Fotó: Boda L. Gergely
Mese a parkban! címmel indított el gyerekfoglalkozást Illyés Claudia marosvásárhelyi könyvtáros, azzal a céllal, hogy a legkisebbekkel is megszerettesse a könyveket.
2012. június 27., 13:492012. június 27., 13:49
2012. június 27., 13:552012. június 27., 13:55
Illyés Claudiától, a Maros Megyei Könyvtár kövesdombi kirendeltségének könyvtárosától már megszokhattuk, hogy mindig valami izgalmassal, szokatlannal csalogatja könyvtárba a környék gyerekeit. Meseolvasás, kézműves foglalkozások és egyéb érdekes tevékenységek szervezésével teszi még vonzóbbá a könyvtárat a legkisebbek számára. Sőt, NagyiNet elnevezésű számítógép-kezelői tanfolyamával az idősebb korosztályt is megszólítja. Legutóbb pedig arra bíztatta a gyerekeket, hogy hozzák el háziállataikat a könyvtárba, és mutassák be egymásnak azokat, csakhamar le is került a polcokról a színes képekkel illusztrált Zoológiai atlasz és az Állatkedvelők kézikönyve.
Csütörtökön ismét a gyerekeknek „kedveskedik” Illyés Claudia, ugyanis elindítja a Mese a parkban! című gyerekfoglalkozást. A csütörtökön 12 órakor kezdődő tevékenység helyszínéül a Maros együttes kövesdombi székhelye előtti parkot választotta. A meseolvasásra mindenkit szeretettel vár.
Közúti balesethez riasztották a tűzoltókat Sáromberkére a 15-ös országúton. Egy személyautó letért az útról és egy fának ütközött, egy férfi beszorult a járműbe.
A résztvevők átfogó képet kaphatnak az asszisztált reprodukció lehetőségeiről, a legmodernebb technológiákról, és személyesen is találkozhatnak a klinika szakmai csapatával – orvosokkal, embriológusokkal és más szakértőkkel szeptember 6-án, 11 órától.
Karbantartási munkálatok miatt szünetel az ivóvízszolgáltatás Marosvásárhely több utcájában, valamint Székelykakasdon szeptember 4-ről 5-re virradó éjjel – közölte az marosvásárhelyi polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
Több métert repült és kórházba került az a motoros, aki balesetet szenvedett szerda délután Nyárádszereda határában.
A Marosvásárhely–Nyárádszereda autópálya 21,4 százalékban van kész – számolt be közösségi oldalán Barabási Antal Szabolcs Maros megyei prefektus.
Maros megyében szeptember 7-én, vasárnap szervezik meg az 1Úton nemzetközi zarándoknapot, amikor az érdeklődők Nyárádselye és Jobbágyfalva között zarándokolhatnak.
A koccanások és balesetek elkerülése érdekében Marosszentgyörgy és Marosvásárhely határában jelzőlámpás rendszert szerelnek – számolt be közösségi oldalán Sófalvi Szabolcs marosszentgyörgyi polgármester.
Túl sok az autó, kevés a parkolóhely, garázsokat bontanak el Marosvásárhelyen, ahol nagy szükség van a terelőutakra – ezekről beszélt Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere, aki a meghurcoltatásával kapcsolatos kérdések elől sem hátrált meg.
Felborult járművével egy sofőr kedden délután Marosvásárhelyen, az 1989 december 22. utcában.
Ismeretlen helyre távozott a marosvásárhelyi Dózsa György utcából egy 12 éves lány múlt szerdán, és nem tért vissza ahhoz a nevelőhöz, akivel ott tartózkodott. A rendőrség segítséget kér a megtalálásához.
szóljon hozzá!