
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Nem sikerült közös nevezőre jutni a koalícióban a választások megszervezését illetően – közölte Ionuţ Stroe, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) szóvivője. Ezt támasztotta alá Mihai Tudose, a PSD EP-képviselő nyilatkozata is.
2024. február 17., 09:242024. február 17., 09:24
2024. február 17., 09:502024. február 17., 09:50
A PNL szóvivője azt nyilatkozta, hogy a tárgyalások a hétvégén folytatódnak, és „nagyon valószínű”, hogy jövő hét elején döntés születik.
Az Agerpres hírügynökség érdeklődésére kijelentette, hogy
Úgy vélekedett, a román állampolgárok belefáradnának a szavazásba, ha egy év alatt ötször szólítanák őket urnákhoz, és ez visszavetné a szavazási kedvet.
Stroe azt mondta, hogy ő nem vett részt a koalíciós ülésen, ezért nem tud beszámolni arról, hol akadtak el a tárgyalások, de
Mihai Tudose szociáldemokrata párti EP-képviselő pénteken közölte: még nem született döntés a kormánykoalícióban a választások összevonásáról.
Tudosét a Digi 24 műsorában kérdezték arról, hogy született-e döntés a kormánykoalíció ülésén a választások összevonásáról. „Még nem” – felelte az európai parlamenti képviselő.
– mondta.
Tudose szerint a választások összevonása mellett, de ellene is szólnak érvek. Az erről folyó vitát azonban rövidesen le kell zárni, mert a választási menetrendnek „elméletileg” március első harmadában el kell készülnie.
„A PSD a legjobb megoldást szeretné megtalálni, de elismerem, hogy egyelőre nem találtuk meg” – fogalmazott.
Csütörtök délutánig legkevesebb 55 ember vesztette életét és 280 lakót továbbra sem sikerült elérni egy szerdán keletkezett, nagy kiterjedésű tűz után az észak-hongkongi Taj Po negyed lakótömbjeiben – írja az MTI a helyi hatóságok közlésére hivatkozva.
A Szolnoki Járásbíróság nyomozási bírája elrendelte két román állampolgárságú férfi letartóztatását, akik – eddig ismeretlen – társukkal egy 77 éves tiszafüredi nőtől csaltak ki hárommillió millió forintot azzal, hogy az Interpoltól telefonálnak.
Két román férfi a kölni repülőtér kifutópályájára szaladt szombat este, hogy elérje a Bukarestbe tartó Wizz Air-járatot, amelynek a beszállásáról lekéstek. A repülőgép már elhagyta a beszállókaput, és bekapcsolt hajtóművekkel tartott a kifutó felé.
Hálátlanságot vetett az ukrán vezetés szemére Donald Trump amerikai elnök vasárnap, miközben Európát amiatt hibáztatta, hogy továbbra is kőolajat vásárol Oroszországtól.
81 éves korában elhunyt Udo Kier német színész, aki több mint 200 szerepben tűnt fel élete során. Halálhírét partnere, Delbert McBride erősítette meg, a színész egy kaliforniai kórházban hunyt el.
Különleges vízumot hoz létre a jövő évi labdarúgó-világbajnokságra utazó szurkolók számára az Egyesült Államok – jelentette be Donald Trump amerikai elnök hétfőn.
Bekérették a külügyminisztériumba pénteken a bukaresti orosz nagykövetet, miután az ukrán célpontok ellen november 10-én indított támadás során egy orosz drón behatolt Románia légterébe.
Az amerikai Kongresszus alsóháza elfogadta a szövetségi intézmények finanszírozásáról szóló, így a kormányzati működés újraindulását lehetővé tevő átmeneti költségvetési törvényt szerdán.
Bukarest és Kijev egyaránt tagadta kedden Moszkva vádjait, miszerint Ukrajna és Nagy-Britannia egy közös titkosszolgálati akcióval el akart téríteni egy orosz vadászrepülőgépet – írja az Agerpres az AFP hírügynökségre hivatkozva.
Lezuhant egy török katonai teherszállító repülőgép kedden Georgia légterében, az Azerbajdzsánnal közös határ közelében. A zuhanást szemtanúk filmezték le.
szóljon hozzá!