Közel harmincmillió lejes fejlesztést célzott meg a Gyergyószentmiklósi Városi Kórház
Fotó: Gergely Imre
29 millió lejes fejlesztést célzott meg a Gyergyószentmiklósi Városi Kórház, amelynek célja, hogy a lehető legminimálisabbra csökkentsék a belső kórházi fertőzések lehetőségét. A tervek szerint az intézmény minden részében éreztetheti majd a hatását a változás.
2022. december 19., 18:132022. december 19., 18:13
Most is alaposan odafigyelnek a kórházi higiéniára, a tisztaságra, sterilizálásra, de mindig van ahová fejlődni. Ennek érdekében nyújtottak be pályázatot, hogy
– mondta el érdeklődésünkre Fülöp Enikő, a Gyergyószentmiklósi Városi Kórház menedzsere.
„Felmértük a teljes intézmény szükségletét, a bejáratoktól a kórtermekig, és amikor mindezt összeadtuk, ez a közel 30 millió lejes igény lett összesítve. Hozzáteszem, ezek nem extrák, hanem ez lenne az a normális szint, amit minden kórházban el kellene érni” – tette hozzá.
Fülöp Enikő elmondta, hogy Romániában az Európai Unióban éves szinten milliós nagyságú a hivatalosan számontartott kórházi fertőzések száma, és
A kórházaknak az Országos Helyreállítási Terv (PNNR) révén nyílt lehetőségük most pályázni, és amennyiben a gyergyószentmiklósi kórház igényeit pozitívan bírálják el, lényegesen csökkenteni tudják majd a fertőzések kockázatát.
Amint Fülöp Enikőtől megtudtuk: többek között olyan készülékeket helyeznének el minden kórteremben, amely a fertőtlenítést úgy tudja biztosítani, hogy működése közben nem kell kiüríteni a helyiségeket, azaz a betegek jelenlétében is alkalmazható, de fejlesztenék a mosodát is például.
„Most is nagyon odafigyelünk a tisztaságra, a fertőtlenítésre, azaz természetesen nem a nulláról indulunk ezen a téren, de most a lehető legkorszerűbb szintet szeretnénk megcélozni.
– ismertette a kórházmenedzser.
Nagyon mélyről indult kedden a hőmérő higanyszála a hargitai megyeszékhelyen, ám egészen magasra jutott. Csíkszereda a szélsőséges végletek között.
Főként az elszigetelt településeken élő tanulók számára jelenthet nagy segítséget, hogy Hargita Megye Tanácsa 54 elektromos iskolabuszt vásárol az Országos Helyreállítási Terv részeként. Több mint 1600 tanuló számára biztosítják így majd a közlekedést.
Eddig összesen 62 600 személy kérte a területi nyugdíjpénztáraktól az újraszámolt nyugdíjáról szóló határozat felülvizsgálatát, és 2853 személynek – az összes nyugdíjas 0,062 százalékának – fogadták el a kérelmét.
Az építkezés 99 százalékban kész van, már a berendezés folyamata zajlik Kézdivásárhely új járóbeteg-rendelőjében. Bokor Tibor polgármester a beruházás kapcsán elmondta: néhány hét múlva birtokba vehető lesz az épület.
A túlterhelés miatt a jegyvásárlás meghirdetésekor összeomlott a TEDxUdvarhely honlapja, lényegében ez vezetett oda, hogy teljesen újraszervezték a szeptember 14-i rendezvényt. Ezzel egyszersmind szintlépést is terveznek.
Mindig szeretetet, békét kívánt, hosszú életének titkára és jótanácsaira pedig több ezren voltak kíváncsiak. Az erdőfülei születésű Kolumbán Juliska nénit már korábban, 102 éves korában megismerték az emberek az Emlékgyár egyik portréfilmjéből.
Nem csak Hargita megye tanácsának elnöke udvarán járt medve az elmúlt héten, ugyanis a csendőrség összesítése alapján összesen tizenhat alkalommal riasztották őket lakott területen ólálkodó medvék miatt egy hét leforgása alatt.
Három személygépkocsi ütközött össze a 13A jelzésű országúton, Csíkszereda Székelyudvarhely felőli kijáratánál, az Olt-híd és az új körforgalom közötti részen kedden délelőtt.
Nem jó helyen és hőmérsékleten tárolt élelmiszerek, a nyomon követhetőség hiánya, illetve lejárt szavatosságú termékek – ezek az állategészségügyi és élelmiszer-biztonsági igazgatóság által tapasztalt főbb élelmiszer-biztonsági problémák Hargita megyében.
Erdély-szerte online is segítséget lehet nyújtani a fiataloknak a Gyulafehérvári Caritas Támogass egy mosolyt, gördíts félre egy követ! elnevezésű kezdeményezésében.
szóljon hozzá!