
Fotó: Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Felkapcsolják a marosvásárhelyi központi karácsonyfa díszkivilágítását hétfőn, december 5-én 19 órától. A Színháztéren elhelyezett színpadon pedig ünnepi programok kezdődnek 18 óra 30 perctől.
2022. december 02., 13:522022. december 02., 13:52
2022. december 02., 14:322022. december 02., 14:32
Elsőként a Gyerekpalota tánccsoportja lép színpadra, majd a Marosi Virágok kórust hallhatjuk, őket követi a Református Teológiai Líceum kórusa, illetve zárásként a Marosvásárhelyi Állami Filharmónia kórusának repertoárjából hallhatunk karácsonyi dalokat.
Fotó: Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Az esemény alatt, 18 és 20 óra között forgalomkorlátozások lesznek. Erre a két órára a teljes központ le lesz zárva a forgalom előtt. Ebben az időintervallumban kizárólag a Mikulásbuszok közlekedhetnek a főtéren és a többi központon áthaladó buszjárat a Cuza Voda utca fele lesz átirányítva.
Fotó: Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Köszönjük az autósok türelmét és szeretettel várunk minden marosvásárhelyit!
Ünnepeljünk együtt!
Bel- és külkapcsolatok osztály
(X – fizetett hirdetés)
Nem mindennapi bejelentéssel rukkolt elő csütörtök délután a Grand Theft Auto hatodik részét is fejlesztő Rockstar Games.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta a villamosenergia-ágazati kockázatokra való felkészülésről szóló országos tervet.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök csütörtökön kijelentette, hogy már négy éve a közlekedési minisztériumnál van egy olyan projekt, amely megakadályozhatta volna a Duna vízhozamának csökkenésével kapcsolatos problémákat Romániában.
Újabb mérföldkőhöz érkezett a csíkszeredai kórház robotsebészeti programja, ugyanis az elmúlt két napban elvégezték az első robotasszisztált prosztataműtéteket a Nyugat-Európában is performánsnak számító Da Vinci robotsebészeti eszközzel.
A jövő évi jubileumi, huszadik kiadás főpróbájának is tekintik az idei, 19. Székelyföldi Lovas Ünnepet, amelyet augusztus 20. és 23. között rendeznek meg. A gyergyószentmiklósi esemény a lovas élet, a hagyományőrzés és kikapcsolódás találkozóhelye.
Kiemeltek egy embert a Marosból csütörtökön délután Kutyfalva községhez tartozó Marosorosziban, majd megkezdték az újraélesztését. A helyszínre mentőhelikoptert is riasztottak.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt csütörtökön 13 óra 22 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP). Ezt később 3,4-es erősségűre módosítotották.
A legfelsőbb bíróság csütörtökön elrendelte az érdemi tárgyalás megkezdését abban az perben, amelyben a korábbi államelnökjelöltet, Călin Georgescut és Horațiu Potra zsoldoscsoportját alkotmányos rend elleni cselekményekkel vádolják.
Az energiaügyi minisztérium arra kéri a lakosságot, a vállalatokat, a közintézményeket és a termelő-fogyasztókat, hogy augusztus 31-éig önkéntesen csökkentsék az áramfogyasztást este 19 és 23 óra között.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
szóljon hozzá!