Archív
Fotó: Boda L. Gergely
A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata, az elmúlt évek hagyományához híven a Magyar Dráma Napján, szeptember 21-én, csütörtökön megemlékező rendezvénnyel várja közönségét.
2017. szeptember 19., 13:312017. szeptember 19., 13:31
Az ünnepnek a kortárs, főként erdélyi szerzők drámáinak felolvasószínházi ősbemutatói mellett 2011 óta képezi részét a marosvásárhelyi felvilágosult gondolkodó, a magyar nyelvű színjátszást szorgalmazó művelődésszervező Aranka György szobrának megkoszorúzása.
Az eseményen a hagyományokhoz híven jelen lesznek a helyi művelődési és kulturális érdekeltségű intézmények és egyesületek képviselői. Az ünnepség a színház épületében folytatódik, ahol idén Kincses Elemér, Karácsony Benő Pjotruska c. novellájából készült dramatizációja kerül első ízben színpadra Bálint Örs, Meszesi Oszkár, Gecse Ramóna és Lőrincz Ágnes színművészek közreműködésével. Az előadást Kincses Elemér rendezi.
17.30: Aranka György szobra – koszorúzás. Elhangzik: Aranka György emlékének idézése. Előadók Kádár Noémi és Kádár L. Gellért színművészek
18.00: Marosvásárhelyi Nemzeti Színház, Underground terem – Felolvasószínházi ősbemutató Karácsony Benő-Kincses Elemér: Pjotruska. A színházi előadásra 8 lejes jegyek válthatók a kultúrpalotai jegyirodában, a színházi jegypénztárban és a biletmaster.ro honlapon.
Megkezdi a fűtés- és energiaellátási támogatásról szóló kérések begyűjtését csütörtöktől Tusnádfürdő polgármesteri hivatala.
Vizsgálatot rendeltek el a Maros Megyei Mentőszolgálatnál, ahol egy orvost azzal gyanúsítanak, hogy nem volt hajlandó elmenni egy sürgősségi esethez, mert lejárt a munkaideje. Az idős páciens végül megfulladt és meghalt.
Megváltoztak a fogyasztói szokások, nem úgy fogy a krumpli, ahogy azt a termelők szeretnék, de alkalmazkodnak az új körülményekhez. Gyengébb a tavalyinál az idei burgonyatermés Hargita megyében, de a minősége legalább jó.
Az emlékezés felelőssége mindannyiunké, hiszen csak akkor lehetünk méltóak az ’56-os hősök örökségéhez, ha továbbvisszük a szabadság eszméjét és a nemzeti összetartozás ügyét – hangzott el szerda este Székelykeresztúron.
Többszázan vonultak fel fáklyákkal Székelyudvarhely központjában szerdán este, az 1956-os forradalom áldozataira és eredményeire emlékezve. A felszólalók az összetartás, értékeink megőrzésének fontosságát hangsúlyozták.
Ha a délelőtti sepsiszentgyörgyi megemlékezéseken még csupán maroknyi ember vett részt, a városi önkormányzat által szervezett esti ünnepségen már közel kétszázan rótták le tiszteletüket az '56-os forradalom hősei előtt.
„Magyarország alkotmánya is rögzíti, mai szabadságunk 1956-os forradalmunkból sarjad ki. 1956 öröksége pedig segít bennünket évszázados megmaradásunkban” – fogalmazott Gulyás Gergely miniszter szerdán este Csíkszeredában.
Gyergyószentmiklóson szerdán a római katolikus temetőben lévő 1956-os emlékműnél zajlott az ünnepség, ahol a forradalom hősei, mártírjai előtt hajtott fejet a kisszámú résztvevő közönség. Felvetődött: van-e szabadság ma?
Égő fáklyákkal vonultak az 1956-os megemlékezésre a marosvásárhelyi magyarok szerdán délután, így is tisztelegve azok emléke előtt, akik életüket adták a szabadságért.
A művészetterápia eszközeivel fordulnak a különleges igényű gyerekekhez az ART-JOY – Művészetterápia a különleges igényű gyerekek számára projekt keretében. Ebbe bárki betekinthet csütörtökön 10 órától az Alpha Transilvana Alapítvány székhelyén.
szóljon hozzá!