
Fotó: Haáz Vince
2024. július 17., 15:302024. július 17., 15:30
2024. július 17., 22:162024. július 17., 22:16
Marosvásárhelyen a Park Hotel mögötti első mélygarázs munkálatainak megkönnyítése érdekében 2024. július 19-én, pénteken 18:30-tól az alábbi változások lépnek életbe:
az Enescu utca sétáló utcává válik, ezt a Prefektúra tornya és a 4-es számú épület közötti szakaszon lezárják a gépjárműforgalom elől. Ezt a követően a Cuza Voda utca felé és felől kétirányú forgalom lesz. A tűzoltók, a SMURD, a taxik és a mozgássérültek számára engedélyezik a gépkocsival való közlekedést;
a Városháza utca a Győzelem tértől a Cuza Voda utcáig egyirányúvá válik;
az Ifjúság utca egyirányúvá válik, a Cuza Vodă utca felől a Győzelem tér felé történő bejárattal, kötelező jobbra kanyarodással.
Fotó: Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Megértésüket köszönjük, és kérjük, vezessenek óvatosan, a közúti jelzőtáblákat követve!
Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Bel- és Külkapcsolati osztály
(X – fizetett hirdetés)
Az RMDSZ sepsiszentgyörgyi szervezetének péntek esti tisztújító küldöttgyűlésén a szövetség stratégiai igazgatójává kinevezett és az elnöki tisztségből távozó Antal Árpád helyére Miklós Zoltán parlamenti képviselőt választották meg.
Ilie Bolojan pénteken a közigazgatási kiadások csökkentését célzó törvénycsomag-tervezet elfogadását szorgalmazta, megemlítve, nem hiszi, hogy „bármi is történne”, ha például a parlamenti képviselők havi költségkeretét 10 százalékkal csökkentenék.
Legkésőbb hétfőn véglegesíti a kormány a nyugdíj és az állami fizetés halmozását szabályozó törvénytervezetet – jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján a miniszterelnök.
Szószegéssel vádolja az RMDSZ-be belépni készülő Nagy Zoltánt, Gyergyószentmiklós polgármesterét az EMSZ gyergyószentmiklósi szervezete. Szerintük ez a lépés már egy ideje várható volt.
Még egy kiskorú eltűnését jelentették Maros megyében pénteken. A 15 éves lány csütörtökön önként távozott marosszentgyörgyi otthonából, és azóta sem tért vissza.
Jogosítvány nélküli vezetés miatt vett őrizetbe a Maros megyei rendőrség egy 26 éves férfit a repülőtér környékén pénteken.
Egy marosvásárhelyi férfi jelentette be a rendőrségen pénteken, hogy 12 éves lánya, Oltean Ana Teodora november 20-án, este 23 óra körül önként távozott otthonról, és azóta nem tért vissza. A lányt péntek este az Ady negyed környékén találták meg.
Pénteken eltűnt egy 13 éves kislány Maros megyében, Nagyernyéről. A lány 11 óra 30 perc körül önként távozott otthonából, és azóta nem tért vissza. A szülei a rendőrség segítségét kérik.
Be kell zárni azokat az állami vállalatokat, amelyeket már nem lehet megmenteni; listájukat hamarosan közzéteszi a kormány – jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján a miniszterelnök.
Hargita megye több településén sűrű köd szállt le péntek estére. Néhol akár ötven méter alá csökkenhet a látótávolság.