Rejtő Jenő regényeinek vagy kalandfilmeknek köszönhetően sokan megismerkedtek az idegenlégió világával, keveseknek adatott meg azonban, hogy felölthessék a képit, a légiósok sapkáját, közvetlen élményeket szerezzenek a világ egyik legismertebb és leghíresebb katonai alakulatában. A Sepsiszentgyörgyön élő Pál Csaba másfél évtizedet szolgált a francia idegenlégióban, és vállalta, hogy a Székelyhon TV stábjának beszámol az ott szerzett kemény tapasztalatokról.
2021. november 26., 12:002021. november 26., 12:00
2021. november 26., 12:052021. november 26., 12:05
A Pinky becenévre hallgató Pál Csaba felidézi, mi vette rá a kilencvenes évek elején – 19 évesen –, hogy beálljon az idegenlégióba, milyen kemény feltételeknek kellett megfelelnie – fizikai és pszichológiai tekintetben is – a jelentkezéskor, és milyen volt a kiképzés.
Elmesélte, melyik volt a legnehezebb a világ számos országában teljesített küldetései közül, hányszor volt „meleg helyzetben”, és miként sikerült hozzászokni az állandó életveszélyhez.
– ad ízelítőt a nézőknek a missziók világából az egykori idegenlégiós, aki azt vallja: testileg, szellemileg és kialakult értékrendje szempontjából őt csak jó irányba nevelte a 15 éves korszak.
A gyergyói származású Pál Csaba a Székelyhon TV-ben arról is beszél, mi az oka annak, hogy feltűnőek sokan állnak be a légióba Gyergyóból, Székelyföldről.
Az egykori idegenlégióssal készült interjú megtekinthető a Médiatér YouTube-csatornáján. Az interjú a Nézőpont podcast-csatornáján, Spotify-on, vagy az alább beágyazott lejátszóra kattintva is meghallgatható.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn azt nyilatkozta, hogy jövő héten várhatóan megbukik a jelenlegi kormány, ami nem jó az országnak.
Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé. Orbán Viktorhoz és Semjén Zsolthoz hasonlóan nem lesz képviselő Kövér László és Rogán Antal sem.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök hétfőn lemondásra szólította fel a párt javaslatára kinevezett államtitkárokat és prefektusokat.
Egyelőre nem történt érdemi előrelépés azoknak a fellebbezéseknek az ügyében, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
Hiányzik 63 millió lej Hargita Megye Tanácsának 2026-os költségvetéséből, ezért a megyei önkormányzat több területen is visszafogta a kiadásokat, miközben a fejlesztésekről sem mond le. A képviselő-testület kedden dönt a 880 millió lejes büdzséről.
Továbbra is kiszámíthatatlan a helyzet a nemzetközi energiapiacon, és a közel-keleti válság, valamint a katari termelési kapacitások egy részének kiesése miatt a földgáz ára tartósan magas maradhat.
Változékony marad az időjárás a következő két hétben: többfelé hűvös éjszakák várhatók, miközben egyes térségekben napközben a hőmérséklet eléri a 22–23 Celsius-fokot is. Április végén és május elején gyenge csapadékra is számítani lehet.
Tizennyolc megye 72 településén és a fővárosban okozott károkat az elmúlt 24 órában a viharos szél, a legsúlyosabb incidens Vaslui megyében, Huși városban történt, ahol egy épületről lesodort tetőszerkezet rázuhant egy férfira, aki életét vesztette.
Cseke Attila fejlesztési miniszter hétfőn azt nyilatkozta, hogy az RMDSZ nem szavazza meg a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Egy héttel az első aggasztó jelek után sem javallott a vezetékes víz fogyasztása Kézdivásárhely több utcájában. Hétfőn délben még nem álltak rendelkezésre a legutóbbi (pénteki) mintavétel laboratóriumi vizsgálatának eredményei.
szóljon hozzá!