Október 9-én a hazai gáztárolók töltöttsége 99,72 százalékos volt, ami azt jelenti, hogy télen nem lesznek gondok a földgázellátással – jelentette ki az Országos Energiaszabályzó Hatóság (ANRE) elnöke egy keddi szakmai rendezvényen.
Medvével ütközött egy autós vasárnap kora reggel a 11-es országúton, Lemhény közelében. A kifejlett, körülbelül hatéves hím az ütközés következtében elpusztult, a sofőr sérülés nélkül megúszta.
Kisszínpaddal, ülőhelyekkel és játékelemekkel bővül Szentegyháza központi parkja, hiszen a városháza megtisztított egy területet annak közvetlen közelében. A tervek szerint jövőre fejeződnek be a munkálatok.
Nemzedékek fognak emlékezni Izrael Hamász elleni válaszlépéseire Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök szerint, aki hétfő esti televíziós beszédében kiemelte, hogy a Gázát irányító iszlamista szervezet elleni akció „éppen csak elkezdődött”.
A Székelyföld Napok keretén belül bábszínházi előadásra várják a kovásznai kisiskolásokat szerdán délelőtt 11 órától a Kovásznai Művelődési Központba.
Szerdán 18 órától a rétyi református egyház imatermében mutatjáj be az Édes ízek Székelyföldről című kötetet.
Miután szeptember elején szerződést írtak alá a gyergyóremetei hulladékkezelő központ és lerakó üzemeltetésére, egyelőre az előkészületek zajlanak ennek érdekében. A tevékenység csak jövőben kezdődik el.
A fajtanemesítő programban részt vevő pirostarka szarvasmarhát tartó székelyföldi gazdák egy része is megihatja a levét annak, hogy konfliktus alakult ki a törzskönyvvezető egyesület és egyes, a tej minőség-ellenőrzését végző kisebb egyesület között.
A kiskorúak védelme, valamint a diákok testi épségének megóvása és biztonságos közlekedésük szavatolása érdekében tevékenykedtek a rendőrök az elmúlt héten Háromszék tanintézményeiben. Az akciók több mint száz egyenruhás bevonásával zajlottak, és mintegy nyolcszáz diák és tanár vett részt azokon.
Tizenhét esetben járt el idén a Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség csendháborításos ügyekben, de előfordult, hogy az állami rendőrség vagy a csendőrség bírságolt.
A kiskorúak védelme, valamint a diákok testi épségének megóvása és biztonságos közlekedésük szavatolása érdekében tevékenykedtek a rendőrök az elmúlt héten Háromszék tanintézményeiben.

Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
Az autósok és a gyalogosok számára is egyszerűbb lesz közlekedni a székelyudvarhelyi Kossuth Lajos utca városközponthoz közeli részén, miután a polgármesteri hivatal módosította az ottani gyalogátkelőket.
Békástanyán, Fenyőkúton és Pálpatakán is szünetelni fog az áramszolgáltatás szerdán reggel kilenc és délután két óra között – közli a Korond községi polgármesteri hivatal.
Ingyenes bérletet vagy pénzt kaphatnak utazási támogatásként az ingázó diákok ettől a tanévtől. Bár a kormányrendelet csak szeptember 8-án jelent meg, Maros megyében már többen élvezhetik a támogatást, ami gyermekenként több száz lej is lehet havonta.
Lelőtt egy támadó juhászkutyát egy férfi szombaton a Csíkszentmártonhoz közeli erdős részen – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Ez sör! A sernevelőtől a sörgyárig címmel nyílik kiállítás október 10-én a Csíki Székely Múzeumban, és ehhez a témakörhöz kapcsolódik ezúttal a Hónap tárgya sorozat is: négy sörösüveget mutatnak be.
Székelyvarságon, Zeteváralján és Csíkrákoson is tetten értek egy-egy ittas sofőrt a hatóságok az elmúlt hétvégén – derült ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság összesítéséből.
Csendháborításos ügyekben bírságolt idén többször is a helyi rendőrség, ezért a leggyakrabban felvetődő kérdésekre kértünk válaszokat: mikor van csendóra; mekkora a büntetés; megtudja-e a szomszéd, hogy ki jelentette – és hasonlók.