
Barti Tihamér, Hargita Megye Tanácsának alelnöke. Furcsállja a bíróság döntését. Archív
Fotó: Gábos Albin
A gyergyószárhegyi kulturális központ menedzseri kinevezését érvénytelenítő bírósági döntés kapcsán kiderült, nem a Hargita Megyei Tanács elnöke, hanem az alelnök az illetékes. Kérdésünkre ő azt mondta, értetlenül áll a döntés előtt, de a versenyvizsgát újra kiírják.
2020. december 31., 12:432020. december 31., 12:43
Miután beszámoltunk a Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központot érintő jogerős bírósági döntésről, amely érvénytelenítette a menedzseri tisztségért 2017-ben kiírt versenyvizsga eredményét és a menedzseri szerződést, írásban reagált Borboly Csaba, a Hargita Megyei Tanács elnöke, akitől addig

Három év után jogerős bírósági határozat érvénytelenítette a Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ menedzseri tisztségéért kiírt versenyvizsga eredményét, és a menedzseri szerződést.
A cikkünkbe frissítésként beemelt válaszban Borboly kifejtette, a megyei önkormányzatnak alárendelt Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ Barti Tihamér alelnök hatáskörébe tartozott a szóban forgó időintervallumban, így a kérdéseinket neki továbbította. Borboly hangsúlyozta, a versenyvizsgával kapcsolatos tevékenységek irányítása és koordinációja is az alelnök hatáskörébe tartozott, kivéve a kinevezést és menedzseri szerződés aláírását, amit, ami a megyei tanács elnökének hatásköre.
Barti Tihamér alelnök kérdésünkre azt mondta, értetlenül áll a bíróság döntése előtt, annál is inkább, hogy
Emlékeztettük az alelnököt, a bíróság azt kifogásolta, hogy Kassay a megyei önkormányzatot képviselte a bizottságban, mert önkormányzati képviselő volt – Barti szerint, hogy önkormányzati képviselő is volt, az egy más kérdés, nem rá tartozik. ,,A szárhegyi intézmény előzőleg a művészeti eseményekkel foglalkozott leginkább, alkotótáborok szervezésével.
– vázolta. Szerinte ennek Kolcsár Béla teljes mértékben eleget tett, kulturális intézményvezetőként kiváló munkát végzett, ezért is javasolta azt, hogy ideiglenesen, amíg az újabb versenyvizsga megtörténik, ugyancsak Kolcsárt nevezzék ki a központ élére. Azt is elmondta kérdésünkre, hogy
Az említett versenyvizsgára 2017. decemberében Kolcsár mellett még egy személy jelentkezett, az eredményhirdetés után ő először óvást nyújtott be, majd ennek elutasítása után fordult a bírósághoz, a vizsga eredményének és Kolcsár menedzseri kinevezésének érvénytelenítését kérve. Ő azt kifogásolta, hogy a kinevezett menedzser felsőfokú tanulmányai nem teljesen felelnek meg a kiírás feltételeinek, de
A bíróság végül az utóbbi két ok miatt döntött a versenyvizsga eredményének, illetve a menedzseri szerződés jóváhagyásának érvénytelenítése mellett.
Csapadékra és szélre, hegyvidéken pedig hóviharra, újabb hóréteg kialakulására vonatkozó figyelmeztetéseket bocsájtott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat. Az első- és másodfokú riasztások szombat estig érvényesek.
Megkésve ugyan, de több Hargita megyei sípályát is megnyitottak, és szombattól újabb helyeken lehet majd szánkózni, siklani. Érdemes kihasználni a szabadnapokat és legalább egy nagy sétát tenni a szép havas tájakon.
A Kovászna megyei Bodzafordulón volt a leghidegebb péntekre virradóan, az Országos Meteorológiai Szolgálat adatai szerint mínusz 14,4 fokig esett vissza a hőmérséklet.
Az előző héthez képest egyértelműen nőtt az influenzás megbetegedések száma Hargita megye tisztifőorvosa szerint, aki azt is elmondta, ezt miért nem tükrözi a légúti megbetegedések számát összegző heti feljegyzés.
Az új évben is számos látványosnak ígérkező (és remélhetőleg maradandó élményeket is szerző) néznivalóval rukkol elő a filmipar. Év eleji maratoni összeállításunkban az általunk legjobban várt 20 amerikai filmet mutatjuk be.
Megfellebbezte az előzetes letartóztatását elrendelő bírósági határozatot az a nő, akit azzal gyanúsítanak, hogy a nagydisznódi városi kórház egyik ápolónőjének segítségével megölte az anyját.
Több mint húsz háromszéki önkormányzat támogatja szervezetten a fiatal és kisgyermekes családokat a Babakelengye-programon keresztül. 2025-ben összesen 246 család részesült ajándékcsomagban vagy vásárlási utalványban.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) sárga jelzésű riasztást adott ki csütörtökön Hargita, Maros és Kovászna megye hegyvidéki térségeire az erős szél miatt.
Újabb dróntámadásokat hajtottak végre az orosz erők a román-ukrán határhoz közeli ukrán kikötői infrastruktúra ellen csütörtökön, ezért két F-16-os vadászgépet emeltek a levegőbe a határ térségének megfigyelésére Tulcea megye északi részén.
Az RDE Harghita Kft. tájékoztatása szerint módosul a háztartási hulladék elszállításának programja az év első hetében.
3 hozzászólás