Rejtő Jenő regényeinek vagy kalandfilmeknek köszönhetően sokan megismerkedtek az idegenlégió világával, keveseknek adatott meg azonban, hogy felölthessék a képit, a légiósok sapkáját, közvetlen élményeket szerezzenek a világ egyik legismertebb és leghíresebb katonai alakulatában. A Sepsiszentgyörgyön élő Pál Csaba másfél évtizedet szolgált a francia idegenlégióban, és vállalta, hogy a Székelyhon TV stábjának beszámol az ott szerzett kemény tapasztalatokról.
2021. november 26., 12:002021. november 26., 12:00
2021. november 26., 12:052021. november 26., 12:05
A Pinky becenévre hallgató Pál Csaba felidézi, mi vette rá a kilencvenes évek elején – 19 évesen –, hogy beálljon az idegenlégióba, milyen kemény feltételeknek kellett megfelelnie – fizikai és pszichológiai tekintetben is – a jelentkezéskor, és milyen volt a kiképzés.
Elmesélte, melyik volt a legnehezebb a világ számos országában teljesített küldetései közül, hányszor volt „meleg helyzetben”, és miként sikerült hozzászokni az állandó életveszélyhez.
– ad ízelítőt a nézőknek a missziók világából az egykori idegenlégiós, aki azt vallja: testileg, szellemileg és kialakult értékrendje szempontjából őt csak jó irányba nevelte a 15 éves korszak.
A gyergyói származású Pál Csaba a Székelyhon TV-ben arról is beszél, mi az oka annak, hogy feltűnőek sokan állnak be a légióba Gyergyóból, Székelyföldről.
Az egykori idegenlégióssal készült interjú megtekinthető a Médiatér YouTube-csatornáján. Az interjú a Nézőpont podcast-csatornáján, Spotify-on, vagy az alább beágyazott lejátszóra kattintva is meghallgatható.
Felhőszakadás, erős szél, jégeső várható Maros megyében kedden délután. A meteorológiai szolgálat narancs színű (másodfokú) riasztása kedden 22 óráig marad érvényben.
Közel tízezer pedagógus mérette meg magát július 8-án a véglegesítő vizsga írásbeli részén. A siker itt kulcsfontosságú: e nélkül nem lehet hosszú távon a tanári pályán maradni. Székelyföldön a legtöbben óvónői és tanítói vizsgára iratkoztak.
Három új alkotmánybíró kezdi el kilenc évre szóló megbízatását ezen a héten – írja az Agerpres hírügynökség.
Alkotmánybírói kinevezést kapott kedden Dacian Cosmin Dragoș egyetemi tanár. Az erről szóló rendeletet Nicușor Dan államfő írta alá.
Korábban is felmerült a mezőméhesi gyilkossággal gyanúsított Gânj Emil neve rendőrségi nyomozás kapcsán: a 23 éves áldozat családja szerint a gyanúsított a fiatal nő egykori élettársa, aki idén februárban elrabolta a lányt és felgyújtotta a házat.
Daniel David oktatási miniszter kedden egy videóüzenetben felhívta a figyelmet arra, hogy a deficitcsökkentő intézkedéscsomag előírja az óraadó tanárok óradíjának csökkentését is.
Feltehetően szándékos gyújtogatás okozta a kedd reggeli mezőméhesi tűzesetet, amelyben egy személy életét vesztette. A rendőrség nagy erőkkel nyomoz – derül ki a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság közleményéből.
Gyalogost ütött el egy autós Székelyudvarhelyen kedden dél körül, az illetőt kórházba szállították.
A romániaiak 35,9 százaléka teljes mértékben elégedetlen Nicușor Dan eddigi elnöki tevékenységével – derül ki INSCOP Research felmérésének kedden közzétett adataiból.
szóljon hozzá!