
Pillanatkép a Johanna című előadásról
Fotó: Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem - Stúdió Színház/Facebook
Új szereposztással mutatják be a marosvásárhelyi Stúdió Színházban a Johanna, avagy maradjunk már emberek című darabot februárban és márciusban, emellett a jövő havi műsorkínálatban szerepelnek az Állami, a Részegek, valamint az ex-terápia című produkciók is.
2024. február 22., 13:232024. február 22., 13:23
2024. február 22., 13:262024. február 22., 13:26
Új szereposztással látható Johanna, avagy maradjunk már emberek című előadás a marosvásárhelyi Stúdió Színházban február 24-én, szombaton 19 órától, Mohácsi János rendezésében. A darabot március 12-én is előadják, 19-én, kedden pedig Kecskeméten mutatják be.
Márciusban látható lesz még a Móricz Zsigmond Árvácska című kisregényéből adaptált Állami című előadás, amelyet Forgács Péter visz színpadra. A produkció bemutatójára március 2-án, szombaton 19 órától kerül sor a Stúdió Színházban, továbbá 3-án, vasárnap, 9-én, szombaton, valamint 28-án, csütörtökön is meg lehet majd tekinteni 19 órai kezdettel.
Ivan Viripajev: Részegek című darabját Harsányi Zsolt rendezte. A produkciót március 14-én, csütörtökön, a Stúdió Színházban, 22-én és 23-án Kézdivásárhelyen adják elő.
Az ex-terápia című darabban táncosok a szerelmi kapcsolatok monoton sokféleségét jelenítik meg. A műsort március 17-én, 19 órától láthatják az érdeklődők. Koreográfus Fehér Ferenc.
Jegyeket elővételben a Stúdió Színház weboldalán feltüntetett online rendszerben, vagy az előadás helyszínén, kezdés előtt egy órával válthatnak az érdeklődők. Jegyfoglalás a 0791 229 977-es telefonszámon vagy a jegy@studioszinhaz.ro email címen történik.
Egyfajta oktatóvideót készített a Vâlcea megyei csendőrség abból az amatőr felvételből, amit azok az emberek készítettek, akik nem voltak hajlandók megvárni a beavatkozó egységet, és maguk próbálták meg elhajtani a medvét egy lapáttal.
Túl alacsony az általános sztrájk kirobbantásának a támogatottsága a tanügyben, így – bár a felmérés kiértékelése még nem zárult le – szinte biztosan elmarad a tiltakozás. A szakszervezet képviselője szerint az időzítés már nem is lenne szerencsés.
Nagy az érdeklődés a gazdasági szereplők részéről az ország legfiatalabb repülőterének bővítése iránt. A vezetőség szerint a fejlesztés kulcsfontosságú lépés abban, hogy Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér országos és európai csomóponttá váljon.
Körülbelül 80 ezer gazdasági társaság összesen mintegy 2,3 milliárd lejjel tartozik az államnak, de az összeget nem tudják behajtani, mert a cégeknek már nincs bankszámlájuk – nyilatkozta az országos adóhatóság elnöke egy keddi szakmai rendezvényen.
Újabb beavatkozásra volt szükség a nagyvadak miatt Zabolán, ezúttal az iskola területén. A medvét és bocsait kora reggel vette észre egy alkalmazott, így a gyerekek nem kerültek veszélybe, de az oktatást aznap biztonsági okokból felfüggesztették.
Gyanús körülmények között halt meg egy csecsemő a bukaresti Polizu szülészeten. Az ügyészség vizsgálatot indított az ügyben.
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
Esőre és viharokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás van érvényben kedden az ország szinte egész területén.
Előzetes letartóztatásba helyezték a perbáthidai gyilkosság fő gyanúsítottját – tájékoztatott a Bihar megyei ügyészség kedden.
Nicușor Dan államfő kedden azt nyilatkozta, hogy „viszonylag kevés” olyan kormányalakítási forgatókönyv jöhet szóba, amelyben stabil többség támogatja a kabinetet. A technokrata miniszterelnök kinevezését „esélyes forgatókönyvnek” nevezte az elnök.
szóljon hozzá!