Nem sugároz többé az OTV

Beszüntette adását az OTV, miután az audiovizuális médiát felügyelő országos hatóság megvonta a leghírhedtebb bukaresti bulvártelevízió sugárzási engedélyét.

2013. január 23., 17:302013. január 23., 17:30

Az OTV az ország egyik legbüntetettebb televíziója volt, hiszen rendszeresen megsértette az audiovizuális média működését szabályozó törvényt. Az engedély megvonását Laura Georgescu, az országos audiovizuális tanács elnöke (CNA) javasolta arra hivatkozva, hogy a televízió 2009 óta nem fizette ki bírságait, és a jogszabályok szerint a médiahatóság megteheti ezt, ha az illető intézmény többszöri felszólítás ellenére sem hajlandó fizetni. A televízió Dan Diaconescu tulajdonában van, aki az OTV műsorvezetőjeként tett szert országos ismertségre és jelentős vagyonra. A televízió magas nézettségét jól mutatja, hogy tulajdonosának másfél év alatt sikerült politikai alakulatot alapítania, és a Dan Diaconescu Néppárt (PPDD) tavaly decemberi parlamenti választásokon már a voksok mintegy 15 százalékát gyűjtötte össze. Az OTV nézettsége általában az esti órákban ugrott meg, ugyanis ekkor kezdődött a Diaconescu által vezetett beszélgetős műsor, amely órákon át – sokszor hajnalig – a képernyő elé láncolta románok ezreit, időnként százezreit. Jósnők, szerelmi csalódástól szenvedők, csodadoktorok, asztrológusok, celebek, de nem egyszer Traian Băsescu államfő vagy egyéb vezető román politikusok gazdagították Diaconescu meghívottainak színes listáját. Már többször felmerült, hogy vonják meg az OTV sugárzási engedélyét, hiszen a televízió rendszerint súlyosan megsértette az alapvető etikai szabályokat, de a magas nézettségre való tekintettel a médiahatóság eddig nem lépett fel ilyen drasztikusan. Diaconescu legutóbb tavaly került a média figyelmének középpontjába amiatt, hogy ajánlatot tett a Râmnicu Vâlcea-i Oltchim vegyipari üzem megvásárlására. A privatizációs bizottság az ő ajánlatát kiáltotta ki nyertesnek, de a tranzakció végül kudarcba fulladt, miután kiderült, hogy a műsorvezető nem rendelkezik megfelelő pénzügyi garanciákkal.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. augusztus 16., vasárnap

Busztragédia Magyarországon több halálos áldozattal

Több ember is életét vesztette az M3-as autópályán szombatról vasárnapra virradó éjszaka történt buszbalesetben – közölte a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI megkeresésére.

Busztragédia Magyarországon több halálos áldozattal
Hirdetés
2026. augusztus 15., szombat

Milliárdos házaspár adományából avatták fel Európa legmagasabb Mária-szobrát – videóval

Óriási Mária-szobrot avattak fel a közép-lengyelországi Torun városához közeli Konotopie faluban. A lengyel milliárdos házaspár adományából megvalósult, 55,6 méter magas emlékmű Európa legnagyobb ilyen jellegű emlékművének számít.

Milliárdos házaspár adományából avatták fel Európa legmagasabb Mária-szobrát – videóval
2026. augusztus 13., csütörtök

Energiaügyi előrejelzés: most még nőhet az olajár, de megbecsülték, mikorra rendeződhet a helyzet

Az USA energiaügyi hivatala jelentősen, hordónként átlagosan 86,81 dollárra emelte a Brent nyersolaj 2026-os világpiaci átlagárára vonatkozó előrejelzését a korábbi 82 dollárról a Hormuzi-szoroson keresztüli szállítások tartós fennakadása miatt.

Energiaügyi előrejelzés: most még nőhet az olajár, de megbecsülték, mikorra rendeződhet a helyzet
2026. augusztus 09., vasárnap

Nem csak nálunk van gond: történelmi mélyponton az Egyesült Államok legnagyobb víztározójának szintje

Történelmi mélypontra csökkent a Lake Mead, az Egyesült Államok legnagyobb víztározójának vízszintje szombaton – derül ki a vízügyi hatóságok adataiból.

Nem csak nálunk van gond: történelmi mélyponton az Egyesült Államok legnagyobb víztározójának szintje
Hirdetés
2026. augusztus 08., szombat

A Tate-testvérek szabadlábra helyezését kérik ügyvédeik

Andrew és Tristan Tate influenszerek ügyvédei pénteken azt kérték egy amerikai bírótól, hogy óvadék ellenében helyezze szabadlábra ügyfeleiket a miami börtönből.

A Tate-testvérek szabadlábra helyezését kérik ügyvédeik
2026. július 31., péntek

Migrációs válság Ceutában: több tízezer határsértő jutott be a spanyol városba Marokkó felől

Megerősítették a biztonsági intézkedéseket a ceutai határ mindkét oldalán péntekre virradó éjjel, miután Marokkó felől tömegesen, a hatóságok első becslései szerint mintegy 40 ezren jutottak be az észak-afrikai autonóm spanyol városba.

Migrációs válság Ceutában: több tízezer határsértő jutott be a spanyol városba Marokkó felől
2026. július 28., kedd

Szentségtörő üzenetek és vandalizmus a medjugorjei Mária-szobornál – térfigyelő rögzítette a gyújtogatást

Megrongálták a medjugorjei Mária-szobrot és felgyújtották a helyi Szent Jakab-templom szabadtéri oltárát néhány nappal a Mladifest nemzetközi katolikus ifjúsági találkozó kezdete előtt.

Szentségtörő üzenetek és vandalizmus a medjugorjei Mária-szobornál – térfigyelő rögzítette a gyújtogatást
Hirdetés
2026. július 19., vasárnap

Őrizetbe vették a Romániában is súlyos bűncselekményekkel vádolt Tate testvéreket

Őrizetbe vették Miamiban a férfiak felsőbbrendűségét hirdető amerikai-brit influencert, Andrew Tate-et és testvérét, Tristant. Az intézkedésre az Egyesült Királyság kérésére került sor, amely nemi erőszak vádja miatt kezdeményezte a kiadatásukat.

Őrizetbe vették a Romániában is súlyos bűncselekményekkel vádolt Tate testvéreket
2026. július 17., péntek

Mostantól börtönök őrzésére is használhatóak a nílusi krokodilok Izraelben

Izraelben a környezetvédelmi miniszter megszelídített vadállattá minősítette át a nílusi krokodilokat, hogy a természetvédelmi hatóságok tiltakozása ellenére börtönök őrzésére is alkalmazhassák őket – jelentette az izraeli média pénteken.

Mostantól börtönök őrzésére is használhatóak a nílusi krokodilok Izraelben
2026. július 15., szerda

Zelenszkij: Ukrajna évi 10 millióról 20 millióra tervezi emelni dróngyártási kapacitását

Ukrajna jelenleg évente 10 millió drónt gyárt, és ezt a mennyiséget 20 millióra tervezi növelni – közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kedden Kijevben, az ukrán államiság napja alkalmából rendezett ünnepségen.

Zelenszkij: Ukrajna évi 10 millióról 20 millióra tervezi emelni dróngyártási kapacitását
Hirdetés