
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Kovászna megyében egy nap alatt hárommal emelkedett a koronavírus-fertőzéssel diagnosztizált személyek száma. A Kovászna megyei prefektúra kedd délutáni tájékoztatása szerint, a megyében 55 koronavírus-fertőzöttet tartanak nyilván.
2020. április 07., 19:112020. április 07., 19:11
2020. április 07., 19:132020. április 07., 19:13
Intézményes karanténban 257 személy tartózkodik, további 1017-en vannak lakhelyi elkülönítésben. Az elmúlt 24 órában 330 személy hagyhatta el otthonát, mert lejárt az elkülönítési időszak. A rendfenntartók 94 bevetésen vettek részt, 46 gépkocsit és 145 személyt kísértek át a megyén hivatalos konvojban.
Hatvannyolc vállalkozást vizsgáltak meg, hogy tiszteletben tartják-e a katonai rendelt előírásait. Huszonnégy óra alatt a rendőrök és a csendőrök 60 bírságot róttak ki 119 ezer lej értékben a kijárási tilalom megszegéséért, szinte feleannyit mint egy nappal korábban.
Öt személy életét vesztette hétfő reggel egy Kolozs megyében történt közúti balesetben.
79 éves korában elhunyt Nádasdy Ádám nyelvész, költő, műfordító.
A romániaiak 89 százaléka elégedetlen azzal, ahogyan a kormány az üzemanyagválságot kezelte – derül ki a CURS egy friss felméréséből.
A kőolajat leszámítva nem áll rosszul Románia az energiahordozók terén, mégis egyre költségesebbek ezek a lakosság számára. Mi ennek az oka? – ehhez hasonló kérdésekkel fordultuk Antal Lóránthoz, a szenátus energiaügyi bizottságának elnökéhez.
A Richter-skála szerint 3,9-es erősségű földrengés történt vasárnap 17 óra 16 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedések haladéktalan elfogadására szólította fel a miniszterelnököt és a pénzügyminisztert vasárnap Sorin Grindeanu.
Négy megyében másodfokú (narancssárga jelzésű), 12 megye folyóvizeire elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Lassan elhagyja térségünket a hétvégi lehűlést okozó mediterrán ciklon, hétfőig azonban még marad a csapadékos időjárás: az ország nagy részén eső, a hegyvidéken pedig havazás várható. Ezt követően javulásnak indul az időjárás.
Krisztus, a béke királya, ma is azt kiáltja keresztjéről: tegyétek le a fegyvert, emlékezzetek, hogy testvérek vagytok – mondta XIV. Leó pápa a Szent Péter téren bemutatott virágvasárnapi misén, amellyel megnyitotta a húsvéti nagyhetet.
Jelentős mennyiségű csapadék várható, a hegyekben pedig több centiméternyi hó fog esni, ugyanakkor több folyó is megáradhat a hétfőn délutánig érvényes riasztás szerint – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
szóljon hozzá!