Közel harmincmillió lejes fejlesztést célzott meg a Gyergyószentmiklósi Városi Kórház
Fotó: Gergely Imre
29 millió lejes fejlesztést célzott meg a Gyergyószentmiklósi Városi Kórház, amelynek célja, hogy a lehető legminimálisabbra csökkentsék a belső kórházi fertőzések lehetőségét. A tervek szerint az intézmény minden részében éreztetheti majd a hatását a változás.
2022. december 19., 18:132022. december 19., 18:13
Most is alaposan odafigyelnek a kórházi higiéniára, a tisztaságra, sterilizálásra, de mindig van ahová fejlődni. Ennek érdekében nyújtottak be pályázatot, hogy
– mondta el érdeklődésünkre Fülöp Enikő, a Gyergyószentmiklósi Városi Kórház menedzsere.
„Felmértük a teljes intézmény szükségletét, a bejáratoktól a kórtermekig, és amikor mindezt összeadtuk, ez a közel 30 millió lejes igény lett összesítve. Hozzáteszem, ezek nem extrák, hanem ez lenne az a normális szint, amit minden kórházban el kellene érni” – tette hozzá.
Fülöp Enikő elmondta, hogy Romániában az Európai Unióban éves szinten milliós nagyságú a hivatalosan számontartott kórházi fertőzések száma, és
A kórházaknak az Országos Helyreállítási Terv (PNNR) révén nyílt lehetőségük most pályázni, és amennyiben a gyergyószentmiklósi kórház igényeit pozitívan bírálják el, lényegesen csökkenteni tudják majd a fertőzések kockázatát.
Amint Fülöp Enikőtől megtudtuk: többek között olyan készülékeket helyeznének el minden kórteremben, amely a fertőtlenítést úgy tudja biztosítani, hogy működése közben nem kell kiüríteni a helyiségeket, azaz a betegek jelenlétében is alkalmazható, de fejlesztenék a mosodát is például.
„Most is nagyon odafigyelünk a tisztaságra, a fertőtlenítésre, azaz természetesen nem a nulláról indulunk ezen a téren, de most a lehető legkorszerűbb szintet szeretnénk megcélozni.
– ismertette a kórházmenedzser.
Elutasította csütörtökön a bukaresti ítélőtábla a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) keresetét, amelyet a Nicușor Dan független elnökjelölt melletti kampányolást megtiltó BEC-döntés ellen nyújtott be az alakulat.
Sokan hallottuk már a mondást: „nagycsütörtökön a harangok Rómába mennek.” De vajon mit is jelent ez pontosan? Miért hallgatnak el ilyenkor a templomi harangok? És miért van némaság a katolikus templomokban?
Cáfolta csütörtökön a jászvásári Sf. Spiridon-kórház vezetősége, hogy az intézmény három alkalmazottjának – két rezidens és egy beteghordozó – halálát munkahelyi túlterheltség okozta volna.
Több mint 704 tonna élelmiszer gyűlt össze április 4-e és 6-a között az országos élelmiszergyűjtő akció keretében, ebből 121.890 rászorulót segítettek, ami rekordnak számít az akció történetében.
Az átlagosnál melegebb idő várható húsvétra az ország régióinak többségében, még akkor is, ha változékony égboltra és viharokra is kilátás van – közölte az Agerpres megkeresésére Alina Șerban, az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) munkatársa.
Több mint ezer liter, feltehetően hamisított mosószert foglaltak le a rendőrök Székelyvarságon házkutatások, Máréfalván közúti ellenőrzés során – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
6,5 millió lejes támogatás érkezett a gyergyószentmiklósi közműfejlesztésre a kormánytól. Ennek köszönhetően folytatódhatnak a csatornázási munkálatok, ugyanakkor a Gyilkos-tó út helyreállítása is megtörténik.
A Laszlo-Constr Kft. megkezdte a Riverside Retail Park kereskedelmi központ kivitelezését Székelyudvarhely legdinamikusabban fejlődő övezetében.
A tánc ismét birtokba veszi Csíkszeredát: április végén újra megrendezik a tánc világnapja alkalmából szervezett rendezvénysorozatot, amely az évek során nemcsak hagyománnyá vált, de a város egyik legszínesebb kulturális eseményévé nőtte ki magát.
Húszmillió eurós magánberuházással építenek kőzetgyapot-gyárat Csíkszeredában, a város nyugati ipari övezetében. Ez várhatóan 70 új munkahely létrehozását is jelenti, a beszállítóknál pedig további álláslehetőségeket biztosít majd.
szóljon hozzá!