
Fotó: Facebook/Elena Lasconi
Fotókat tett közzé Elena Lasconi, azt sugallva, hogy a felvételek Nicușor Dan, Victor Ponta és Florian Coldea tavaly decemberi találkozójáról készültek. Nicușor Dan ennek nyomán informatikai tartalmak meghamisításáért tett feljelentést Lasconi ellen.
2025. május 02., 13:142025. május 02., 13:14
2025. május 02., 14:072025. május 02., 14:07
Bukarest főpolgármestere pénteken sajtótájékoztatón jelentette be, hogy a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészségen (DIICOT) feljelentést tett Elena Lasconi ellen, akit
„A kérdés az, kinek jó ez az ocsmányság. És a válasz: a Marcel Ciolacu által vezetett rendszernek, illetve az őt képviselő Crin Antonescunak. A további kérdés pedig az, hogy hol vannak a román állam intézményei, amelyek korrekt választásokat ígértek” – fogalmazott Nicușor Dan.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnökjelöltje, Elena Lasconi csütörtök este közzétett a Facebook-oldalán egy fotósorozatot, azt sugallva, hogy
„Azt hiszem, hogy az igazság szellemében, mindannyiunknak szüksége van némi magyarázatra ezekre a fotókra” – írta bejegyzésében Lasconi.
Nicușor Dan a DIICOT székháza előtt tartott pénteki sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy Elena Lasconi „teljes mértékben elvesztette a szavahihetőségét”. Kijelentette, Lasconinak kötelessége lett volna leellenőrizni a fotók hitelességét, mielőtt közzéteszi azokat. Azt is közölte, hogy
A főpolgármester megerősítette, hogy Florian Coldea tábornokkal egyetlen egyszer találkozott, körülbelül 10 évvel ezelőtt, a francia nagykövetség által szervezett fogadáson, amelyen körülbelül ezer ember vett részt. Elmondása szerint
Arra az újságírói kérdésre, hogy felismeri-e a Lasconi által közzétett fotókon levő épületet, Nicușor Dan azt felelte, hogy mindössze egy légkondicionáló gépet ismert fel.
A független jelölt bírálta az Állandó Választási Hatóságot és a Központi Választási Irodát is, mivel szerinte semmit nem tettek az ellene irányuló kibertámadás és álhírterjesztések kivédésére.
„Hol vannak az állami intézmények, amikor ilyen súlyos váddal néz szembe egy elnökjelölt?” – tette fel a kérdést Nicușor Dan.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.
A kihívások éve lesz az idei – állítja a Maros Megyei Tanács elnöke, aki szerint az 1,18 milliárd lejes összköltségvetés fókuszában a megkezdett uniós pályázatok lezárása áll, miközben az állami források szűkössége miatt prioritásokat kellett felállítani.
A romániai üzemanyagárak jelenleg 16 százalékkal alacsonyabbak az európai átlagnál – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Versenytanács elnöke.
Megnyílt a 11. Csíkszeredai Könyvvásár: a nyitónapon a gyerekeket Varró Dániel humoros gondolatai, a felnőtt közönséget pedig az olvasásról, figyelemről és kultúráról szóló ünnepi beszédek szólították meg.
Újra elkezdődik péntektől a tilosban parkoló járművek elszállítása Marosvásárhelyen, miután a városháza autója visszakapta a rendszámát a rendőrségtől.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,27 banival (0,05 százalékkal) 5,2661 lejre csökkent a szerdai 5,2688 lejről.
Baleset történt csütörtök délután a székelyudvarhelyi Hunyadi János utcában – jelezte olvasónk. A baleset során senki nem sérült meg. A környékbeli utcákban torlódás alakult ki.
szóljon hozzá!