Nyolc megyében indítana jelölteket a Magyar Polgári Erő

Az MPE képviselői csak a későbbiekben nevezik meg a jelölteket •  Fotó: Farkas Orsolya

Az MPE képviselői csak a későbbiekben nevezik meg a jelölteket

Fotó: Farkas Orsolya

Országosan ötven településen állítana polgármesterjelöltet és tanácsosi listát a júniusi helyhatósági választásokon a Magyar Polgári Erő, amelynek háromszéki elnökségében is változások következtek be a közelmúltban.

Farkas Orsolya

2024. április 15., 15:352024. április 15., 15:35

A múlt heti gyűlésen új Kovászna megyei elnökségről döntött a Magyar Polgári Erő (MPE) – derült ki a párt hétfői sajtótájékoztatóján Sepsiszentgyörgyön. A Kovászna megyei szervezetük élén jelenleg Miklós András áll, alelnöknek a kovásznai Szabó Leventét választották, ugyanakkor része a vezetőségnek a sepsiszentgyörgyi Nagy Gábor Levente, a vargyasi Román Attila és a baróti Csíki Béla is. A tervek kapcsán Miklós András elmondta:

Háromszéken igyekeznek minél több jelöltet indítani júniusban, tizenkét településre fókuszálnak.

Még nem szögezték le a neveket

Erőss Bulcsú, a párt sepsiszentgyörgyi szervezetének elnöke kiemelte, elkezdték az aláírásgyűjtést, de máris szabálytalanságok merültek fel a folyamatban. Az MPE szerint ugyanis az a hír terjed, hogy

bizonyos „politikai aktorok” megtévesztik a választópolgárokat, mondván, hogy csak egyetlen szervezetet ajánlhatnak, holott valójában több pártot is támogathatnak aláírással a kampány megkezdése előtt.

Kulcsár-Terza József szerint ugyan még fiatal a párt, de fontos értékeket képvisel •  Fotó: Farkas Orsolya Galéria

Kulcsár-Terza József szerint ugyan még fiatal a párt, de fontos értékeket képvisel

Fotó: Farkas Orsolya

A helyhatósági választások kapcsán Kulcsár-Terza József, az MPE ügyvivő elnöke elmondta: nyolc erdélyi, illetve partiumi megye ötven településén terveznek jelölteket állítani idén, de mivel

a júniusi dátum előnytelen számukra, ezért a jövőbeli eredmények valószínűleg nem fogják tükrözni az MPE erejét és eredményességét.

A három székely megyén kívül Brassó, Kolozs, Szatmár, Bihar és Szilágy megyében indítanak jelölteket.

Habár a sajtó képviselőinek szóló meghívóban a szervezet úgy fogalmazott, hogy

a jelöltekről kívánnak tájékoztatni a széles nyilvánosság számára, konkrétumok nem hangzottak el a hétfői találkozón.

Az országos elnök ennek kapcsán annyit mondott, hogy végül nem sikerült leszögezni a pontos neveket, de a megfelelő időben majd közölni fogják azokat.

A konkrétumok helyett az ügyvivő elnök kiemelte, hogy az MPE egy hiánypótló jobboldali párt, amely szem előtt tartja a nemzeti érdekeket, ezért

a román többségű településeken az RMDSZ-t fogják támogatni, nem sodorják veszélybe a magyar képviseletet.

Háromszéken többek között Kökös, Előpatak és Zágon esetében is így tesznek.

Az országban június 9-én tartják az EP- és a helyhatósági választásokat, az államfőválasztás és a parlamenti választások ősszel lesznek.

Mint ismert, a 2024-ben tartandó négy romániai választásra vonatkozóan az RMDSZ külön-külön megállapodást kötött a két kisebbik erdélyi magyar párttal, nem született hárompárti egyezmény. Kelemen Hunor RMDSZ-elnök Zakariás Zoltán EMSZ-elnökkel, illetve Kulcsár-Terza Józseffel, az MPE megbízott elnökével írt alá megállapodást, még márciusban. A megállapodások értelmében az RMDSZ EP-képviselőjelölti listáján az EMSZ a 4., míg az MPE az 5. helyen indíthatja jelöltjét, és továbbiakat is javasolhat. Az EMSZ Szilágyi Zsoltot javasolja a 4. helyre. A romániai parlamenti választásokon az RMDSZ listáján befutó helyet biztosítanak a két kisebb magyar párt jelöltjeinek. Az államelnöki választásokról való együttműködésről június 9-e után döntenek.

1 hozzászólás Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. április 20., vasárnap

Ha húsvétvasárnap, akkor szabadtéri ételszentelés Csíkszeredában

Csíkszeredaiak és más településekről érkezők ezrei népesítik be évek óta a Szabadság teret és környékét húsvétvasárnap reggel. Ünneplőben, katonás rendben sorakoznak fel egymás mellé, a húsvéti ételekkel megrakott kosaraikkal, hordozóikkal.

Ha húsvétvasárnap, akkor szabadtéri ételszentelés Csíkszeredában
2025. április 19., szombat

Tojáshímek és üzenetük az avar kori karcolásoktól a vétett útig

A kutatók abban többnyire egyetértenek, hogy a tojás a Kr. u. 4. századtól már biztosan kapcsolódik a húsvéthoz, miután bekerült a szentelmények közé. De már jóval a kereszténység előtt díszítették azokat, és az ősi motívumok még ma is használatosak.

Tojáshímek és üzenetük az avar kori karcolásoktól a vétett útig
2025. április 19., szombat

Fel nem robbant világháborús lövedéket találtak Madéfalván

Hargita megyei tűzszerészek szálltak ki szombaton Madéfalvára, ahonnan egy fel nem robbant, feltételezhetően második világháborús lövedéket szállítottak el egy mezőgazdasági területről.

Fel nem robbant világháborús lövedéket találtak Madéfalván
2025. április 19., szombat

Nagy területen pusztítottak a lángok a Maroshévíz melletti domboldalon

Mintegy húsz hektáron szétterjedt tarlótűz megfékezéséhez riasztották a Hargita megyei tűzoltóság maroshévízi egységét és a környékbeli önkénteseket nagyszombat délután.

Nagy területen pusztítottak a lángok a Maroshévíz melletti domboldalon
2025. április 19., szombat

Közel tízezer rendőr és ötezer tűzoltó teljesít szolgálatot az ünnepek alatt

A húsvéti ünnepek alatt naponta átlagban mintegy 9600 rendőr gondoskodik a templomok környékén a közbiztonságról – számolt be szombaton a sajtónak az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője.

Közel tízezer rendőr és ötezer tűzoltó teljesít szolgálatot az ünnepek alatt
2025. április 19., szombat

Húsz hektáron kapott lángra a száraz növényzet Maroshévíz környékén

Az erős szél miatt gyorsan terjednek a lángok Maroshévízen, ahol egy dombon kapott lángra a száraz növényzet.

Húsz hektáron kapott lángra a száraz növényzet Maroshévíz környékén
2025. április 19., szombat

Már nyílnak a sztyeppei bazsarózsák

Idén április 16-án nyílt ki Mezőzáhon az első sztyeppei bazsarózsa, és a húsvéti ünnepek alatt, valamint a tavaszi vakációban is meg lehet látogatni a rezervátumot.

Már nyílnak a sztyeppei bazsarózsák
Már nyílnak a sztyeppei bazsarózsák
2025. április 19., szombat

Már nyílnak a sztyeppei bazsarózsák

2025. április 19., szombat

Útlezárásokkal jár a nagyszombati körmenet és a húsvéti ételszentelés Csíkszeredában

Útlezárásokat léptetnek érvénybe Csíkszeredában a nagyszombat esti körmenet idejére, továbbá a húsvétvasárnap reggel kezdődő szabadtéri ételszentelés és alatt – közli a csíkszeredai városvezetés.

Útlezárásokkal jár a nagyszombati körmenet és a húsvéti ételszentelés Csíkszeredában
2025. április 18., péntek

A szenvedéstörténettől a feltámadás öröméig – így készült a csíkszentkirályi Passióról szóló filmünk

Nemcsak vallásos, hanem közösségi élményt is nyújt a virágvasárnapi Passió előadására való készülés, a szenvedéstörténetet 2022 óta évente bemutatják a csíkszentkirályi plébániaudvarban. Idén csatlakozott a csapathoz a Médiatár stábja is.

A szenvedéstörténettől a feltámadás öröméig – így készült a csíkszentkirályi Passióról szóló filmünk
2025. április 18., péntek

Befejezettnek tekintik az áprilisi nyugdíjak és segélyek idő előtti kézbesítését

A Román Posta pénteken közölte, hogy befejezte az áprilisi nyugdíjak, a gyermeknevelési pótlék (gyermekpénz), a gyermekgondozási díj és más szociális juttatások idő előtti kézbesítését.

Befejezettnek tekintik az áprilisi nyugdíjak és segélyek idő előtti kézbesítését