
Fotó: Pinti Attila
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország területének mintegy felére.
2024. július 17., 17:042024. július 17., 17:04
Az előrejelzések szerint csütörtök hajnali 2 óráig a Bánságban, Máramarosban, a Körösvidéken, Moldva északi részén (Hargita, Kovászna és Maros megye is érintett) és a hegyekben
A lehulló csapadék mennyisége eléri a 20-25 litert, helyenként a 40-50 litert négyzetméterenként.
Közben tovább tombol a kánikula, az ország nagy részén szerdán is érvényben marad a vörös riasztás.
Csütörtökön az ország nagy részére sárga és narancssárga riasztás lesz érvényes a hőség miatt.

Fokozott légköri instabilitásra vonatkozó elsőfokú riasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat Románia jelentős részére. A székelyföldi megyék is érintettek.
A vörös riasztás csak a déli és a délkeleti megyékben (Dolj, Olt, Teleorman, Giurgiu, Ilfov, Călăraşi, Ialomiţa, Brăila, Tulcea, Konstanca megye és Bukarest) marad érvényben csütörtökön. Itt továbbra is 38-41 Celsius-fok közötti maximumokra és 22-24 Celsius-fok közötti minimumokra lehet számítani.
Idén 23. alkalommal gyűlnek össze a Maros megyei civil szervezetek Marosvásárhely központjában azzal a céllal, hogy erősítsék az együttműködést egymás és a lakosság között, és bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak a civil szervezetek számára.
Megsérült pénteken Szeben megyében egy másfél éves kislány, miután kinyitotta a kocsi ajtaját, és kiesett a mozgó járműből – közölte a megyei rendőrség.
Felborult egy személyautó Mezőbodonban péntek este, két személy megsérült a balesetben. A forgalom mindkét irányba megbénult.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta az Egészséges étkezés iskolai program finanszírozásához szükséges összegek folyósítását a programban résztvevő önkormányzatoknak.
Eltűnt egy 17 éves lány május 7-én Szabédról, bár önként hagyta el otthonát a kiskorú lány, de azóta nem tért haza. Rendőrségi feljelentést tettek a hozzátartozói.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
A rendőrség újabb vizsgálatot indított a mezőméhesi gyilkossággal kapcsolatban: az áldozat nővérének tett megjegyzéseket a körözött Emil Gânj testvére, aki gyakran megfordul a szintén mezőméhesi szülői házuknál.
Új szakaszába lépett Gyergyószentmiklós és Gyergyószék egyik legfontosabb infrastrukturális beruházása: aláírták annak elkerülő útnak a megvalósíthatósági tanulmányára vonatkozó szerződést, amely Tekerőpatak és Szárhegy irányából kerülné el a várost.
Erősödött pénteken a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,2364 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 2,97 banis (0,56 százalékos) csökkenést jelent a csütörtöki 5,2661 lejhez képest.
Megkéselte osztálytársát egy 12 éves gyermek pénteken az Arad megyei Vinga község egyik iskolájában.
szóljon hozzá!