
Fotó: Rédai Botond
Hargita megyében a vizek visszahúzódóban vannak, ennek ellenére még mindig több száz hektár termőföld van víz alatt. A telített folyómedrek lassan vezetik el a fölös vízmennyiséget.
2010. június 28., 15:442010. június 28., 15:44
2010. június 28., 16:082010. június 28., 16:08
Fotó: Rédai Botond
Darvas János, az Olt Vízügyi Igazgatóság csíkszeredai szakaszmérnökségének főmérnöke a hétfő délutáni Hargita megyei árvízhelyzetről elmondta: „a vizek visszahúzódóban vannak. Az időjárás-jelentések mutattak nagyobb esőzést, de a fellegek végül észak-nyugati irányba elvonultak, elkerülve vidékünket, így ha nem jön közbe váratlanul jelentősebb esőzés, további árhullámmal nem kell számolni”.
Az Olt vasárnap éjjel tetőzött Újtusnádnál. A kritikus szakaszoknál vasárnap déltől kezdve homokzsákokat raktak le, megakadályozva ezáltal a folyó kiöntését. Darvas értékelése szerint hétfőn délben az újtusnádi híd alatt körülbelül négy méter volt az Olt folyó vízállása.
A vízügy és a helyi katasztrófavédelem emberei a helyszínen tartózkodnak. Számukra 1500 zsákot biztosítottak a kiöntés megakadályozására. Az árvíz által sújtott községekben tovább folytatódik a károk felmérése – számolt be a helyzetről a vízügyi szakember.
Ionuț Moșteanu védelmi miniszter kedden kijelentette, hogy az amerikai katonák részleges kivonása nem függ össze Oroszország lehetséges stratégiáival.
Forgalmi változtatásokra számíthatnak a sofőrök Marosvásárhelyen november 6-tól, csütörtöktől, néhány utcát például egyirányúsítani fognak – hívja fel a figyelmet Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala.
Internetes szavazást írtak ki a legszebb Kárpát-medencei magyar településnév cím elnyeréséért. Az anyaország határain kívüli jelöltek körében a háromszéki Angyalos és a csíkszéki Szépvíz egyelőre dobogón áll, de a verseny koránt sem lefutott.
Róma polgármestere, Roberto Gualtieri kedden városi gyásznapnak nyilvánította november 5-ét, szerdát a Torre dei Conti középkori torony részleges összeomlása következtében elhunyt román munkás, Octav Stroici emlékére – írja az EFE hírügynökség.
Egy mezőtóháti kereskedelmi egység tavából májustól szeptemberig mintegy 150 kilogramm halat emeltek ki tolvajok, 15 ezer lejt kárt okozva a tulajdonosnak. Az elkövetőket keddre virradóra érte tetten a rendőrség, ekkor 80 kilogramm halat fogtak ki.
A koalíció az első deficitcsökkentő csomagban 2026-ra befagyasztotta a közalkalmazotti béreket és az állami nyugdíjakat, és ezt a döntést be kell tartani – jelentette ki egy keddi szakkonferencián a pénzügyminiszter.
Megnyirbálta a kormány a jövedelemadóból, a polgármesteri hivataloknak visszaosztott összegeket, ezért a települések kevesebb pénzt kapnak, mint amire számítottak. Marosvásárhely esetében ez az összeg 6,5 millió lejes mínuszt jelent.
A bírák és ügyészek nyugdíjazásáról szóló törvénytervezetről vitáznak keddi tanácskozásukon a koalíció vezetői a kormánypalotában.
Éves összevetésben az idei esztendő első kilenc hónapjában emelkedett Hargita megyében a forgalmi vizsgán átmenő tanulóvezetők aránya – tájékoztatott kedden a vezetői jogosítvány- és gépjármű-nyilvántartó hivatal adatai alapján a prefektusi hivatal.
Tűz ütött ki kedden a Prahova megyei Albești Paleologu településen, egy csarnokban, amelynek egyik részében körülbelül 50 tonna ammónium-nitrátot raktároznak.
szóljon hozzá!