
Elhasználódtak az utak, a járdák, parkolókat is kell létrehozni a városközponti lakóövezetben
Fotó: Gábos Albin
Több mint fél éve késik a csíkszeredai Octavian Goga sétány felújításához szükséges műszaki tervek véglegesítése. Noha a polgármesteri hivatal ezt nem szeretné, legrosszabb esetben a szerződés felbontására is sor kerülhet.
2020. február 11., 13:382020. február 11., 13:38
Tavaly ősszel már a munkálatokat is szerették volna elkezdeni, de egyelőre még a kiviteli tervek sem készültek el a városközponti Octavian Goga sétány felújításához. A 2019 tavaszán lefolytatott közbeszerzési eljárás során egy jászvásári tervező cég kapott megbízást a tervek elkészítésére, amely akkor még egy három hónapos feladatnak tűnt, és arra számítottak, hogy augusztusra ezeket el is fogadja az önkormányzat. Nem így történt, a dokumentációhoz a hivatal szakemberei több kiegészítést kértek, de ezek elkészültekor sem volt minden rendben, ezért másodszorra sem tudták elfogadni – tudtuk meg Szőke Domokostól.
Az alpolgármester elmondta,
Ennek nyomán most újabb válaszlevélben kérik a tervezőt, hogy jöjjön a helyszínre, és egyeztessenek a szükséges kiegészítésekről, mert szeretnék elkerülni a szerződés felbontását – ismertette.
A halogatás akár egy évvel is késleltetheti a munkálatok elkezdését. Ha a terveket rövid időn belül véglegesítik, kiírják a kivitelezéshez szükséges közbeszerzési eljárást, és megfelelő ajánlatok esetén szerződést írnak alá, a felújítást el lehet kezdeni. Addig is marad jelenlegi állapotában a sétánynak nevezett szűk, tömbházakkal telezsúfolt lakóövezet, ahol a több mint 30 éves, korábban évente foltozott burkolat jelentős részét tavaly tavasszal felmarták. Így
A lakóövezetben új esővíz-elvezető hálózat építésével kell kezdeni a beavatkozást, részleges felújításra vár a szennyvíz- és ivóvízhálózat is. A sétány zárt jellege nem szűnik meg, a jelenlegi két autós be- és kijáratból csak egy marad, a Kossuth Lajos utca felé csak gyalogosok közlekedhetnek, autóval ezt csak szükséghelyzetekben lehet majd használni. Autóval a ki- és bejárás a Decemberi Forradalom utcából lesz, ott pedig sorompót telepítenek, mert
Ezzel nemcsak a parkolási lehetőség szűnik meg a városközpontba érkezők számára, hanem a Kossuth Lajos és Decemberi Forradalom utcák közötti átjárás is. A parkolók mellett belső udvarokat is kialakítanak, amelyeket csak a társasházakon át lehet megközelíteni, és készül egy játszótér is.
A belügyminisztérium Katasztrófavédelmi Főosztályának (DSU) vezetője, Raed Arafat szerint a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársainak megtámadását az az álhír váltotta ki, amely szerint „egy fekete mentőautó gyerekeket rabol”.
Botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira, akik egy beteget próbáltak ellátni Récekeresztúron. A mentőautó sofőrje súlyosan megsérült – közölte vasárnap a Facebook-oldalán az egészségügyi minisztérium.
Az együtt végzett munka örömét, az aratás hagyományát és a kaláka közösségformáló erejét is megtapasztalhatták az érdeklődők szombaton Csíkszentkirályon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint hétfő 10 órától szerda 21 óráig az egész országban kánikulára, rendkívül magas hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre és trópusi éjszakákra van kilátás.
Nyolc centiméterrel nőtt a Duna vízszintje a csernavodai atomerőműnél, ami biztosítja a létesítmény további működését – közölte vasárnap a Facebook-oldalán Radu Miruță.
Mehringer, Co Lee és a Blahalouisiana Sziget fesztiválos koncertjét is láthatják majd a közmédia nézői az M1-en – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
Egy várakozó metrószerelvénybe is betévedt az a sérült vaddisznó, amely a mozgólépcsőn jutott le szombaton a Kossuth Lajos téri metróállomás peronjára, de egyik utas sem sérült meg – közölte a BKV Zrt. az MTI-vel.
A pénteki árcsökkenést követően szombaton is olcsóbb lett néhány banival a gázolaj a romániai töltőállomásokon, míg benzint szinten mindenhol az előző napi áron lehet tankolni.
3 hozzászólás