
Fotó: Kristo Robert
A legfontosabb útravaló a tudás – mondta Mihály Géza, a csíkszeredai Venczel József Iskolaközpont igazgatója szerdán, június 9-én délelőtt, az iskolájától búcsúzó 137 ballagónak. Az iskolaközpont kicsengetési ünnepségét népdalokkal, szavalatokkal tették emlékezetessé a ballagók számára hátramaradó iskolatársaik.
2010. június 09., 14:532010. június 09., 14:53
2010. június 09., 15:032010. június 09., 15:03
Fotó: Kristo Robert
A ballagók többsége népviseletben, az erdészeti osztály pedig a szakmájukra jellemző sötétzöld öltözetben vett részt a csíkszeredai Venczel József Iskolaközpont szerda délelőtti ballagási ünnepségén.
Az iskola mögötti zöld területen a ballagók köré összegyűlt hozzátartozóknak Mihály Géza igazgató azt mondta, „el kell engedni gyermekeinket, hogy azok majd visszatérhessenek hozzánk.” A ballagókhoz szólva az igazgató kijelentette, a legfontosabb útravaló a tudás, erre kell a ballagók további életükben építkezzenek, a becsületes életnek is csak ez lehet az alapja, ezért is fontos a továbbtanulás. Az igazgató figyelmeztette a ballagókat az életben rájuk váró nehézségekre is, mondván, a mai világgal az legnagyobb baj, hogy sokan élnek vissza a szabadsággal és kevesen vállalják fel tetteikért a felelősséget. „A szabadságnak ára, súlya van, amelynek neve a felelősség” – mondta Mihály Géza.
A ballagók és az ünnepségen megjelentek együtt énekelték el a Székely Himnuszt, majd Hargita Megye Tanácsának képviseletében Raffain Zoltán megyei önkormányzati képviselő búcsúztatta a végzősöket, az „Erő, tisztesség” huszáros elköszönéssel bocsátva őket útjukra.
A csíkszeredai önkormányzat részéről felszólaló Antal Attila alpolgármester azt mondta, a ballagókat elárasztó sok jókívánságot, szeretetet és aggódást kiegészíti azzal a bizakodással, örömmel, hogy íme, egy újabb generáció lép a felnőtt életbe, közösségünknek pedig szüksége van felkészült szakemberekre, magabiztos emberekre.
Ferencz S. Alpár, Hargita megye főtanfelügyelője azt mondta, a „ma felnőttként itt álló fiatalok a jövő reménységét jelentik”, és azt tanácsolta többek között a ballagóknak, hogy az életben a legjobb módszer a mosoly, a legjobb fegyver pedig a toll.
Fotó: Kristo Robert
A tizenegyedikesek részéről Tamás Tímea búcsúzott a ballagóktól, a végzősök nevében pedig Csiszér László köszönte meg tanáraik munkáját. A hátramaradó diáktársaknak azt mondta, igyekezzenek kitartóak lenni a tanulásban és a barátságokban, mert most ez a legfontosabb a számukra.
A Venczel József Iskolaközpont ballagási ünnepsége során a végzősök szalagot kötöttek az iskola zászlajára, és átadták a tudás jelképes kulcsát a tizenegyedikeseknek.
Egy mezőtóháti kereskedelmi egység tavából májustól szeptemberig mintegy 150 kilogramm halat emeltek ki tolvajok, 15 ezer lejt kárt okozva a tulajdonosnak. Az elkövetőket keddre virradóra érte tetten a rendőrség, ekkor 80 kilogramm halat fogtak ki.
A koalíció az első deficitcsökkentő csomagban 2026-ra befagyasztotta a közalkalmazotti béreket és az állami nyugdíjakat, és ezt a döntést be kell tartani – jelentette ki egy keddi szakkonferencián a pénzügyminiszter.
Megnyirbálta a kormány a jövedelemadóból, a polgármesteri hivataloknak visszaosztott összegeket, ezért a települések kevesebb pénzt kapnak, mint amire számítottak. Marosvásárhely esetében ez az összeg 6,5 millió lejes mínuszt jelent.
A bírák és ügyészek nyugdíjazásáról szóló törvénytervezetről vitáznak keddi tanácskozásukon a koalíció vezetői a kormánypalotában.
Éves összevetésben az idei esztendő első kilenc hónapjában emelkedett Hargita megyében a forgalmi vizsgán átmenő tanulóvezetők aránya – tájékoztatott kedden a vezetői jogosítvány- és gépjármű-nyilvántartó hivatal adatai alapján a prefektusi hivatal.
Tűz ütött ki kedden a Prahova megyei Albești Paleologu településen, egy csarnokban, amelynek egyik részében körülbelül 50 tonna ammónium-nitrátot raktároznak.
Románia a 2025/2026-os kereskedelmi év első negyedévében is megőrizte pozícióját Európa legnagyobb gabonaexportőreként, és abszolút rekordot állított fel az állattenyésztési ágazatban.
Nicușor Dan államelnök szerdán a Cotroceni-palotában fogadja Mark Rutte NATO-főtitkárt, aki a szövetség vezetésének átvétele óta először látogat Romániába.
Lehűlés várható a mai naptól, különösen az erdélyi medencékben és Moldva északi részén, ahol napközben csak 9–11 Celsius-fokig melegszik fel.
Több nagy beruházás dőlt dugába Csíkszeredában az Országos Helyreállítási Tervtől (PNRR) igényelt finanszírozás leállítása miatt: a városnak többek között a 121 millió lejes kampusz projektéről és kilenc tömbház hőszigeteléséről is le kellett mondania.
szóljon hozzá!