A Maros Megyei Tanács nyilvános, rendkívüli ülésének összehívása Pr-cikk

•  Fotó: Bereczky Sándor

Fotó: Bereczky Sándor

Támogatói tartalom

2024. október 17., 13:352024. október 17., 13:35

A Maros Megyei Tanács elnöke, mivel a „DJ 153 Nyárádremete – Szováta modernizálás és felújítása” projekt, a szerződéskötés szakaszba került, a szerződést pedig nem lehet aláírni a 2024. október 11-től számított 10 munkanapos határidőn belül, a projekt költségvetésének, a közölt pénzügyi leutalás növekedéshez való kiigazítására/illesztésére vonatkozó egyes intézkedéseknek az elfogadása nélkül, figyelembe véve, hogy az elkövetkező időszakba, az új tanácsnak a megalakulásának és a megszervezésének az eljárásai, elkerülhetetlenül egy olyan időszakot feltételeznek amikor technikailag nem fog lehetni elfogadni határozatokat.

Tekintettel arra, hogy a döntéseknek az elhalasztása a fentebb említett 10 munkanapos határidő utáni momentumra, a finanszírozási szerződésnek az aláírásának a lehetetlenségéhez vezet, amely esetbe a polgároknak egy modernizált és felújított közúti szállítási infrastruktúrához való hozzáférésének a legitim érdekeik károsulhatnak, az utólag módosított és kiegészített, 115/2019. sz. Maros Megyei Tanács Határozattal jóváhagyott, a Maros Megyei Tanács Szervezési és működési szabályzatának a 685. cikkelynek, az utólag módosított és kiegészített, a Közigazgatási Törvénykönyvre vonatkozó 57/2019. sz. Sürgősségi Kormányrendelet 178. cikkely (2) bekezdés, 179. cikkely, alátámasztva a 134. cikkely (1) bekezdés a) betűvel, (4) bekezdés, (5) bekezdés a), a^1) és a^2) betű, a 135. cikkely és a 196. cikkely (1) bekezdés b) betű előírásai alapján, elrendeli:

1. cikkely
(1) Összehívja, azonnali hatállyal, a Maros Megyei Tanácsnak a plénumát, nyilvános rendkívüli ülésre, 2024. október 17-re, 13,00 órától, amely videokonferencia rendszerben, online fog lezajlani.

(2) Az azonnali hatállyal összehívott, rendkívüli ülésnek, a napirendjének a javasolt tervezete, a jelen rendeletnek a szerves részét képező mellékletben van előírva.

2. cikkely
(1) A megyei tanács ülésének a nyilvános jellegét, a gyűlésnek az élőbe való közvetítésével biztosítják, az intézménynek a facebook oldalán.

(2) Az utólag módosított és kiegészített, 115/2019. sz. Maros Megyei Tanács Határozattal jóváhagyott, a Maros Megyei Tanács szervezési és működési szabályzata, IV. Fejezet A Maros Megyei Tanács működési szabályzata 61. Szakasz Speciális szabályok előírásai, alkalmazhatóvá válnak.

3. cikkely
A jelen rendeletet köztudomásra hozzák a helyi sajtóban és a hatóságnak az internetes oldalán és megküldik a megye főjegyzőjének, a megyei tanácsosoknak, a Maros Megyei Tanácsnak, a szakapparátusának a független igazgatóságainak, szolgálatainak és osztályainak.


A Maros Megyei Tanács Elnökének a 371/17.10.2024. sz. rendeletének a melléklete

A Maros Megyei Tanácsnak, az azonnali hatállyal összehívott, 2024. október 17-i rendkívüli ülésének napirendtervezete

1. Határozattervezet, „DJ 153A-153 Nagyernye – Nyárádremete – Szováta útszakasz Modernizálása és felújítása” beruházási létesítményhez tartozó, műszaki terv szakaszban levő műszaki-gazdasági dokumentációnak és a műszaki-gazdasági mutatóinak a jóváhagyására vonatkozó 133/28.06.2024. sz. Maros Megyei Tanács Határozat módosításáról
Indítványozó: Péter Ferenc – a Maros Megyei Tanács Elnöke

2. Határozattervezet, a „DJ 153 Nyárádremete – Szováta modernizálás és felújítása” projektnek és a hozzátartozó költségeknek a jóváhagyására vonatkozóan
Indítványozó: Péter Ferenc – a Maros Megyei Tanács Elnöke

3. Kérdések, interpellációk, válaszok, vélemények.

(X – fizetett hirdetés)

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. július 30., szerda

Úgy tűnik, hogy Ludovic Orbannak is terem babér az elnöki hivatalban

Megbízatást kaphat az elnöki hivatalnál Ludovic Orban – nyilatkozták szerdán politikai források.

Úgy tűnik, hogy Ludovic Orbannak is terem babér az elnöki hivatalban
2025. július 30., szerda

A CSM bejelentette, hogy nem véleményezi a különnyugdíjakkal kapcsolatos javasolt módosításokat

A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) szerdán közölte, hogy nem fogja véleményezni a különnyugdíjakkal kapcsolatos módosításokat tartalmazó törvénytervezet munkapéldányát.

A CSM bejelentette, hogy nem véleményezi a különnyugdíjakkal kapcsolatos javasolt módosításokat
2025. július 30., szerda

Három-négy név szerepel a listáján – a következő hetekben nevezi ki az elnök a SIE és a SRI vezetőjét

Nicușor Dan államfő szerdán azt nyilatkozta, hogy „a következő hetekben” kinevezi a Román Hírszerző Szolgálat (SRI), illetve a Külső Hírszerző Szolgálat (SIE) vezetőit.

Három-négy név szerepel a listáján – a következő hetekben nevezi ki az elnök a SIE és a SRI vezetőjét
2025. július 30., szerda

Nicușor Dan a CSM-nek: mi ez a fejetlenség a bírák és ügyészek nyugdíjazási eljárása körül?

Nicușor Dan államfő szerint „fejetlenség” van a bírák és ügyészek nyugdíjazási eljárása körül, és magyarázatot vár ezzel kapcsolatban a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanácstól (CSM).

Nicușor Dan a CSM-nek: mi ez a fejetlenség a bírák és ügyészek nyugdíjazási eljárása körül?
2025. július 30., szerda

Szeptemberben tárgyalják Borbolyék fellebbezéseit

Kitűzte az időpontot a Marosvásárhelyi Ítélőtábla azon fellebbezések tárgyalására, amelyeket a Borboly Csaba és 12 másik személy elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után. A tárgyalás szeptemberben lesz.

Szeptemberben tárgyalják Borbolyék fellebbezéseit
2025. július 30., szerda

Egy hónapig átvállalja a Székelyföldön is népszerű üzletlánc az áfaemelés terheit

Augusztus 1-jétől egy hónapon át ideiglenesen átvállalják az áfakulcs emelésének költségeit bizonyos alapélelmiszerek esetében – jelentette be a Lidl Románia. Ez azt jelenti, hogy augusztusban a vásárlók ugyanazokat az árakat kapják ezekre a termékekre.

Egy hónapig átvállalja a Székelyföldön is népszerű üzletlánc az áfaemelés terheit
2025. július 30., szerda

Nicușor Dan: teljesen aberráns, hogy a bírák és ügyészek nyugdíja nagyobb, mint a fizetésük

„Teljesen aberránsnak” nevezte Nicușor Dan államfő azt a jelenleg érvényben levő törvényi előírást, amely lehetővé teszi, hogy a bírák és ügyészek nyugdíja nagyobb legyen a korábban kapott fizetésüknél.

Nicușor Dan: teljesen aberráns, hogy a bírák és ügyészek nyugdíja nagyobb, mint a fizetésük
2025. július 30., szerda

Tanári versenyvizsga: több mint 14 ezer pedagógus kaphat határozatlan idejű szerződést

Közzétették a végleges kinevezéssel járó (köznyelvben tituláris) tanári vizsga óvások utáni eredményeit. Székelyföldön mintegy három százalékkal nőtt a hetes feletti jegyek száma.

Tanári versenyvizsga: több mint 14 ezer pedagógus kaphat határozatlan idejű szerződést
2025. július 30., szerda

Elhalasztották a második deficitcsökkentő csomag elfogadását

A koalíciós pártok szerdai ülésükön úgy döntöttek, hogy a második reformcsomagot a költségvetés-kiigazítás után, augusztus folyamán fogadják el – nyilatkozták az Agerpresnek politikai források.

Elhalasztották a második deficitcsökkentő csomag elfogadását
2025. július 30., szerda

Holtan találták meg a kiskorú bántalmazásával gyanúsított férfit

Holtan találták meg a rendőrök kedd este azt az Arad megyei férfit, akinek eltűnését a családja kedden jelentette, és aki ellen büntetőeljárás volt folyamatban a szépfalui (Frumușeni) gyerekotthonban elkövetett bántalmazás ügyében.

Holtan találták meg a kiskorú bántalmazásával gyanúsított férfit