Fotó: Segítők Konferenciája Facebook oldala
Október 4-én tartják a Segítők konferenciáját Csíksomlyón, a Jakab Antal házban. A szervezők egész napos programokkal várják az érdeklődőket, a kiírás szerint ez egy szakmai találkozási lehetőség segítők és szociális területen dolgozó intézményvezetőkkel.
2024. október 02., 13:342024. október 02., 13:34
2024. október 02., 17:032024. október 02., 17:03
Orvosok, pszichológusok, mentálhigiénés szakemberek, lelkigondozók, papok, szociális munkások, egészségügyi asszisztensek, illetve ápolók jelentkezését várják a Segítők konferenciájára.
A rendezvény megnyitóját reggel 9 és 9.30 között tartják, beszédet mond Simó Irma, az Áradat Egyesület elnöke, Dudás Erika, a Kárpát-medencében működő magyar nyelvű Lelki Elsősegély Szolgálatok Szövetségének elnöke, illetve Sógor Enikő csíkszeredai alpolgármester.
9.30 és 10 óra között a Lelkigondozói szemléletmód a segítségben elnevezésű előadást tartja Szénégető István katolikus pap, majd 10 órai kezdettel a Krízis és trauma találkozása egy lélekben című előadást László Éva pszichológus.
11-kor folytatódik majd az előadások sorozata Az önismeret és szupervízió szerepe a segítő mentálhigiénés karbantartásában plenáris előadása Homa Ildkió klinikai pszichológus közreműködésével.
11.30 és 12 óra között a Lét nemLét határán nevet viselő foglalkozással folytatódik a programsorozat, ezt követően pedig 12 és 13 óra között A remény támogatása SOS helyzetekben című előadással. 14.30-tól 16 óráig kerekasztal beszélgetésre hívják az érdeklődőket.
A programpont a Krízisben mit tud nyújtani egy intézmény? elnevezést kapta. 16.15 és 17.45 között párhuzamos műhelyfoglalkozásokra számíthatnak a résztvevők, aminek mottója „Ki segít a segítőnek?”.
Az egész napos programokat egy közös reflexió és összegzés zárja majd.
Bemutatják Szőke András Brigádnapló című 2024-ben megjelent vígjátékát székelyudvarhelyen, a városi könyvtárban, a filmvetítés végén pedig lehetőség nyílik beszélgetni a rendezővel.
Ingyenes előadással kedveskedik a szépkorúaknak a Hargita Szákely Néptáncszínház, akik a kÚtjaink című előadást mutatják be csütörtökön.
A rendszerváltozás előtt Romániában hivatalosan nem léteztek sem fizikailag sem mentálisan sérültek. Az idő múlásával azonban egyre több különleges bánásmódot igénylő emberről lehetett tudomást szerezni, így 1996-ban életre hívták az Esély Alapítványt.
Több Hargita megyei tűzoltó vesz részt a segítségnyújtásban az árvízzel sújtott Galac megyei településeken. Kedden két mikrobusszal és egy esetkocsival indultak útnak a tűzoltók.
Egy csűr felújítása során találtak rá Gyimesközéplokon több világháborús lőszerre, amelyeket kedden szállítottak el a Hargita megyei tűzszerészek, hogy majd szakszerűen megsemmisíthessék.
Sok éve küzd a Székely Figyelő Alapítvány és ennek vezetője, Árus Zsolt azért, hogy a közintézmények magyarul is fogadják és válaszolják meg a hozzájuk fordulók leveleit. Sokszor hiába. Most pozitív kivételként említi a fogyasztóvédelmi hatóságot.
Méltóságteljes és aktív időskor mindenkinek jár – ezt vallják a marosvásárhelyi Teréz Anya idősek nappali foglalkoztatóközpontjában, és erről beszélgettünk Kiss Gyöngyivel, a központ programvezetőjével az idősek világnapja alkalmából.
Keddi parlamenti szakbizottsági meghallgatásán Mugur Isărescu kijelentette, hogy Román Nemzeti Bank (BNR) jelenleg nem tartja megvalósíthatónak az euró bevezetését.
Mircea Fechet környezetvédelmi miniszter kedden bejelentette, hogy a napokban meghaladta a kétmilliárdot a betétdíjas visszaváltási rendszer keretében begyűjtött italcsomagolások száma.
Új igazgatóval, több új oktatóval és közel 120 diákkal kezdte el az egyetemi tanévet kedden Gyergyószentmiklóson a Babeş–Bolyai Tudományegyetem kihelyezett tagozata.
szóljon hozzá!