
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A hivatásos tűzoltókat 2220 sürgősségi helyzethez riasztották az elmúlt 24 órában, az esetek 70 százalékában elsősegélynyújtásra volt szükség.
2024. július 17., 13:402024. július 17., 13:40
2024. július 17., 13:412024. július 17., 13:41
Az országos katasztrófavédelmi felügyelőség (IGSU) szerdai tájékoztatása szerint kedden több mint 1500 személyt láttak el a SMURD egységei, a legtöbb segítségre szoruló személy Bukarestben és Ilfov megyében (281), valamint Maros (82), Temes (79) és Szeben (78) megyében volt.
A tűzoltók 268 tüzet oltottak el országszerte, ezekből 182 vegetációtűz volt, az érintett terület meghaladja az ezer hektárt.
A közösségek védelmében a katasztrófavédelmi erők 372 bevetésben vettek részt, amelyek során embereket és állatokat mentettek ki veszélyes helyekről és helyzetekből, valamint műszaki mentéseket végeztek. A hivatásos tűzoltók ugyanakkor
Kedden 31 figyelmeztető üzenetet küldtek a lakosságnak a Ro-Alert rendszeren keresztül, 13 ezek közül medvék jelenlétére figyelmeztetett Argeş, Bákó, Brassó, Buzău, Hunyad, Prahova, Szeben, Suceava és Vâlcea megyei településeken. 17 esetben a szélsőséges időjárási jelenségek miatt küldtek ki figyelmeztető üzenetet Bukarest, illetve Buzău, Călăraşi, Kolozs, Kovászna, Dâmboviţa, Dolj, Galac, Giurgiu, Hargita, Ialomiţa, Ilfov, Iaşi, Szilágy, Olt és Prahova megye lakosságának. Egy üzenetet a Román Rendőrség kérésére továbbítottak a lakosságnak egy Argeş megyei kiskorú eltűnésével kapcsolatban – írja az Agerpres hírügynökség az országos katasztrófavédelmi felügyelőség tájékoztatására hivatkozva, hozzátéve, hogy az IGSU közleménye szerint hét személyt mentettek meg a tűzoltók életveszélyes helyzetből.
Összesen 82, második világháborúból származó aknavetőgránátot találtak szerdán Újtusnádon, az erdő szélén. A lőszereket a Hargita megyei tűzszerészek biztonságosan elszállították.
A 2026-os országos lombikprogramra való jelentkezésben a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház családtervezői központjában is segítséget nyújtanak az érintetteknek.
Egy rezidens orvos öngyilkosságot követett el szerdán a bukaresti egyetemi sürgősségi kórházban – közölte az egészségügyi intézmény.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán hőségre és kelletlen hőérzetre vonatkozó figyelmeztetéseket adott ki, amelyek csütörtöktől az ország nagy részére érvényesek lesznek.
A Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő három napban várhatóan másodpercenként 1300 köbméter körül stagnál, majd enyhén nő, és augusztus 25-ére eléri az 1350 köbmétert másodpercenként.
Két, a Richter-skála szerint 3,3-as, illetve 2,9-es erősségű földrengés történt az elmúlt 12 órában Buzău és Vrancea megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Új fejezet kezdődik a közmédia történetében augusztus 20-án, az államalapítás ünnepén elindul a független és hiteles Híradó – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-vel.
Szerdán lép államfői hivatalába Baka András. Az Országgyűlés augusztus 11-én választotta meg köztársasági elnöknek a Legfelsőbb Bíróság volt elnökét, akit a kormánypárti Tisza-frakció jelölt.
Közeledik a Száz év magány sorozatfeldolgozásának lezárása, a Netflix pedig közzétette a Grand Finale néven futó utolsó epizód előzetesét.
Nem szabad a törvényalkotást politikai bosszúra, az ellenfelek elleni támadásra használni - hangoztatta Ilie Bolojan, Románia ügyvivő miniszterelnöke kedden.
szóljon hozzá!