
Kerti bútorokat is készítettek az iskolaudvarán a Blagarocks tábor résztvevői
Fotó: Blagarocks tábor saját archívuma
Az online tanrend hosszas és unalmas elszigetelődése után igazi feltöltődésként élik meg az élménytáborokat a gyerekek. Bár rengeteg fizetős táborlehetőség van mindenfelé Székelyföldön, kevés az iskolák által szervezett ingyenes táborlehetőség – főleg járványidőben.
2021. augusztus 11., 22:172021. augusztus 11., 22:17
A júliusban első alkalommal megszervezett Blagarocks tábor a szászrégeni vegyes tannyelvű Lucian Blaga Szakközépiskola diákjainak annyi közösségi élményt nyújtott, hogy már akkor elhatározták a szervezők, mindenképpen megismétlik a nyáron.
A héten pedig meg is tartották a második ilyen összekovácsoló tábort, amely ismét a természetjárásról, mozgásról, nyelvleckékről és egészséges életmódról szólt.
A csütörtökig tartó tábort is három naposra tervezte a rendezvény ötletgazdája, Drescan Cristina és szervezője, Reichenberger Iringó. Augusztus 10-én, kedden rendhagyó módon egy kerti-bútor készítő műhellyel nyitották meg a sokoldalú foglalkozás-sorozatot Szászrégen egyik legjobb iskolájának diáktáborában, amelyet angolosan és kamaszosan Blagarocks tábornak neveztek el.
Fotó: Blagarocks tábor saját archívuma
Ugyancsak kedden kerékpártúrát is szerveztek a görgényszentimrei Bornemissza-Rákoczi kastély dendrológiai parkjában, majd lovagolni és néptáncolni is tanították a résztvevőket. Szerdán „nyugodtabb” programokra várták a diákokat, hiszen az olasz és finn nyelvek világába kalauzolták őket, majd „Élő könyvtárat” szerveztek számukra, ahol
A gyerekek házi kedvenceiről egy állatorvos világosította fel őket, az egészséges étkezésről, az ételek helyes kombinálásáról pedig egy táplálkozási tanácsadó beszélgetett velük. Csütörtökre pedig színházi műhelyfoglalkozást, Szászrégen építészeti felfedező-túráját és egy Radnai-havasokba szervezett gyalogtúrát is beterveztek nekik a szervezők. A változatos és színes programok mind ugyanazt célt szolgálják: a diákok látókörének bővítését úgy, hogy közben közösséggé formálódnak.
– fogalmazta meg a Székelyhonnak az iskola tanára, Reichenberger Iringó szervező.
Fotó: Blagarocks tábor saját archívuma
Nem minden fiatal vehet rész ilyen vagy ehhez hasonló élménytáborban: habár rengeteg fizetős táborlehetőség van mindenfelé Székelyföldön, tény az is, hogy kevés az iskolák által szervezett ingyenes táborlehetőség. A csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium igazgatója, Varga László ugyanezt erősítette meg lapunknak, hiszen a koronavírus-járvány kezdete óta egyáltalán nem szerveztek táborokat a gyerekeknek.
– osztotta meg velünk a főgimnázium vezetője. Hozzátette, idén csak más szervezetekkel együttműködve, kisebb rendezvényeken vett részt a csíkszeredai iskola.
A Hargita megyei sípályák nagy része még nyitva tart a hétvégén, de ha tovább melegszik az idő, a jövő héttől már csak a magasabban fekvők lesznek alkalmasak a sízésre.
Két hétig is inkább az átlagosnál magasabb hőmérsékletre lehet számítani márciusban, aztán pedig dátum szerint is belemegyünk a tavaszba.
A villanyszámla-támogatás eddigi kedvezményezettjei a továbbiakban is automatikusan megkapják a segélyt, nem kell ezt ismét kérelmezniük a program meghosszabbítása miatt – hívta fel a figyelmet az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken telefonon tárgyalt Mohamed bin Zayed Al-Nahyan sejkkel, az Egyesült Arab Emírségek elnökével.
Biztonságuk érdekében kérjük ne hagyják el otthonaikat vagy szállóhelyüket Szovátán, 22 óra után – ehhez hasonló RO-Alert üzeneteket kaphatnak a szovátaiak és a turisták, állítja az országos rendőrségi szakszervezet. A polgármester nyugalomra int.
Több civil szervezet bejelentette, hogy pénteken a Cotroceni-palota előtt tüntet a legfőbb ügyészség, a korrupcióellenes ügyészség és a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség vezetői tisztségébe javasolt személyek kinevezése ellen.
Óvodai csoporttól nyolcadik osztályig várják a jelentkezőket a Sepsi Metropoliszövezet környezettudatosságra nevelő programjára. A kiskertészek idén is könnyen termeszthető zöldségeket fognak ültetni, de meglepetés is vár rájuk.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott sürgősségi rendeletével stabilitási támogatást vezet be a NEET státuszú fiatalok számára, akik megszerzik első munkahelyüket teljes munkaidős, határozatlan idejű munkaszerződéssel.
A kormány csütörtöki ülésén memorandumot fogadott el, amely lehetővé teszi, hogy a tanügyminisztérium személyzetet alkalmazzon 19 már elkészült, valamint további 4, hamarosan átadásra kerülő bölcsődében.
Egészen elképesztő tűzesetet rögzített egy térfigyelő kamera a Hunyad megyei Szászvárosban szerdán. A felvételek tanúsága szerint egy négyes Golfból szivárgott az üzemanyag, de a sofőr elindult vele, szikra keletkezett, és lángcsíkot hagyott maga után.
szóljon hozzá!