A Szabadság térről jelentkeztek volna be Balázsék, ez egyelőre elmarad
Fotó: Veres Nándor
A csíkszeredai Szabadság téren tartotta volna pénteken reggeli műsorát Sebestyén Balázs, Vadon Jani és Rákóczi Feri, a látogatást viszont a közösségi médiában megjelent rosszindulatú hozzászólások és a feszültségkeltés miatt kedden lemondták. A Rádió 1 csapata viszont nem tett le végleg a székelyföldi kiszállásról.
2021. augusztus 31., 14:592021. augusztus 31., 14:59
2021. augusztus 31., 16:382021. augusztus 31., 16:38
Magyarország legnagyobb hallgatottságú reggeli adása, a Rádió 1-en futó #Balázsék teljes stábja, azaz Sebestyén Balázs, Vadon Jani és Rákóczi Feri is
Az utazást a Csíki Sör, a Csíki Csipsz, a csíkszeredai városháza és Hargita Megye Tanácsa biztosította volna, ám
Az előzményekkel kapcsolatosan érdemes tudni, hogy az utazásuk hírére számos rosszindulatú bejegyzés és hozzászólás jelent meg a Facebook közösségi oldalon és egyéb felületeken. A legtöbb egy elszólás köré épült: Balázs évekkel ezelőtt egy másik rádióműsorban arra kért egy erdélyi betelefonálót, hogy az anyanyelvén köszönjön el, arra számítva, hogy azt román nyelven fogja megtenni.
Kedden a Rádió 1 reggeli műsorában Balázsék hosszasan beszéltek a Csíkszeredába tervezett kiszállásról és az elhalasztásának okairól. Mint fogalmaztak,
„Elképesztő volt az, ahogy ott minket vártak, hihetetlen az a szeretet, ami felénk áradt az elmúlt egy-két hétben, amikor kiderült, hogy megyünk Erdélybe. Most jön viszont a de.
Egy olyan élethelyzet, amikor egy rádiós műsorvezető egyszerűen fáradt, nem figyel oda teljesen a betelefonálóra, és volt egy olyan ostoba kérésem, amiért már ott azonnal elnézést kértem, nem akartam senkit sem megbántani. Betelefonált valaki, mint kiderült, Erdélyből, de én annyit tettem össze, hogy Romániából telefonál, és azt gondoltam, hogy ő egy olyan srác, aki megtanult magyarul, de ő Romániában él, és megkértem, hogy mondjon valamit az ő saját anyanyelvén.
– idézte fel Sebestyén Balázs. Hozzátette:
„Ennek a műsornak az a szellemisége, hogy azért megyünk, hogy együttérzést, szeretetet, jó hangulatot vigyünk bárhová, ahová megyünk, és ha csak öt-tíz ember odajön, és azt mondja, hogy neki ez a műsor nem tetszik, feszültséget kelt, beleköt azokba a hallgatókba, akik szeretnek, imádnak minket, megmérgezik a hangulatot. Úgy érezzük, ez nem festene jó képet az egyébként nagyon vendégszerető, barátságos, mélyérzésű csíkszeredaiakról, az erdélyiekről, az ottélő magyarokról. Ezért egész egyszerűen úgy döntöttünk, nem megyünk. Nagyon szomorúak vagyunk, a Csíki Sör és a városháza is rengeteg munkát pakolt ebbe, rengeteget készültek.
– húzták alá.
Az esettel kapcsolatosan a csíkszeredai városháza is közleményt adott ki. Mint ebben írják, az önkormányzatot nyár elején kereste meg a Rádió 1 egy hangulatos reggeli műsor után, amelyben Sebestyén Balázs, Rákóczi Ferenc és Vadon János műsorvezetők arról beszéltek, hogy
„Balázsék műsora jelenleg Magyarország legnagyobb hallgatottságú reggeli adása, ezért mi óriási lehetőséget láttunk abban, hogy négy órán át Erdélyről, Székelyföldről és Csíkszeredáról beszéljenek benne, és ezáltal az itteni magyarok, székelyek élete, világa eljusson olyan anyaországi magyarok otthonaiba is, akik ritkábban hallanak rólunk.
– hangsúlyozták. A Rádió 1 megkeresése után rengeteg helyi véleményformálóval egyeztettek – művészekkel, egyházi emberekkel, vállalkozókkal, vendéglátókkal, sportolókkal, újságírókkal, közéleti szereplőkkel –, akik mindannyian egyértelműen támogatták a kitelepedést, és vállalták, hogy megszólalnak a műsorban.
Korodi Attila csíkszeredai polgármester megkeresésünkre arról is beszélt, összetett kérdés az, hogy miért halasztották el Balázsék a kiszállást, de meglátása szerint példásan jártak el abban a tekintetben, hogy nem akarták megosztani a közösséget.
Egyelőre a helyén marad a székely zászló Makfalván, annak ellenére, hogy a Maros Megyei Törvényszék, helyt adva Ciprian Dobre volt Maros megyei prefektus keresetének, elrendelte eltávolítását. Az alapfokú döntés ellen ugyanis fellebbezni fognak.
Hargita megye román többségű városában, Maroshévízen mindössze három képviselője van az RMDSZ-nek a 17 tagú képviselő-testületben, mégis sikerült alpolgármestert állítaniuk a tisztséget az elmúlt négy évben is betöltő Bodor Attila személyében.
Egy héten át ad ismét otthont Székelyudvarhely a 22. alkalommal megszervezett Kamarazene Fesztiválnak november 10-17. között. A többnapos rendezvényen számos ismert zenész koncertjén vehetünk részt.
A vasárnap Gernyeszegen bekövetkezett frontális ütközés során meghalt Fegyverneky-házaspár két kiskamasz lányának szervez gyűjtést a család és a közösség. Aki segítene anyagilag, bankszámlára utalhatja a támogatást.
Kiskorú ellen elkövetett nemi erőszak miatt kell felelnie egy 26 éves Brassó megyei férfinak – még akkor is, ha a 12 éves lány beleegyezett a szexuális kapcsolatba.
Összesen 22 ezer munkásra lesz szükség az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya Sóvárad és a Neamţ megyei Pipirig közötti 116 kilométer hosszú hegyvidéki szakaszának megépítéséhez.
Tízéves a Voces Női Kar – a jubileumi évforduló apropóján november 6-án, szerdán a népszerű sepsiszentgyörgyi alakulat rendkívüli koncertet ad a Bod Péter Megyei Könyvtár Gábor Áron-termében. Ez alkalomból új videóklipjüket is bemutatják.
Varázs-ló témában zajlott az idei, immáron 32. alkalommal megrendezett Incitato alkotótábor. Az itt készült munkákból tető alá hozott kiállítást november 5-én, kedden 17 órától a kovásznai Kádár László Képtárban is bemutatják.
Zsúfolásig megtelt a marosvásárhelyi Keresztelő Szent János Plébánia kedden azon a szentmisén, amelyen megemlékeztek az újraindult, ám jelenleg hivatalosan nem létező katolikus iskola elmúlt húsz évére. A misét Kovács Gergely érsek mutatta be.
Újabb bemutatóval készül a Csíki Játékszín, ezúttal egy nagyszínpadi produkcióra várják az érdeklődőket. Florian Zeller Az apa című filmje színpadi adaptációjának bemutatója november 8-án, pénteken lesz, Vladimir Anton rendezésében.
10 hozzászólás