
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Folyamatban vannak a tisztújítások az RMDSZ Csíki Területi Szervezetéhez tartozó helyi szervezetekben, ahol a Helyi és Városi Küldöttek Tanácsainak (HKT/VKT) tagjait és elnökeit választják meg. Csíkszeredában február 27-én lesz a küldöttgyűlés, ahol szavazni is lehet.
2024. február 22., 16:432024. február 22., 16:43
2024. február 26., 12:342024. február 26., 12:34
A jelentkezők február 5-ig adhatták le iratcsomóikat a helyi szervezetek elnökénél, vagy a területi szervezet székhelyén, az elfogadott jelentkezők névsora megtekinthető az RMDSZ Csíki Területi Szervezet Facebook oldalán és a csikirmdsz.ro oldalon – tájékoztatott a területi szervezet.
Csíkszeredában február 27-én, kedden 17 órától a Szakszervezetek Művelődési Házában szervezik meg a szavazással egybekötött közgyűlést, ahol minden csíkszeredai lakos részt vehet, és szavazhat.
A közgyűlésen lehetőséget kapnak a bemutatkozásra az új jelöltek, valamint ismerteti programtervezetét az elnökjelölt, Csíkszereda polgármestere, Korodi Attila. A beszámolót követően a résztvevők leadhatják szavazataikat a tagokra, valamint az elnökjelölt személyére, akik a városi szervezetet vezetik majd a következő négy éves ciklusban.
Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter pénteken közölte, nem áll szándékában azt javasolni a kormánynak, hogy a diákoknak szociális ösztöndíj formájában nyújtott éves támogatás csökkenjen.
Románia lakónépessége 19,041 millió fő volt 2026. január 1-jén, 1829-cel kevesebb, mint egy évvel korábban – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Hűvösen indult a nap augusztus 28-án, és még a délelőtti órákban sem melegedett fel az elmúlt napokhoz hasonlóan az időjárás.
A román parti őrség határrendészei csütörtök este kutató-mentő műveletben vettek részt a Fekete-tengeren, miután tűz ütött ki egy Románia kizárólagos gazdasági övezetén áthaladó kereskedelmi hajón.
Ivóvízszolgáltatás szünetelésére kell felkészülniük Marosszentanna, Udvarfalva és Várhegy, valamint Gyulakuta, Kelementelke és Havadtő lakóinak.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Egy ember fennakadt a nagyfeszültségű vezetékeken a marosvásárhelyi Szabadság és Méh utca kereszteződésében. Az érintettet végül biztonságban lehozták a tűzoltók, majd kórházba szállították.
Megbírságolt és a tevékenység felfüggesztésére kötelezett egy gyimesközéploki rendezvényszervezőt a Hargita Megyei Környezetőrség, mert nem volt meg a szükséges környezetvédelmi engedélye a mintegy négyszáz férőhelyes sátorban tartott eseményekhez.
szóljon hozzá!