
Fotó: Gergely Imre
Ilyenkor – a nyári szabadságok, vakáció idején – nagyon is időszerű témában tartottak workshopot Gyergyószentmiklóson három megye vendéglátásában érdekelt szakemberek részvételével. A Corvinus Egyetem docensétől szerezhettek új, hasznos ismereteket a családbarát turizmus témakörében.
2024. július 17., 15:092024. július 17., 15:09
A Babes-Bolyai Tudományegyetem Gyergyószentmiklósi Tagozatának vendége Jászberényi Melinda, a budapesti Corvinus Egyetem Fenntartható Fejlődés Intézetének és a Turizmus és Mobilitás Kutatóközpontnak a vezetője volt. Előadásában egy friss kutatási projekt eredményeit ismertette.
A családi turizmus piaci trendjeiről is hallhattak információkat a gyergyószentmiklósi rendezvény résztvevői, valamint megismerhették az Akadémiai Kiadó Turizmus és mobilitás című könyvsorozatát, a Turizmus Bulletin tudományos és szakmai folyóiratot is.
Fotó: Gergely Imre
Amint Jászberényi Melinda elmondta, ez a rendezvény egy kapcsolatteremtő első találkozás is volt a budapesti és gyergyószentmiklósi felsőoktatási intézmények között,
Horváth Alpár, a házigazda intézmény vezetője megkeresésünkre válaszolva rámutatott: a családbarát, illetve a gyermekbarát kifejezés nem ugyanaz. A családbarát azt jelenti, „ne csak a gyerek érezze jól magát, amíg a szülő azzal kell az idejét töltse, hogy a gyerekét felügyeli, hanem ő is fel tudjon oldódni abban az élményben, amit az adott szolgáltató hely felkínál számára”.
Erre már számos jó gyakorlatot kialakítottak, ezeket tanulmányozta a Corvinus Egyetem a kutatásba bevont partnereivel, és ezeket a gyakorlatokat ismerhették meg a gyergyószentmiklósi főiskolán tartott workshop résztvevői.
A hallgatóságot a székelyföldi idegenforgalmi szakma szolgáltatói, szakemberei tették ki, mások mellett
„Nekünk fontos küldetésünk, hogy ne csak az egyetemisták, tanárok számára tegyük hozzáférhetővé a szakmai információkat, tudáselemeket, hanem a gyergyói, székelyföldi társadalom irányába is igyekszünk ezt közvetíteni. Ezt is szolgálta a mostani workshop” – fejtette ki Horváth Alpár.
Országszerte fagyosan indult a naptári tél utolsó napja, de a legalacsonyabb értékeket – egy kivétellel – székelyföldi településeken mérték.
Gyimesben született, ma már Brassóban épít karriert a 25 éves Bârsan Claudia. Román anyanyelvű, de kiválóan beszél magyarul és angolul is. Meggyőződése, hogy a fejlődés kulcsa a bátorság, a félelem pedig inkább iránytű, mint akadály.
Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.
A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.
Teljes megújulás előtt áll Gyergyószentmiklóson a Virág negyed déli része, ehhez azonban le kell bontani az engedély nélkül épített garázsokat. A tulajdonosoknak május végéig fel kell szabadítaniuk az elfoglalt közterületeket.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvény módosítását, amely szerint az eredetileg 2026. január elsejei hatállyal beütemezett intézkedéseket a törvény hatálybalépésének napjától kell alkalmazni.
„1,5 millió euró értékű uniós támogatást nyertünk a csittszentiváni iskola fejlesztésére” – jelentette be közösségi oldalán Mezőpanit polgármestere, Bodó Előd Barna.
szóljon hozzá!