
Az elmúlt hétvégén Besztercén gyűltek össze a tíz év alatti asztaliteniszezők, ott zajlott ugyanis a 8–10 éves korosztályúak országos csapatbajnoksága, ahol az Újszentesnek versenyző kézdivásárhelyi Kovács Kristóf bajnoki címet szerzett, míg az NMSK lánycsapata negyedikként végzett.
2019. április 09., 00:202019. április 09., 00:20
A Canea-Kocsis Abigél, Bejan Hanna és Balázs Boglárka összetételű, negyedikként kiemelt NMSK-trió lendületes versenyzéssel indított szombaton, 3–0-s vereséget mérve Pantelimon és Slatina I. csapataira, illetve 3–2-re legyőzve a Pristavu Câmpulungot. A legjobb nyolc között a lányok 3–0-ra nyertek Moineşti Bellen, illetve ugyanilyen arányban kikaptak Buzăutól. A négy között sajnos megtorpantak, Besztercétől 3–1, Vatra Dorneitől 3–0 arányú vereséget szenvedtek, így az előkelő negyedik helyen végeztek. Végeredmény: 1. CSM Buzău, 2. Besztercei SPL, 3. Dorna Vatra Dornei, 4. Nagy Mózes SK.
A fiúknál a céhes városi Kovács Kristóf fémjelezte Újszentes hódította el a bajnoki címet, megelőzve a Bukaresti CSTA-t, a Besztercei SPL-t és a Slatinai ISK-t. Kristóf júniusig kölcsönben szerepel Újszentesen, mivel fejlődése érdekében így látták jónak edzői.
A Sepsi ISK-t Orosz Krisztián, Korodi Dániel, Bálint Tamás és Kölcsei Ákos képviselték, akik ugyan nem nyertek párharcot, de jövőre újra megpróbálhatják ugyanebben a felállásban.
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!