Fotó: Pinti Attila
Szabadidős infrastruktúra kiépítését tervezi a sepsiszentgyörgyi önkormányzat az Olt partján, a gát és a folyó közötti árterületen.
2020. augusztus 20., 18:402020. augusztus 20., 18:40
Antal Árpád polgármester csütörtöki sajtótájékoztatóján elmondta, a héten egyeztettek az Olt-folyó vízgyűjtő medencéit felügyelő igazgatóság vezetőivel, és két partnerségi szerződésről állapodtak meg, miután a 2020/122-es jogszabály lehetővé teszi, hogy a helyi önkormányzatok a folyóvizek árterületein közhasznú beruházásokat valósítsanak meg a gondnoksággal kötött partnerség alapján.
– mondta el a polgármester. Hozzátette, helyszíni szemle következik, a vízügyi szakemberek elmondják, a folyó mely részein alkalmas a terület a fejlesztésre, majd tanulmányokat kell elkészíteni, többek között felmérve, hogy ha megárad az Olt, hol és mennyi idő alatt éri el azt a szintet, ami már gondot okozhat. Az árterületen rengeteg feltételt be kell tartani, például a tervezett épületek a gát magassága felett készülhetnek. A polgármester szerint elkezdődhet a tervezés,
ahol lehetséges, a folyó vizét is „bevonják”, azaz például strandolásra alkalmas részeket alakítanak ki, majd európai uniós forrásokat hívnak le a megvalósításokra.
Emlékeztetett, hogy aláírták az uniós finanszírozási szerződést, ami alapján az Olt menti gáton hét kilométer hosszú kerékpárút épül. Ugyanakkor a folyó melletti mesterséges tavat is helyreállítják, ott is több sport- és szabadidős tevékenységre lesz lehetőség. Ez hatalmas lehetőség a város számára – szögezte le Antal Árpád.
A vízügyi gondnoksággal ugyanakkor egy újabb partnerségi szerződést is kötnek, az önkormányzat átvállalja és megépíti a Debren-patakon a tervezett gátat. Ez szerepel az igazgatóság beruházási listáján, ám elakadt, így az önkormányzat átveszi a dokumentációt, és kiírja a közbeszerzést a megvalósításra, részletezte a polgármester. A gátra azért van szükség, hogy megvédje a várost a Sugásfürdő felől esetleg lezúduló vízmennyiségtől. A következő hetekbe különben elkezdik a Debren-patak medrének takarítását is.
Vasárnap 19 órakor a Szilágy megyei Hídalmás községhez tartozó Milványban (Miluani) a részvételi arány megközelítette a 350 százalékot, a megye további hat szavazókörzetében pedig meghaladta a 100 százalékot.
A székelyföldi megyék választási részvétele jelenleg jócskán az országos átlag alatt van, de remélhetően csak azért, mert az eddigi tapasztalatok alapján sokan szeretnek este az urnákhoz járulni.
A vasárnap reggeli urnanyitástól a délutáni órákig több mint kétszáz választási incidensről érkezett bejelentés a rendőrséghez – közölte a belügyminisztérium szóvivője.
Egy kilyéni lakóháznál keletkezett tűzhöz riasztották a sepsiszentgyörgyi tűzoltókat vasárnap délután.
A székely megyék mezőnyében a legkisebb, Kovászna megye vezet a kampánycsendsértések tekintetében. Volt, ahol politikai szlogenek, és volt, ahol alkohol folyt.
Maros megye néhány településén áramszünet volt vasárnap, áramfejlesztőkkel azonban megoldották, hogy ne legyen fennakadás a szavazóhelyiségekben.
Amíg június kilencedikén öt szavazólappal kellett elvonulni a szavazófülkébe, addig most mindössze egyet kap a választópolgár. Az önkormányzati és európai parlamenti választáshoz képest az államelnöki voksolás egyszerű, mint az egyszeregy.
Sepsiszentgyörgyön a vasárnapi templomi eseményeket követően látszólag megnőtt a forgalom a szavazókörzetekben, például a Székely Nemzeti Múzeumban (15. számú körzet) kisebb sor is kialakult, így a csendőrség szabályozta a belépést.
Kampánycsend megsértésére vonatkozó bejelentéseket vizsgál ki a rendőrség. Az elkövetők a törvény szerint 1500 és 4500 lej közötti büntetésekre számíthatnak. Van, akit már meg is bírságoltak.
Rendbontás nélkül zajlik a szavazás Kézdivásárhelyen. A főtéren ugyan feltűnt egy Prahova megyei kirándulóbusz, ami sokakban gyanakvást keltett, de mint megtudtuk, alaptalanul.
1 hozzászólás