Képünk illusztráció
Fotó: Gyulafehérvári Caritas
Nem függesztette fel tevékenységét a Gyulafehérvári Caritas otthoni beteggondozó szolgálata. A gyergyószéki gondozók továbbra is végzik munkájukat, és igyekeznek enyhíteni a járvány okozta helyzet nehézségein.
2020. március 27., 22:072020. március 27., 22:07
„A Caritas otthoni beteggondozó szolgálat elsődlegesen ágyhoz, házhoz kötött betegek számára nyújt megoldást. A jelenlegi helyzetben főként azokat az idős embereket látjuk el, akik nélkülünk nehezen boldogulnának.
Ezekben az esetekben a szakorvos által előírt kezeléseket végezzük” – részletezte Nagy-György Edit gyergyói csoportvezető.
Gyergyószentmiklóson jelenleg közel 40 beteget látnak el az otthonában, és a környező hét település is hozzájuk tartozik.
„Ezek az ellátottak idős, 65 év fölötti személyek. Tevékenységünk elsősorban az alapápolás, mosdatás, pelenkázás, étkeztetés, napi egy tál meleg étel szállítása a gyergyószentmiklósi szeretetkonyháról, bevásárlás, gyógyszerfelíratás, emellett van természetesen a szakápolás is, amikor az orvos által javasoltakat végezzük mi el. Minden településen az önkormányzatokkal folyamatos a kapcsolattartás, naponta egyeztetünk az új esetekről, ötletelünk, és közösen keressük a megoldásokat” – hangsúlyozta a Gyulafehérvári Caritas otthoni beteggondozó szolgálatának gyergyói csoportvezetője, aki elárulta, jövő héttől a Caritas Vidékfejlesztés jóvoltából rendszeresen joghurtot is juttatnak az ellátottaknak.
Az otthoni beteggondozással foglalkozók a jelenlegi helyzetben fokozottan odafigyelnek a kézmosásra, a maszk, kesztyű használatára, és igyekeznek a beteg otthonában kialakítani a mindkét fél számára legbiztonságosabb körülményeket.
Az emlékezés felelőssége mindannyiunké, hiszen csak akkor lehetünk méltóak az ’56-os hősök örökségéhez, ha továbbvisszük a szabadság eszméjét és a nemzeti összetartozás ügyét – hangzott el szerda este Székelykeresztúron.
Többszázan vonultak fel fáklyákkal Székelyudvarhely központjában szerdán este, az 1956-os forradalom áldozataira és eredményeire emlékezve. A felszólalók az összetartás, értékeink megőrzésének fontosságát hangsúlyozták.
Ha a délelőtti sepsiszentgyörgyi megemlékezéseken még csupán maroknyi ember vett részt, a városi önkormányzat által szervezett esti ünnepségen már közel kétszázan rótták le tiszteletüket az '56-os forradalom hősei előtt.
„Magyarország alkotmánya is rögzíti, mai szabadságunk 1956-os forradalmunkból sarjad ki. 1956 öröksége pedig segít bennünket évszázados megmaradásunkban” – fogalmazott Gulyás Gergely miniszter szerdán este Csíkszeredában.
Gyergyószentmiklóson szerdán a római katolikus temetőben lévő 1956-os emlékműnél zajlott az ünnepség, ahol a forradalom hősei, mártírjai előtt hajtott fejet a kisszámú résztvevő közönség. Felvetődött: van-e szabadság ma?
Égő fáklyákkal vonultak az 1956-os megemlékezésre a marosvásárhelyi magyarok szerdán délután, így is tisztelegve azok emléke előtt, akik életüket adták a szabadságért.
A művészetterápia eszközeivel fordulnak a különleges igényű gyerekekhez az ART-JOY – Művészetterápia a különleges igényű gyerekek számára projekt keretében. Ebbe bárki betekinthet csütörtökön 10 órától az Alpha Transilvana Alapítvány székhelyén.
Ünnepi műsorral tisztelegtek a meghurcoltak előtt az erdővidéki fiatalok, és azok is, akiket nem kell emlékeztetni a kommunizmus sötét éveire. Kelemen Csongor egykori politikai fogoly jelenlétében emlékeztek 1956-ra Baróton.
A vízhálózat mosási és fertőtlenítési munkálatai miatt a nyárádszeredai önkormányzat felhívja a lakosság figyelmét, hogy csak háztartási célokra használják a vizet csütörtökön.
Egyesek belehaltak a szabadságszeretetbe: emlékük előtt tisztelegve koszorúztak szerdán délben a sepsiszentgyörgyi önkormányzat képviselői a volt politikai foglyokkal együtt, este pedig az 56-os emlékparkban tartanak hosszabb megemlékezést.
szóljon hozzá!