Közel négyéves tárgyalássorozat után nagybefektető telepedett meg a sepsiszentgyörgyi ipari parkban: Magyarország legnagyobb magán ipari parkjának alapító-tulajdonosa, a Xanga cégcsoport négy hektáron végez komplex fejlesztést.
Aki csak tehette, népviseletben ment iskolába csütörtökön: a népviselet napját tartották a csíkszeredai Petőfi Sándor Általános Iskolában.
Orbán Viktor miniszterelnök levelet intézett a külhoni magyarokhoz, amelyet szerte a Kárpát-medencében és a nagyvilágon felolvasnak a március 15-i nemzeti ünnepünk alkalmából tartott rendezvényeken.
Ugyan egyelőre még hiányos a lombsétány és a csillagvizsgáló Székelyudvarhelyen, már látszik a projekt kivitelezésének vége, és várhatóan augusztusra be is fejezik – tudtuk meg a helyszínen tartott csütörtöki sajtótájékoztatón.
Bejelentette indulási szándékát a székelyudvarhelyi RMDSZ-es előválasztásokon Szakács-Paál István. A sokak által Szinuszként ismert Szakács-Paál nemcsak polgármesterjelöltként, hanem önkormányzatiképviselő-jelöltként is megméretkezik.
A kormány jóváhagyja csütörtöki ülésén az országos helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt reformok és beruházások többéves költségvetésének módosításait – jelentette be a kormányülés elején Marcel Ciolacu.
Januárban tavaly decemberhez viszonyítva 220 lejjel (4,3 százalékkal) 4859 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS). A bruttó átlagbér 7976 lej volt az idei első hónapban.
Sepsiszentgyörgyön a március 15-i ünnepségsorozat egyik fénypontja az óriás székely és magyar zászlókkal való díszfelvonulás lesz a 16 órától kezdődő ünnep műsor főtéri helyszínére. A felvonulások útvonalán forgalomkorlátozásokra kell számítani.
Az óvodások is kiveszik részüket a március 15-i megemlékezésekből Kézdivásárhelyen.
Befejeződött a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásának megerősítése és biztonságossá tétele – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal tájékoztatásából.
Támogatói körében jelentette be csütörtökön Korodi Attila, hogy újabb polgármesteri mandátumért indul a júniusi helyhatósági választásokon. A csíkszeredai városvezető folytatni szeretné a négy éve megkezdett munkát a hargitai megyeszékhely élén.

Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
Elege lett az Aquaservnek: két szászrégeni lépcsőházban szünetelteti a vízszolgáltatást péntektől, mivel a lakótársulások felhalmozott adóssága eléri a 28,5 ezer lejt. Fizetni pedig egyelőre nem tudnak.
A láncfűrészek hangja buktatta le a Gyergyótölgyes környékén törvénytelen fakitermelést végző férfiakat.
Öt napra tiltották ki a marosvásárhelyi Alexandru Papiu Ilarian Főgimnáziumból a tanárát megütő diákot. A kitiltás március 14-én vette kezdetét, de összesen háromszor lehet ezt a döntést meghozni. Közben megszólalt az igazgató is, határozott véleménnyel.
Nincs új a nap alatt: ezúttal is az iskolások szedik össze azt a szemetet, amit a felnőttek szétdobálnak. A gyergyóalfalvi Sövér Elek Szakközépiskola diákjainak szemét szúrja a háztartási hulladék.
Március 19-én a Kovásznai Művelődési Központban is bemutatják a Most vagy Soha című, magyar történelmi kalandfilmet Lóth Balázs rendezésében.
Március 19-én, kedden 17 órai kezdettel a sepsiszentgyörgyi Bod Péter Megyei Könyvtár Gábor Áron termében a helybeli Plugor Sándor Művészeti Líceum zenész olimpikonjai tartanak hangversenyt.
Március 15-én Kovásznán és Csomakőrösön is megemlékeznek az 1848-49-es forradalom és szabadságharc hőseiről.