Különleges fejlődés vagy rendellenesség?

A romániai oktatási törvény halványan reagál az egyre sokasodó mentális problémákra. Képünk illusztráció •  Fotó: Veres Nándor

A romániai oktatási törvény halványan reagál az egyre sokasodó mentális problémákra. Képünk illusztráció

Fotó: Veres Nándor

A legújabb fejlesztési eljárásokról kaphatnak tájékoztatást azok, akik részt vesznek a Különleges fejlődés vagy rendellenesség című konferencián Csíkszeredában június 3-án. A szakmai fórumon lehetőség lesz ismerkedni, beszélgetni a magyarországi és helyi előadókkal, fejlesztő szakemberekkel, terapeutákkal.

Barabás Hajnal

2023. május 23., 10:132023. május 23., 10:13

Szakmai konferenciát szerveznek Különleges fejlődés vagy rendellenesség? címmel június 3-án Csíkszeredában, ahová szülőket, pedagógusokat, fejlesztő szakembereket, orvosokat, terapeutákat, pszichológusokat, gyógypedagógusokat és atipikus fejlődésű érintett felnőtteket is várnak.

A fórum témája lesz a neuroatipikus fejlődési zavarok, mint amilyenek például a figyelemhiányos hiperaktivitás (ADHD), a figyelemzavar (ADD), szenzoros feldolgozási zavar (SPD), az autizmus spektrum zavar és az Asperger-szindróma, valamint szó lesz az élelmiszer és az idegrendszer közti összefüggésekről is.

A rendezvényt az Apáczai Csere János Pedagógusok Házában tartják 9–17 óra között.

Kapocs lenni az érintettek között

A szakmai napot az Auxilium Neurohelp Egyesület, a Prosperitas Vitae Egyesület-Korai Fejlesztő és Rehabilitációs Központ és a Neurofeedback Csíkszereda közösen szervezi.

„Az a cél, hogy lehetőséget teremtsünk az ismerkedésre, a beszélgetésre az érintettek között, egyfajta kapocs szeretnénk lenni a szülők és a fejlesztő szakemberek között is. Az idén bejegyzett egyesületünknek is ezt a szerepet szántuk elsősorban.

Idézet
Távlati célunk egy Mentális-fejlesztő és Teljesítményfokozó Központ létrehozása és egy hálózat kiépítése, amelyben a jelenlegi előadó szakembereket, mint mentorokat képzeljük el.

Sajnos a romániai oktatási törvény halványan reagál az egyre sokasodó mentális problémákra, így a magyarországi, ott régen begyakorolt példát szeretnénk ide, Székelyföldre elhozni” – osztotta meg lapunkkal Bene Hajnalka, az Auxilium Neurohelp Egyesület elnöke. Hozzátette, az a tapasztalata, hogy hatalmas az igény erre és nagy az érdeklődés a fejlesztési lehetőségek iránt. Szeretné, hogy a legkorszerűbb fejlesztési eszközök Csíkszeredában is elérhetőek legyenek.

A konferencián lehetőség lesz megismerkedni az oktató és gyakorló trénerekkel, terápiás eljárásokról is lehet érdeklődni személyesen, akárcsak a neurofeedback-tréningről, az AIT/FST hallástréningről, és találkozni lehet a FOODTESZT magyarországi élelmiszerintolerancia-teszt szakértőivel is.

A belépéshez ezen a linken lehet regisztrálni. További részletek az egyesület és az esemény Facebook-oldalán, vagy a korai.ro oldalon olvashatók.

Előadók és előadásaik

Molnár Annamária: Terápiás lehetőségek és változó igények a Csíki medencében az elmúlt 12 év tükrében; Kopacz Erika és Szakács Gyöngyike: Libikókán egy SNI-s gyerekkel az óvodában; dr. Bálint Emese-Éva, dr. Mara Gyöngyvér: Mikrobiom és a mentális egészség; dr. Csiky Miklós: ADHD-hiperaktivitás és figyelemzavar tüneti képe, eredete, kezelése. Az ADHD-t gyakran kísérő zavarok; dr. Czegő Renáta: Új technológiák a gyermek-rehabilitációban; Kertész Nikoletta: Pörög a gyermek, de nem tudjuk miért? Táplálkozás hatása az idegrendszerre. Neurofeedback, a jövő hatékony idegrendszeri tréningje gyerekeknek és felnőtteknek; dr. Guseo András: Étel vezérelt viselkedési spektrumzavar. Molekuláris mimikri, korunk legnagyobb veszedelme. Téged hogyan érint?; Bozsaky Ágnes: Komplex viselkedés menedzsment elmélete és gyakorlata; AIT/FST hallástréning, mint kiegészítő terápiás lehetőség.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. július 05., szombat

Arcok az Ezer Székely Leány Napjáról – ki volt ott?

Kitűnni a tömegből, vagy éppen elvegyülni? Az Ezer Székely Leány Napján mindkettőnek megvan a jelentősége, hiszen ennyien székely népviseletben lenyűgőzően mutatnak. A mi szemünkben mindenképp. Egyenként és együtt is.

Arcok az Ezer Székely Leány Napjáról – ki volt ott?
2025. július 05., szombat

Négy új papot szentelnek fel, Böjte Csaba csíksomlyói lelkész lesz

Darvas-Kozma Józsefet, a csíkszeredai Szent Kereszt-plébánia plébánosát megerősítette hivatalában a gyulafehérvári főegyházmegye, Böjte Csaba atyát pedig csíksomlyói lelkésszé nevezte ki. Idén négy új papot fognak felszentelni.

Négy új papot szentelnek fel, Böjte Csaba csíksomlyói lelkész lesz
2025. július 05., szombat

Csónakból helikopterbe: többen megsérültek egy dunai balesetben

Balesetet okozott szombat reggel a Duna Sulina-ágán, Maliuc falu közelében egy turistákkal teli csónakot ittas állapotban vezető fiatalember.

Csónakból helikopterbe: többen megsérültek egy dunai balesetben
2025. július 05., szombat

Az utolsó fotó a meggyilkolt motoros telefonjáról – így tálalja a román sajtó a kiszivárgott felvételt

Több bukaresti hírportál is lehozta azt az elmosódott medvés képet, amiről azt írják, hogy ez volt az utolsó felvétel, amit a támadáskor készített a medve által meggyilkolt olasz motoros.

Az utolsó fotó a meggyilkolt motoros telefonjáról – így tálalja a román sajtó a kiszivárgott felvételt
2025. július 05., szombat

Külön világ: akiknél 5000 euró az átlagnyugdíj, és már ötvenéves koruk előtt nyugdíjba mehetnek

Ilie Bolojan kormányfő péntek este kijelentette, hogy a világon Románia az egyetlen ország, ahol a bírák 48 éves korukban mennek nyugdíjba.

Külön világ: akiknél 5000 euró az átlagnyugdíj, és már ötvenéves koruk előtt nyugdíjba mehetnek
2025. július 05., szombat

Tüntetésre gyűltek össze Parajdon

Tiltakozásra készülnek Parajdon, szombaton délelőtt már kisebb tömeg gyűlt össze a helyi kultúrotthonnál.

Tüntetésre gyűltek össze Parajdon
Tüntetésre gyűltek össze Parajdon
2025. július 05., szombat

Tüntetésre gyűltek össze Parajdon

2025. július 04., péntek

Jóváhagyta a kormány deficitcsökkentő intézkedésekre vonatkozó törvénytervezetet

Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet –– számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.

Jóváhagyta a kormány deficitcsökkentő intézkedésekre vonatkozó törvénytervezetet
2025. július 04., péntek

CES: a deficitcsökkentő intézkedések csökkentik a polgárok vásárlóerejét

A kormány deficitcsökkentő csomagja csökkenti a polgárok vásárlóerejét, és a 2010-es években tapasztaltakhoz hasonló negatív társadalmi és gazdasági hatásai lesznek – véli a Gazdasági és Szociális Tanács (CES).

CES: a deficitcsökkentő intézkedések csökkentik a polgárok vásárlóerejét
2025. július 04., péntek

Online időpontfoglalás a nyugdíjpénztárnál

Augusztus elsejétől csak az online foglalt időpontokban lehet felkeresni ügyes-bajos kérdéseinkkel a Hargita megyei nyugdíjpénztárat.

Online időpontfoglalás a nyugdíjpénztárnál
2025. július 04., péntek

Bűnvádi feljelentést tettek a Kis-Küküllőn bekövetkezett ökológiai katasztrófa miatt

Hivatalból bűnvádi feljelentést tett a Maros megyei környezetvédelmi igazgatóság a parajdi sóbányánál zajló sürgősségi munkálatok nyomán a Kis-Küküllőn bekövetkezett sószennyezés és ökológiai katasztrófa miatt.

Bűnvádi feljelentést tettek a Kis-Küküllőn bekövetkezett ökológiai katasztrófa miatt