A fogyasztóvédők a szezon végéig folyamatosan ellenőrzik a sípályákat

•  Fotó: Kristo Robert

Fotó: Kristo Robert

A fogyasztóvédelmi felügyelőség a hatályos törvények alapján számos esetben hajt végre ellenőrzéseket többek között a fogyasztók életének, egészségének, biztonságának és gazdasági érdekeinek a védelmében.

Létai Tibor

2010. február 18., 16:232010. február 18., 16:23

2010. március 08., 16:222010. március 08., 16:22

•  Fotó: Kristo Robert Galéria

Fotó: Kristo Robert

A tél folyamán, a szezon végéig a Hargita Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőség folyamatosan ellenőrzi a Hargita megyei sípályákat, a balesetek elkerülése végett – mondta Lázár Emília, a felügyelőség vezetője. Hozzáfűzte, számos hiányosságot észleltek, főleg a sífelvonók biztonságossága körül.

Az elmúlt évben a Hargita Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőség megyei ellenőrzései során 2353 jegyzőkönyv született, amiből 908 jegyzőkönyv zárult büntetéssel, a többi esetben figyelmeztetésben részesítették az érintetteket. A befolyt büntetések összértéke 388 050 lej.

A legtöbb fogyasztóvédelmi szabálysértést az élelmiszeripari termékeknél találták, ide tartozik az ellenőrzési akciók 52 százaléka, ezt követi 30 százalékkal a nem élelmiszeri termékek, valamint 18 százalékkal a szolgáltatói szektor.

2009-ben a fogyasztóvédelmi felügyelőség 464 reklamáció miatt szállt ki a helyszínre, melyből 295 volt indokolt, 25 alkalommal más megyébe irányították a panaszt, főleg a bankok és a tévészolgáltatók esetében, 17 bejelentés megoldatlan, 124 alaptalan volt, és visszavontak hármat.
Kilenc esetben laboratóriumi vizsgálatot rendeltek el, melyből három nem felelt meg az előírásoknak. Ellenőrzéseket más intézményekkel közösen is végrehajtottak, többek között a rendőrséggel és az Országos Állategészségügyi Hatósággal. A fogyasztóvédők havonta átlagban harmincöt ellenőrzést végeztek.

A megyeházán, a fogyasztóvédelmi felügyelőség székhelyén – 4. emelet 424-es szoba – információs irodát létesítettek, és reggel 9 órától délután 5-ig várják az érdeklődőket.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 02., péntek

Mulatsággal ünneplik a táncház világnapját Csíkszeredában

Évadzáró táncházat szervez az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány több másik egyesülettel a táncház világnapján, május 9-én Csíkszeredában.

Mulatsággal ünneplik a táncház világnapját Csíkszeredában
2025. április 29., kedd

Mert táncolni öröm, a tánc közösséget formál

Hatodik alkalommal szervezték meg a Táncvilágnap Csíkszereda rendezvénysorozatot, a színház előtti téren tartott záróeseményt fotókon mutatjuk.

Mert táncolni öröm, a tánc közösséget formál
2025. április 29., kedd

Hétvégén is nyitva lesz a lakosságnyilvántartó iroda Csíkszeredában

A május 4-i és 18-i államelnök-választás miatt a csíkszeredai lakosságnyilvántartó közszolgálat és a városházi pénztár a választási hétvégéken is fogadja az érvényes személyi igazolvánnyal nem rendelkező, szavazójoggal rendelkező ügyfeleket.

Hétvégén is nyitva lesz a lakosságnyilvántartó iroda Csíkszeredában
2025. április 29., kedd

Engedélyeztetések után épülhet a csíkcsicsói sportcsarnok

A nyár folyamán kezdődhet el a csíkcsicsói sportcsarnok építése. Az előkészületek egyelőre a kiviteli terv véglegesítésénél tartanak, ezután következhet az építkezési engedély és a szükséges szakhatósági jóváhagyások beszerzése.

Engedélyeztetések után épülhet a csíkcsicsói sportcsarnok
2025. április 28., hétfő

Tizenegyedikes diák volt a szépvízi víztározóba zuhant lány

Országszerte beszámoltak arról a tragikus szépvízi esetről, amikor a medve elől menekülve egy fiatal Iași megyei lány elvesztette egyensúlyát, a magasból a szépvízi víztározóba zuhant és életét vesztette.

Tizenegyedikes diák volt a szépvízi víztározóba zuhant lány
2025. április 28., hétfő

Medve elől menekülve eshetett a víztározóba az életét vesztő lány

Medvétől ijedhetett meg az a 18 éves, Iași megyei lány, aki pénteken lelte halálát a szépvízi víztározóban – jelezte a Székelyhon érdeklődésére a Hargita megyei rendőr-főkapitányság.

Medve elől menekülve eshetett a víztározóba az életét vesztő lány
2025. április 28., hétfő

Csíkszeredában is bemutatják a székely határőr verses naplóját

Benedek Pál, egykori székely határőr verses naplóját mutatják be Csíkszeredában kedden 18 órától a Lázár-ház eskütermében.

Csíkszeredában is bemutatják a székely határőr verses naplóját
2025. április 26., szombat

Megsütötték a rekordméretű kürtőskalácsot Csíkszentgyörgyön

Sikeres volt a csíkszentgyörgyiek Guinness-rekordkísérletének főpróbája, megsütötték szombaton az ország leghosszabb, 21 méteres kürtőskalácsát.

Megsütötték a rekordméretű kürtőskalácsot Csíkszentgyörgyön
2025. április 25., péntek

18 éves lány fulladt a szépvízi víztározóba

A Szépvízi víztározóba fulladt egy személy, erről érkezett a riasztás a hatóságokhoz pénteken délután. A tűzoltók kiérkezésekor a személyt már kiemelték a tóból, és a mentősök újraélesztési műveleteket végeztek rajta, ám az életét nem tudták megmenteni.

18 éves lány fulladt a szépvízi víztározóba
2025. április 25., péntek

Egyelőre a városháza épületében marad a katonai központ

Továbbra is a csíkszeredai városháza északi szárnyában marad a katonai központ mivel nem talált megfelelő ingatlant számukra Hargita Megye Tanácsa. A városi önkormányzat újabb két évre volt kénytelen meghosszabbítani a bérleti szerződést.

Egyelőre a városháza épületében marad a katonai központ