Fotó: Haáz Vince
Noha a csütörtöki soros marosvásárhelyi tanácsülésen három határozattervezet is foglalkozott azzal, hogy a városi tanács belép a korrupcióellenes ügyészség (DNA) által Soós Zoltán ellen indított bűnügyi eljárásba, végül egyiket sem szavazták meg.
2023. november 23., 19:312023. november 23., 19:31
Claudiu Maior egyedül, a liberális tanácsosok közösen, a szociáldemokrata önkormányzati képviselők pedig szintén közösen nyújtottak be egy-egy határozattervezetet, amelyben kérték, hogy az önkormányzat lépjen be a polgármester ellen indított bűnügyi eljárásba.
A határozattervezetek indoklásában az állt, hogy a korrupcióellenes ügyészség sértett félként nevezte meg a városi tanácsot, amelynek majd az lesz a feladata, hogy visszaszerezze a kárt, ha kiderül, hogy Soós Zoltán polgármester korábbi intézkedéseivel megkárosította a várost. Hivatalos átiratban kérték a tanácsot, hogy jelezze, hogy civil félként kíván-e belépni a perbe vagy sem.
A DNA idén májusban indított büntetőeljárást Marosvásárhely polgármestere, Soós Zoltán ellen. Azzal vádolják, hogy nem tartotta be a törvényes előírásokat, amikor a marosszentgyörgyi polgármesteri hivataltól egy szerződéssel alkalmazott személyt átvett a marosvásárhelyi városháza szociális osztályára, és a jeddi önkormányzati jegyzőt szintén átvette a vásárhelyi hivatalhoz, anélkül, hogy értesítette volna a Közalkalmazottak Országos Ügynökségét. Ezenkívül négy új személyi tanácsadót vett fel, a meglevő kettő mellé, holott a hivatal szervezeti felépítésében nem volt már ennyi szabad állás.
RMDSZ nem szavazta meg a határozattervezeteket, Frunda Csenge frakcióvezető azzal indokolta ezt, hogy nem ismerik a pontos vádiratot, és ők úgy értékelik, hogy a perbe való belépésre, a bírósági eljárás kezdetéig van lehetőséget.
A 11 RMDSZ-es tanácsos ellenszavazatával egyik határozattervezet sem fogadták el, így az önkormányzat, egyelőre nem lép be a polgármester ellen indított perbe.
Lassan rendeződni látszanak a pedagógusok ingázási költségeinek megtérítésével kapcsolatos gondok. Ám ehhez egyes megyékben arra is szükség volt, hogy a prefektusi hivatal a szakszervezet kérésére emlékeztesse az önkormányzatokat kötelezettségeikre.
A munkaügyi minisztérium ígéretet tett arra, hogy június 15-ig állami támogatási mechanizmust dolgoz ki azoknak a háztartásoknak, amelyek „nagyon nehezen” fizetik ki a villanyszámlájukat – jelentette be Sebastian Burduja hétfőn.
Tompa Csaba nyugalmazott kovásznai történelemtanárnak köszönhetően a napokban értékes fegyvergyűjtemény került a Székely Nemzeti Múzeum gyűjteményébe.
Nem voltak szigorúak az igénylési feltételek, mégis nagyon kevés juh- és kecsketartó gazda tudott támogatásért folyamodni az APIA-nál Hargita megyében. A sürgősségi támogatást a talajszárazság okozta veszteségek kompenzálására biztosítja az állam.
Sorolni lehetne, hogy hány autóst veszélyeztetett az a felelőtlen sofőr, aki szabálytalan előzésbe kezdett Argeș megyében. Fedélzeti kamera rögzítette az esetet.
Románból és anyanyelvből is jobbak voltak tavaly a képességvizsga-eredmények országos szinten, mint az idei próbavizsga jegyei. Székelyföldön a nyolcadikosok fele sem érte el az ötöst románból. Közel három hónap van még a valódi vizsgáig.
A következő napokban kissé felmelegedik az idő, hétvégére azonban hirtelen lehűl, majd április 8-ától ismét meleg napok köszöntenek ránk, 20 fok körüli maximumokkal – derül ki az Országos Meteorológiai Intézet (ANM) kéthetes előrejelzéséből.
Visszatérnek Románia településeire a Google Street View autói, hogy 25 ezer kilométernyi útról és több településről készítsenek friss utcaképeket a Google térképéhez.
Modern eszközöket vet be a közutakon a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság annak érdekében, hogy megelőzhetőek legyenek a közúti balesetek, kevesebb tragédia történjen és védettebb legyen a közösség.
Falkába verődött, többnyire nagytestű kutyák kóborolnak Csíkszereda utcáin, erről osztottak meg fotókat és videót a Civil Csíkszereda Facebook-csoportban.
szóljon hozzá!