
Most még az út szélén kénytelenek járni a gyalogosok, de hamarosan járda épül Csíkcsicsóban
Fotó: Gábos Albin
Kiadták a napokban a kezdési parancsot a járdaépítési munkálatokra Csíkcsicsóban. A főút mindkét oldalán, közel 2,5 kilométeres szakaszon dolgoznak majd a kivitelező cég munkatársai. A munkálatokat várhatóan őszig befejezik.
2019. április 01., 22:052019. április 01., 22:05
2019. április 01., 22:242019. április 01., 22:24
A Helyi Fejlesztési Országos Program (PNDL) révén mintegy 800 ezer eurót költhet Csíkcsicsó község járdaépítésre. Péter Lukács polgármestertől megtudtuk, a kezdési parancsot pénteken adták ki a kivitelező cégnek, így hozzáfoghatnak a kivitelezéshez. Első lépésben a község központjában, a kultúrház előtti szakaszon dolgoznak majd, s innen folytatják tovább végig a főút mentén, a falu teljes hosszában.
Összesen 4,9 kilométernyi járdát építenek ki a kormánytámogatásnak köszönhetően. „Arra kérem a lakókat, hogy még a járdaépítés befejezése előtt csatlakozzanak rá a víz-és csatornahálózatra” – hívta fel a figyelmet a községvezető. A tervek szerint egyébként a munkálatokat szeptemberre, októberre befejezik.
A községben aszfaltozásokra is lehet majd számítani. Például a Vidéki Beruházások Ügynökségéhez (AFIR) benyújtott nyertes pályázatuknak köszönhetően
„A közbeszerzés jó úton halad, így remélem nemsokára aláírhatjuk erre a kivitelezési szerződést is” – jegyezte meg Péter Lukács. Ugyanakkor egy másik projektjük is folyamatban van, amelynek révén a PNDL programból finanszírozásával még 2 millió eurót fordíthatnak további 5,6 kilométernyi útszakasz aszfaltozására. „A tervre és a kivitelezésre már egyszer meghirdettük a közbeszerzést, de különböző hiányosságok miatt az összes jelentkező céget ki kellett zárni, ezért most újra meghirdettük, reméljük lesz nyertes pályázó” – osztotta meg a polgármester.
Többek között a Határ utcában lesz útjavítás Madéfalva és Csíkcsicsó közötti szakaszon, a munkálatok Csaracsót is érintenék. Ugyanakkor szintén ebből a pályázatból építenének az Olt-folyó fölé egy újabb hidat.
Utolsó simításokat végzik a csaracsói minifoci-pályánál. Péter Lukács elmondta, már csak a reflektorokat kell rácsatlakoztatni az áramhálózatra, és a műgyepbe kell még egy ütéscsillapító réteget „belefésülni”.
Fotó: Gábos Albin
– tette hozzá. Az ifjúsági központ mellé kialakított sportpályát közel 50 ezer euróból valósították meg a LEADER-program hozzájárulásával.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök cáfolta azt az értesülést, miszerint kormányalakítási megbízásának visszaadására készülne.
Ígéretes line-upot mutatott a Microsoft-tulajdonú Xbox Studios a Summer Game Fest utáni projektbemutatóján. Ezekből válogattuk ki a számunkra tíz legígéretesebbet, amit akár már holnaptól is játszanánk.
Az okostelefon nemcsak a gyerekek, hanem a szülők életét is gyökeresen átírta. Balatoni Mónika digitáliskultúra-kutató Marosvásárhelyen az MCC rendezvényén járta körül a digitális kihívásokat, amelyekkel egy szülő szembesül ma – mintha vakon repülne.
Nem támadta meg a Maros Megyei Prefektusi Hivatal a marosvásárhelyi önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát – szögezi le a Maros megyei kormányhivatal, cáfolva a közösségi médiában megjelenteket.
Várhatón pénteken nyitják meg a forgalom előtt a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vizesés közötti szakaszát, ha ezt a helyszíni ellenőrzések megerősítik, és az időjárási viszonyok lehetővé teszik – jelentette be kedden Cristian Pistol.
Közvitára bocsátja kedden a környezetvédelmi minisztérium a roncsautóprogram pályázati útmutatóját – jelentette be sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu.
Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter szerint nem mindegyik önkormányzat alkalmazza azt a jogszabályt, amely a többlépcsős procedúrát egyszerűsítve lehetővé teszi a településekre bejáró veszélyes medvék azonnali kilövését.
Kelemen Hunor szerint a „közvetítőkön keresztül történő kormányzás nem működik”, és egy politikailag kinevezett miniszterekből álló kormány előnyösebb lett volna a kijelölt miniszterelnök által javasolt technokrata kabinetnél.
Eugen Tomac kedden kijelentette, hogy nem az ő személyes kormányának, hanem Románia kormányának kér majd bizalmat a parlamenttől.
Călin Georgescu kedden felszólította a parlament „hazaszerető” tagjait, hogy kezdeményezzék Nicușor Dan államfő hivatalából való felfüggesztését, aki szerinte „önkényesen” és „kihívóan” bízta meg Eugen Tomacot kormányalakítással.
szóljon hozzá!