Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Az elővigyázatosság hiánya, illetve a nem megfelelően alkalmazott fűtési módszerek miatt keletkezik a legtöbb lakástűz. Ahhoz, hogy elkerüljük a bajt, néhány alapvető dolog betartására lenne csupán szükség. A bögözi önkéntes tűzoltók a következőket tanácsolják.
2021. január 15., 21:482021. január 15., 21:48
2021. január 15., 21:502021. január 15., 21:50
Néhány pontban szedték össze a legfontosabb tudnivalókat a bögözi önkéntes tűzoltók azért, hogy elkerülhetők legyenek a lakástüzek. Ezek a következők.
Ne raktározzunk tüzelőanyagot, üzemanyagot vagy bármilyen más gyúlékony anyagot a kazán és kályha közelében;
időszakosan pucoljuk vagy pucoltassuk ki a kéményeket;
figyeljünk oda az elektromos vezetékek állapotára;
gázpalack felszerelése esetén ne használjunk nyílt lángot a szivárgás ellenőrzésére, inkább szappanos vízzel ellenőrizzünk;
ne tároljunk gázpalackot fűtőtestek mellett;
amennyiben lehet, a fáskazánok és a kályhák elé helyezzünk fémlemezt, hogy a kipattanó parázs ne okozhasson tüzet;
hamut, illetve égő parazsat a kályhából kivéve megfelelő, biztonságos körülmények között tároljunk (lehetőleg helyezzük egy gödörbe és locsoljuk le);
ne használjunk füstölőt a padlásokon;
az elektronikai eszközöket ne hagyjuk felügyelet nélkül;
ne használjunk nyílt lángot a gazdasági épületekben, és ne is cigarettázzunk ezekben a helyiségekben;
a kazánházakat csak rendeltetésüknek megfelelően használjuk, ne raktárnak.
A fenti tanácsok természetesen nem zárják ki tűz kialakulásának lehetőségét, de jelentősen csökkenti azt. Egy kis elővigyázatossággal tehát tűzbiztosabbak lehetnek mindennapjaink – írják a bögözi önkéntes tűzoltók.
Hiába nyerték meg a csíkszeredai lakók a fejlesztési ötleteikre az önkormányzat részvételi költségvetéséből a finanszírozást, mert sok esetben azok még nem valósulhattak meg. Többnyire a bürokrácia és a felmerülő többletköltségek miatt maradtak el.
Hétfőtől kezdődően lezárják a forgalmat a Transzalpina magashegyi úton.
A Coradia Stream elektromos meghajtású vonatszerelvény, az első vonat, amit a román állam az utóbbi 20 évben vásárolt, megkezdte tesztútjait Bukarest és Brassó között, és a tervek szerint november 20-ától utasokat is szállítani fog ugyanezen az útvonalon.
A mentősök és tűzoltók erőfeszítései ellenére sem élte túl az áldozat a Maros megyei Nyomáton vasárnap délután történt traktorbalesetet, már a helyszínen életét vesztette.
Idén októberben 4.706.791 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 28.077-tel kevesebbet, mint egy hónappal korábban; az átlagnyugdíj 2735 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közzétett adataiból.
Románia csapata is részt vett azon a nemzetközi mentőversenyen Portugáliában, amely a világ húsz országának rohammentőcsapatait hozza össze 1999 óta. A hazai csapat első helyen végzett a Trauma Complex kategóriában.
Az elmúlt 24 órában 693 gépkocsivezetői jogosítványt vont be a rendőrség, 327-et gyorshajtás, 58-at alkohol, 13-at kábítószer befolyása alatt történő vezetés miatt – tájékoztatott vasárnap a Román Rendőrség.
Kétnapos keresés után holtan találtak rá a csíkszeredai Sándor Péter Katalinra – tájékoztatott a Hargita megyei rendőrség vasárnap délután.
Kihirdették a Marosvásárhelyen megszervezett, 32. Alter-Native Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál díjazottjait. A 20 ezer lej értékű fődíjat idén a lengyel Michał Toczek: Egy kiégett házasság című rövidfilmje kapta.
Az idei év első kilenc hónapjában 59.056 vállalkozást töröltek a cégjegyzékből Romániában, 23,41 százalékkal többet, mint 2023 azonos időszakában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) vasárnap közölt adataiból.
szóljon hozzá!