
Online ügyintézést szorgalmaznak a városházán
Fotó: Erdély Bálint Előd
Székelyudvarhely közintézményeibe, az országosan megállapított szabályok értelmében, hétfőtől csak zöldigazolvánnyal, esetenként érvényes negatív gyors- vagy PCR-teszt felmutatásával lehet bejutni. Ez érezhetően befolyásolja a kulturális intézmények működését, valamint a polgármesteri hivatalban végzendő ügyintézések menetét is.
2021. október 27., 13:472021. október 27., 13:47
2021. október 27., 15:032021. október 27., 15:03
Sokakban fölmerül a kérdés, hogy adókat, illetékeket, bírságokat hogyan fizethetnek személyesen, ha nincsenek beoltva koronavírus ellen. Zörgő Noémitől, a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal sajtószóvivőjétől megtudtuk, hogy – a pénteken megjelent kormányhatározat vonatkozó utasításai értelmében – van lehetőség kifizetések intézésére fizikai jelenléttel is azok számára, akik nem rendelkeznek oltási igazolással.

Íme összefoglalva, hogy milyen korlátozásokra számíthatunk hétfőtől. A kormánya elfogadta az erre vonatkozó határozatot, miután az Országos Vészhelyzeti Bizottságnál meghozták a szakmai és „más szempontokat is figyelembe vevő” döntéseket.
A Bethlen-negyedi pénztárt jelölték ki erre a célra (Kisköved u. 9. szám), ennek ugyanis közvetlen bejárata van az utcáról, így megfelel a kitételnek. A városháza pénztárába viszont kizárólag zöldigazolvánnyal lehet bejutni.
Zöldigazolvány vagy negatív teszt kell a lakosság-nyilvántartó irodához, valamint polgári esküvők lebonyolítása esetén– tette hozzá a sajtóreferens.
A városi könyvtában betűről betűre betartják a törvényben foglaltakat, tudtuk meg Szőcs Endre igazgatótól. Az általa vezetett intézménybe hétfőtől kizárólag érvényes zöldigazolvánnyal lehet bejutni. A kikölcsönzött könyvek visszajuttatására van megoldás az oltással nem rendelkezőknek is, mivel vonalkódos rendszerrel történik a kölcsönzés, előzetes egyeztetés alapján a bejáratnál átveszi azokat valaki. Újabbak kikérésére viszont nincs lehetőségük azoknak, akik nem rendelkeznek megfelelő igazolással.
Egyre több helyen jelenik meg a zöldigazolvány felmutatásáról szóló plakát Székelyudvarhelyen is
Fotó: Erdély Bálint Előd
Kérdésünkre, hogy – sepsiszentgyörgyi mintára – van-e lehetőség oltatlanoknak egy külön bejáratnál, előzetesen kikért könyvet átvenni, Szőcs Endre határozottan fogalmazott:
Hozzátette, „szeretettel várunk mindenkit; aki még nem oltatta be magát, az tegye meg, és akkor jöhet”. Az általa vezetett intézményben dolgozó tizenhat személyből kettő beteg jelenleg (egyikük oltott), illetve egy bedolgozó is van, aki még nincs beoltva, viszont átesett a betegségen – tette hozzá Szőcs Endre.
Hasonló a helyzet a Haáz Rezső Múzeumnál is. Miklós Zoltántól, az intézmény vezetőjétől megtudtuk, hogy múlt héten kísérleti jelleggel már bevezették ezt a szabályt, volt, akinek nem volt érvényes zöldigazolványa. „Az ilyen személyek
Ami viszont nagy fejfájást okoz majd, az a diákok csoportos múzeumlátogatása – folytatta az igazgató –, nagy kérdés, hogyan lehet majd azt megoldani, amint újraindul az oktatás.
Ugyanez a kérdés merül fel a Tomcsa Sándor Színház esetében is, ahol az alkalmazottak átoltottsága nyolcvan százalék fölötti. Jelenleg vakáció van, szünetelnek a diákbérletes előadások, tudtuk meg Nagy Pál igazgatótól. Előadások egyébként a nézőtér kapacitásának harmincszázalékos kihasználtsága mellett tarthatók,
A diákbérletes előadások a vakáció idején szünetelnek, ám arról, hogy utána folytatódnak-e, még nem lehet tudni, „várunk, mert olyan gyakran változnak a szabályok, hogy majd inkább akkor reagálunk, amikor tudjuk, mi van” – mondta Nagy Pál. Valószínűnek tartja, hogy a diákelőadások nagy részét jövő tavaszra ütemezik át.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
2 hozzászólás