
Munkagépek dolgoznak Csíkrákoson. Szeptember végére szeretnének végezni az útfelújításokkal
Fotó: Pinti Attila
Csíkrákoson minden községi útra aszfaltburkolat kerül a napokban elkezdődött útfelújítás során. Aszfaltozott útszakasz készül az Olt mentén Madéfalváig és a Bogát hegy felé is, a munkálatokat ősszel be is szeretnék fejezni.
2020. április 08., 13:222020. április 08., 13:22
2020. április 08., 13:232020. április 08., 13:23
Néhány napja már dolgoznak a munkagépek a község nyugati peremén, a Bogát hegy felé vezető útvonalon, ahol több átereszt és hidat is kell építeni az útfelújítás során. Ez csak az egyik része annak az átfogó munkálatnak, amelynek során
A beruházást az Országos Vidékfejlesztési Program (PNDR) által biztosított pályázati támogatás tette lehetővé, amelyet még 2017-ben kapott a község. Császár Attila polgármester szerint a munkakezdés a közbeszerzési eljárások elhúzódása miatt késett, de ezzel együtt sem volt szükség a beruházás költségeinek növelésére.
Fotó: Pinti Attila
A befejezési határidőt sem lépik túl, idén szeptember végéig kellene végezni – ismertette a községvezető, aki úgy véli, nagy valószínűséggel nem fognak élni a járványhelyzet miatt rendelkezésre álló hosszabbítási lehetőséggel.
A pályázati támogatás révén 5,3 kilométernyi utat korszerűsítenek, így
Emellett kialakítják a betonozott vízelvezető sáncokat, ahol szükséges, födött árkokat létesítenek, egységes kapubejáratokat alakítanak ki, forgalmi táblákat szerelnek fel, és a végén a burkolatfestést is elvégzik.
Ez is egy lehetőséget biztosít úgy a mezőgazdaság, mint a turizmus számára” – részletezte az elöljáró. Csíkrákos kedvező helyzetben van a víz- és csatornahálózat kiépítése terén, mivel már évekkel ezelőtt elkészültek a vezetékek minden utcában, így ez nem befolyásolja a beruházást.
Fotó: Pinti Attila
Ennek érdekében összefogott a közösség, a rákosi és göröcsfalvi közbirtokosságok finanszírozták az előtanulmányok elkészítését, és egy finanszírozási szerződésre is készültek, de a járvány miatt ez most elmaradt.
Fotó: Pinti Attila
Császár Attila szerint a gázhálózat-építés kissé háttérbe szorult, most az útfelújításra kell összpontosítaniuk, hogy időben elkészüljön. A munkálatok során az érintett útszakaszokon részleges, illetve teljes útlezárásra kell számítani.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Nagyszabású ellenőrzést tartott vasárnap délután a 15-ös országúton a Hargita megyei rendőrség. Huszonkét sofőrnél végeztek alkohol- és drogtesztet, de az autók műszaki állapotát is ellenőrizték.
A természetes légkondicionálás fontosságára hívják fel a figyelmet kertészeti szakemberek, hangsúlyozva, hogy a növényzet komplex, biológiai úton csökkenti a forróságot.
Vörös hőségriasztás van érvényben szerda reggelig az ország területének háromnegyed részén; fokozott hőterhelés és helyenként 41 Celsius-fokos maximumok várhatók.
Az írásbeli vizsgákkal folytatódik hétfőn az érettségi. Az oktatási minisztérium által jóváhagyott menetrend szerint hétfőn román nyelvből és irodalomból mérik fel a tanulók tudását.
A harmadfokú hőségriasztás következtében az év eddigi legforróbb napján vagyunk túl. Bár a délutáni órákban úgy tűnt, hogy viharok váltják a kánikulát, ez végül nem következett be.
Lakóháznál keletkezett tűz vasárnap este Sóvárad főutcáján, ahol javak váltak a lángok martalékává, ugyanakkor az épület tulajdonosa enyhébb füstmérgezést szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
szóljon hozzá!