
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Az ortodox húsvéthoz kapcsolódó minivakációban meleg időre és elszórtan minimális mennyiségű csapadékra lehet számítani.
2024. április 29., 14:392024. április 29., 14:39
2024. április 29., 14:402024. április 29., 14:40
Elena Mateescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) igazgatója az Agerpres hírügynökségnek elmondta,
A legmelegebb a Kárpátokon kívüli területeken lesz, az ország nyugati, délnyugati és déli részében. Hétfőn és kedden, április utolsó napján is melegebb lesz az idő megszokottnál, akár a 27 fokot is elérheti a nappali csúcsérték.
Az utolsó tavaszi hónap meleg idővel köszönt be, szombatról vasárnapra virradóra már nem hűl le a levegő 0 fok alá az ország egyetlen régiójában sem. A déli területeken 10–12 fokos, az északi térségekben 8–9 fokos minimumértékeket mérnek – részletezte az ANM igazgatója.
Hozzátette, hogy vasárnap 17–22 fokos átlagértékekre lehet számítani országszerte.
Elena Mateescu szerint szerdán és csütörtökön este elszigetelten kisebb futó záporok is előfordulhatnak az ország egyes részein.
A benne ülő ötéves kisfiúval együtt lopott el egy autót egy húszéves férfi a Pest vármegyei Sülysápon szerdán, majd a gyermeket hat kilométerrel arrébb Úriban egy bolt előtt magára hagyta és továbbhajtott.
Újra bevezeti a kötelező sorkatonai szolgálatot a Romániával délnyugatról határos Szerbia. Idén decembertől vagy jövő év márciustól tervezik újraindítani.
Megvásárolja a medgyesi Automecanica Rt. többségi részvénycsomagját a török Otokar. A Koç Grouphoz tartozó Otokar a szárazföldi harcászati eszközök legnagyobb törökországi exportőre.
Egy ember meghalt, négyen súlyosan megsérültek kedden este Barcelona térségben egy újabb spanyolországi vonatbalesetben – közölte a katalán rendőrség.
Két román állampolgár könnyebb sérüléseket szenvedett a spanyolországi Córdoba térségében történt vasúti balesetben – erősítette meg hétfőn a külügyminisztérium.
Halálos vonatbaleset történt a dél-spanyolországi Córdoba közelében, amelyben legkevesebb 39 ember életét vesztette, a sérültek száma hetven fölött van, legalább 24 ember sérülése súlyos, közülük négy kiskorú – írja az EFE spanyol hírügynökség.
Pánik tört ki egy németországi autópályán, miután egy ittas román sofőr közel 30 kilométeren át a forgalommal szemben vezetett. Összefogással tudták feltartóztatni.
Adrian Ahrițculesei január 9-én elérte a Déli-sarkot, és ezzel beírta magát a történelembe: ő az első román állampolgár, akinek sikerült elérnie az Antarktisz mindhárom fontos pontját – jelentette be a hegymászó menedzsere, Ștefan Adrian Jurca.
Madárral ütközött, emiatt megszakította útját a Lufthansa Münchenből Kolozsvárra tartó járata Budapesten vasárnap kora délután – közölte a Budapest Airport vállalati kommunikációs és kormányzati kapcsolatok vezérigazgató-helyettese az MTI-vel.
Legalább 40 ember vesztette életét szombaton, az Egyesült Államok venezuelai műveletében, amelynek során elfogták Nicolás Maduro elnököt – írja a New York Times egy venezuelai tisztviselőre hivatkozva.
szóljon hozzá!