Marcel Ciolacu miniszterelnök arról számolt be szombati Facebook-bejegyzésében, hogy 100 lejből megvásárolt mindent, amire szüksége volt.
Több százezer lejt, egy luxusautót, egy légpuskát foglaltak le a rendőrök pénteken az összehangolt házkutatások során, ugyanakkor egy személyt bekísértek a gyergyószentmiklósi rendőrségre, kihallgatásra. Összesen 32 helyszínen vizsgálódtak.
Csíkszeredában és Marosvásárhelyen állomásozik szombaton és vasárnap az Alcohelp karaván. Ha felkeressük önkénteseiket, akkor megtudhatjuk, hogy mit jelent mértékkel fogyasztani az alkoholt és milyen mennyiségtől lehet káros az az egészségünkre.
Pirkadattól serényen dolgozó falubeliek, érdeklődő, alkudozó vásárlók népesítették be szombaton a szépvízi Nád-dűlőt. Mire Borzsovából a helyszínre értek a káposztavágás és -vásár szekeres felvonulásának résztvevői, sűrű köd telepedett a földekre.
Kovászna megye nagy részében napokon belül megoldottnak tekinthető a diákok ingyenes iskolába szállítása, de 16 útvonalra, illetve buszjáratra még ezután ír ki licitet a Kovászna Megyei Tanács, amely áthidaló megoldást keres arra, hogy senki ne kerüljön hátrányos helyzetbe.
Tizenharmadik alkalommal gyúltak fel Sepsiszentgyörgy főterén a rászorulókkal, hátrányos helyzetűekkel való szolidaritást jelképező gyertyafények péntek délután.
Több székelyföldi városban gyúltak fel pénteken este az együttérzés gyertyái a gyulafehérvári Caritas Egymillió csillag a nélkülözőkért akciója részeként. Aki nem tudott ezek valamelyikén személyesen részt venni, online is adományozhat.
Emlékezetessé tette a sepsiszentgyörgyi Árvácska óvóda jelenlegi munkaközössége az intézmény fennállásának 50. évfordulóját.
Hamarosan új székházba költözik a sepsiszentgyörgyi Közüzemek Rt., miután közel három éve a szépmezői ipari parkban bérelt irodákban működteti az adminisztrációt.
Emlékezetessé tette a sepsiszentgyörgyi Árvácska óvóda jelenlegi munkaközössége az intézmény fennállásának 50. évfordulóját: a héten nagyszabású rendezvénnyel ünnepeltek.
Tizenharmadik alkalommal gyúltak fel Sepsiszentgyörgy főterén a rászorulókkal, hátrányos helyzetűekkel való szolidaritást jelképező gyertyafények péntek délután.

Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
Harmadik jelentős marosvásárhelyi épületvásárlását hajtotta végre az orvosi egyetem, ezúttal a belvárosban lévő Maros Plázát vették meg. Az épületet pár éve árulják, a kért ár 9 millió euró volt. A jelenlegi bérlőket lassan, de biztosan kitessékelik.
Talán nem is tudatosan erre az alkalomra tanították meg az óvónők a gyerekeknek a Cifra palota kezdetű dalt, de nagyon is illett a péntek délutáni eseményhez: átadták a gyergyószentmiklósi Csillagszem napközi megújult épületét.
Hamarosan új székházba költözik a sepsiszentgyörgyi Közüzemek Rt., miután közel három éve a szépmezői ipari parkban bérelt irodákban működteti az adminisztrációt. Az új székhelyük szintén az ipari park területén lesz.
Lezárnak két szakaszt Marosvásárhely egyik legforgalmasabb utcájában, a négysávos Dózsa György úton pénteken 20 órától. A felújítási munkálatok a tervek szerint, illetve az időjárás függvényében két hónapot tartanak majd.
Sepsiszentgyörgyön vehette át Zakariás Attila István, Ybl Miklós- és Kós Károly-díjas építész, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja a Novák Katalin köztársasági elnök által adományozott Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést.
Önként hagyta el otthonát egy 75 éves, csíkszentléleki férfi múlt szombaton, október 7-én, hollétét azóta sem tudják. Megtalálásához segítséget kér a rendőrség.
A csíkszentimrei Október Feszt egyik kiemelkedő programpontja a felújított Henter-kúria ünnepélyes megnyitása lesz, amelyet szombaton 13 órától tartanak.