
Fotó: Rádió GaGa
A 2025-ös VIBE-ról a Rádió GaGa egyedi, négykerekű stúdiója sem hiányozhat. És ha már ott lesz, akkor hozza magával az utánozhatatlan hangulatot, valamint a slágereket és új zenéket.
2025. június 29., 10:002025. június 29., 10:00
Izgalmas programokból, ütős koncertekből, felhőtlen bulizásból idén sem lesz hiány Marosvásárhelyen. A nyár legnagyobb magyar nyelvű könnyűzenei fesztiváljára már hetek óta hangol csapatunk. Médiacsoportunk marketingsátrai alatt megállás nélkül pörögni fog a szerencsekerék, de ha kellő kreativitással, tudással és egy adag jófejséggel is rendelkezik a kedves játékos, akkor további értékes nyereményekkel ajándékozzuk meg! Érdemes velünk játszani, felkeresni a dubát és a Székelyhon-Krónika-Székely Sport feliratú szélembert keresni, hiszen 10 és 18 óra között a fesztivál teljes ideje alatt pörögni fog az élet.
Médiacsoportunk kitelepülése Erdély legnagyobb magyar nyelvű könnyűzenei fesztiváljára nem valósulhatott volna meg a támogatók hozzájárulása nélkül. Ők azok:
A Székely Csürke az egyetlen olyan márka a régióban, amely teljes egészében helyi forrásokra építi ellátási láncát. A helyi gazdák által termesztett gabonát saját takarmánygyárukban dolgozzák fel, így garantálva a kiváló minőségű táplálékot a csirkék számára. A csirkék nevelése, vágása és csomagolása is Székelyföldön történik, korszerű körülmények között. Ez a gondos munka biztosítja, hogy a végtermék mindig friss, ízletes és prémium minőségű legyen. Kiemelten fontos számukra a fenntarthatóság és a helyi közösség támogatása, hiszen minden lépés a régió gazdaságát erősíti, miközben megőrzi a hagyományos ízeket és értékeket. A vásárlók így nemcsak egy minőségi terméket kapnak, hanem egy darabot Székelyföld szívéből.
Az End-Ibo csokoládégyár egy családi vállalkozásként indult, és Gyergyóremetén született a 2000-es években. Az egykor kis manufaktúraként működő üzem mára már 25 éve töretlenül fejlődő édességgyártóvá nőtte ki magát, és sokak kedvencévé vált. Kínálatukban megtalálható a nosztalgikus házicsokoládé, az illatos mézespogácsa, kókuszcsók, valamint számos más különleges finomság, amelyeket gondosan válogatott alapanyagokból készítenek. Az End-Ibo egyszerre őrzi a hagyományos ízek varázsát, miközben folyamatosan megújuló, egyedi termékeivel is elkápráztatja vásárlóit. Minden falat egy kis öröm – egy édes pillanat, amelyet szeretettel és odafigyeléssel készítenek, hogy még szebbé tegyék a mindennapokat.
Gránit Bank
Mi a Gránit Banknál hisszük, hogy a bankolás lehet egyszerre korszerű, kényelmes és fenntartható. Magyar tulajdonú digitális bankként célunk, hogy ügyfeleink számára a legmodernebb, teljesen online pénzügyi megoldásokat nyújtsuk – legyen szó számlanyitásról, átutalásról vagy hitelügyintézésről. A fejlett mobilalkalmazásunk és videóbanki szolgáltatásaink lehetővé teszik, hogy bárhol és bármikor, személyes jelenlét nélkül is gyorsan és biztonságosan intézhessék pénzügyeiket. Törekszünk arra, hogy folyamatos innovációval, alacsony költségekkel és kiemelkedő ügyfélélménnyel járuljunk hozzá ügyfeleink pénzügyi szabadságához. Számunkra a digitalizáció nem csupán technológia, hanem egy tudatos választás a jövő irányába.
LANKA
A Lanka Transylvania egy erdélyi húsfeldolgozó vállalkozás, amely 2009 óta dolgozik azon, hogy megbízható minőségű, házias ízvilágú termékeket kínáljon a vásárlóknak. A kezdeti kis csapatból mára egy stabil, 36 fős közösség lett, amely több mint 500 üzletet lát el hentesáruval. A cég filozófiája egyszerű: csak olyan termék kerül ki a kezeik közül, amit ők maguk is jó szívvel tennének a családi asztalra. A vásárlók szerint a Lanka nemcsak finomat, hanem őszintét is kínál – olyan ízeket, amelyekhez bizalom is jár. A termékeik Maros, Hargita, Kovászna, Kolozs, Szeben, Fehér, Brassó és Beszterce megyékben érhetők el.
A Gedeon Richter Közép és Kelet-Európa egyik legnagyobb gyógyszercége, több mint 11.500 munkatárssal, 50 országban jelen lévő hálózattal. A vállalatot 1901-ben alapította Richter Gedeon, aki a budapesti Sas Patika alagsorában kezdett gyógyszerkísérletekbe. Azóta a Richter neve egyet jelent az innovációval, bátorsággal és folyamatos fejlődéssel. Ma a vállalat több ágazatban tevékenykedik, köztük a gyógyszerfejlesztés, biotechnológia és eredeti kutatás területén. Több mint 200 készítményt kínál, kiemelt figyelmet fordítva a szív- és érrendszeri, központi idegrendszeri és nőgyógyászati betegségekre. A Gedeon Richter Románia 1998-ban kezdte működését Marosvásárhelyen, az Armedica gyár megvásárlásával. Az élhetőbb mindennapokért. A Richter célja nem csupán gyógyszerek gyártása, hanem egy egészségesebb társadalom építése is. Törődnek egymással, a közösséggel, és olyan belső kezdeményezéseket indítanak, amelyek kis lépésekkel, de valódi változást hoznak.
Elfogadta a kormány csütörtöki esti ülésén azt a határozatot, amely szerint július 1-től a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő a bruttó minimálbér.
Jóváhagyta csütörtök esti rendkívüli ülésén a Bolojan-kabinet a 2026-os állami költségvetés tervezetét, amelyet a parlament elé terjesztenek.
A romániai polgárok valamivel több mint fele (50,4 százalék) úgy véli, hogy az Európai Unió és az Egyesült Államok közötti feszültségek körülményei között Romániának egyensúlyt kellene fenntartania a két partner között – derül ki egy felmérésből.
Öt székelyföldi helyszínen mutatják be Demeter Szilárd Hazaszótár című könyvét március 14-20. között.
Nicușor Dan államfő és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön aláírták a két állam közötti stratégiai partnerségről szóló közös nyilatkozatot a Cotroceni-palotában.
Idén is elindul a Székely Gyors és a Csíksomlyó Expressz a csíksomlyói pünkösdi búcsúba a Kárpáteurópa Utazási Iroda és a MÁV Személyszállítási Zrt. szervezésében – közölték a szervezők csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
A pénzügyminisztérium azt javasolja, hogy a kormány 2026 végéig hosszabbítsa meg a gázolaj árának kompenzálását a közúti fuvarozók számára. A tervezet szerint 2026. április 1. és december 31. között literenként 85 banis támogatást kapnának a fuvarozók.
Stabilitási prémium a fiataloknak, támogatás a munkáltatóknak és több online szolgáltatás – több ponton is változott a munkanélküli-biztosítási rendszer.
Nicușor Dan államfő csütörtökön fogadta Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Lehűlés és csapadék érkezik március második felére, felváltva az eddigi igazán száraz és szokatlanul meleg időszakot – jelzik előre a meteorológusok.