanak beköltözni, amennyiben lehetőségük van rá. Legfontosabb célunk az, hogy minél több fiatal a szülőföldön maradhasson. Úgy gondolom, ezzel tettünk egy fontos lépést. Sok helyen még a szülőkkel laktak a fiatal családok, ám mostantól a komfortérzésük is nőni fog” – nyilatkozta Burus.
Az átadáson jelen volt Borboly Csaba, Hargita megye tanácsának elnöke is, aki arról tájékoztatott, hogy közvetett és közvetlen hozzájárulásuk elérte a 2 millió lejt. „Annak örvendek, hogy az RMDSZ kormányzati szerepvállalása mentén sikerült a beruházás értékét kieszközölni az Országos Lakásügynökségtől (ANL). Úgy gondolom, hogy itt Szentegyházán igenis helyük volt ezeknek a lakásoknak, hiszen 48 fiatal család kaphat lehetőséget az itthon maradásra. Bízom benne, hogy további beruházásoknak lehetünk támogatói, mivel úgy látom, hogy jelentős élni akarás és összefogás van itt” – fogalmazott Borboly.
Két évvel ezelőtt adták át a korábbi ANL-s tömbházakat a Hársfa utcában, ennek folytatásaként újra helyet kerestek a tanács területén a mostani lakások megépítéséhez. „Kerteket és pajtákat bontattunk le a területen, úgy gondoltuk, hogy mindenképpen hasznosabb lesz, ha több fiatal család kaphat lehetőséget, hogy itt lakhasson” – mondta el az átadáson a polgármester asszony. A kulcsok átadása után a fiatalok megtekintették az egyelőre üresen álló új lakrészeket, láthatóan mindenki örült az „angyal korai érkezésének”.
Borboly örömének adott hangot, gratulált a város vezetőségének, hogy a pénzügyi válság ellenére sikerült befejezni ezt a tetemes a beruházást. „Ezek szerint hamarabb jön az angyal itt Szentegyházán, mindenképpen egy jó eredményként könyvelhető el. Annak örvendenék, ha a jelen lévő fiataloknak a családalapítás és bővítés reményében ez a beruházás segítségül jöhetne. Gondolom, mindenkinek az az álma, hogy itthon élhessen Székelyföldön. Erre kell odafigyelnünk, közös erőfeszítés révén. Gratulálok azoknak, aki sikeresen pályáztak, remélem, jó közösség fog kialakulni, mivel a korosztályok is azonosak” – biztatta a jelenlévőket a Hargita megyei tanácselnök.
A József Attila utcai lakók névsora
Csaknem hárommillió forint bírságot kapott az a sofőr, akinek a kisbuszában 760 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
Donald Trump amerikai elnök éles és trágár szavakat használva katonai erő alkalmazásával fenyegette meg vasárnap Iránt arra az esetre, ha nem volna hajlandó hosszú távú békemegállapodást kötni és a Hormuzi-szoros ismételt lezárásával próbálkozna.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök vasárnap benyújtotta a parlamentnek kormánya programját és a miniszterjelöltek névsorát.
Hétfőn kezdődik az országos képességfelmérő vizsga, amelyre több mint 148 ezer nyolcadik osztályt végzett tanuló iratkozott fel. Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint a felmérőt 2956 vizsgaközpontban szervezik meg.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
szóljon hozzá!