
Fotó: Gergely Imre
Az önkormányzati alkalmazottak fizetésének megállapítása kapcsán merült fel egy szokásos személyeskedő vita a gyergyószentmiklósi képviselő-testület csütörtök délutáni ülésén. A hazugság szó most sem hiányzott a repertoárból.
2024. február 22., 19:182024. február 22., 19:18
A csütörtök délután tartott tanácsülésen megjelent mintegy húsz önkormányzati alkalmazott is, akik a helyszínen akarták látni, hallani, hogy mit döntenek a fizetésükkel kapcsolatban. Őket is meglephette, hogy
Így nem derült ki, hogy a polgármester mit terjesztett elő, és amint később elhangzott, a tervezetének tartalmát a tanácsosok sem ismerték.
Fotó: Gergely Imre
Napirendre került viszont az EMSZ frakció által összeállított javaslat, és annak a testület többi tagjaival közösen összeállított módosítása, ami a szakszervezettel egyeztetve volt előkészítve. Itt alakult ki az a vita, amiben felmerült a hazugság szó. Ugyanis Kodácz Zoltán, a szakszervezet vezetője azt mondta, hogy
Végül személyeskedésektől nem mentes vita után a testület elfogadta az alapfizetésekre vonatkozó javaslatot, ami az elhangzottak szerint igazságosabb lesz mint az eddigi bérezés, kiigazít egyes anomáliákat.
Fotó: Gergely Imre
Azaz mostantól
Ez egyébként alig több, mint egy százalékkal jelent majd magasabb bérköltséget, mint amit a polgármester – szóban – korábban javasolt, és ami az eddigi rendszert követte volna, azaz
Nem igaz tehát az a korábban a polgármester részéről felmerült kijelentés, hogy a változás több millió lejjel növelné meg a bérköltségeket.
Fotó: Gergely Imre
Az ülésen még szavaztak a helyi tanács új működési szabályzatáról is. Az előterjesztés szintén megkapta a szükséges szavazatokat, de amint elhangzott, a szabályzatot még csiszolni kell. Többek között
Az ülés végén szót kért még a helyi rendőrség képviselője, felszólalásából kiderült, hogy évek óta nem kapnak finanszírozást egyenruhák beszerzésére, előfordul, hogy nincs anyagi forrás üzemanyagra a szolgálati járműbe, de az is, hogy a hétvégi szolgálatért járó és törvényben előírt szabadnapok kérdése sincs rendezve.
A helyi rendőrség ugyan Csergő Tibor alárendeltségébe tartozik, de szavaiból az derült ki, hogy ezekről a problémákról ő eddig nem tudott.
Másfél tonna 6 kilogramm és több mint 20 kilogramm közötti méretű ponty, amur és más ragadozó hal pusztult el a napokban az egyik homoródszentpáli horgásztónál. A jelentős kárt gázmérgezés okozta, a haltetemeket már elszállították.
Nyolcvankilenc éves korában meghalt V. Harald norvég király, Európa legidősebb uralkodója. A király péntek reggel, az oslói Rikshospitalet kórházban hunyt el – jelentette be a norvég királyi palota.
Közleményében az államelnök leszögezte, a parlament által elfogadott alakban hirdette ki a törvényt, de továbbra is fenntartja a korábban benyújtott alkotmányellenességi beadványban felsorolt érveit.
Kovászna Megye Tanácsa pénteken jóváhagyta a Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházhoz tartozó pszichiátria 170 éves épületének felújítását, illetve az ahhoz tartozó dokumentáció egy részét.
A kormány pénteki rendkívüli ülésén meghosszabbította szeptember 30-ig a villamosenergia-piaci biztonsági intézkedések hatályát.
Ötven évvel ezelőtt önállósult a marosvásárhelyi Felsővárosi Református Egyházközség, ezt ünneplik meg a hétvégén.
Több mint 800 millió lejt hagyott jóvá pénteki rendkívüli ülésén a kormány Románia Iskolaprogramjára – közismertebb nevén a tej-, kifli- és gyümölcsprogramra –, amely a teljes tanév során ingyenes tízórait biztosít a diákoknak.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) augusztus 24-28. között élelmiszeripari és nem élelmiszeripari vállalkozásnál, közélelmezési és vendéglátóhelyeken, valamint benzinkutaknál végzett ellenőrzéseket.
A „shrinkflation”, azaz a zsugorfláció jelenségére figyelmeztet közleményében az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Több mint 718 ezer kiszolgáltatott fogyasztó kapta meg augusztusban a villanyszámlák kifizetésére használható energiatámogatást.
szóljon hozzá!