Közel 20 százaléknyi gyergyószentmiklósi hiányzik még

A HVCSK közműszolgáltatónál is van összeírópont, de többnyire a számláikat fizetők állnak sorba •  Fotó: Gergely Imre

A HVCSK közműszolgáltatónál is van összeírópont, de többnyire a számláikat fizetők állnak sorba

Fotó: Gergely Imre

80,3 százalékon áll Gyergyószentmiklós a népszámlálás szempontjából a július 25-i adatok szerint. A körzetek közül vannak olyanok, ahol 100 százalékban sikerült elvégezni az összeírást, de van olyan is, ahol csupán 20-30 százalékot értek el a számlálóbiztosok.

Gergely Imre

2022. július 27., 20:432022. július 27., 20:43

A gyergyószentmiklósi városháza jegyzője Selyem-Hideg Norbert a hozzá érkezett legfrissebb (július 25-i) adatok alapján ismertette a népszámlálás eredményeit, eszerint

a statisztikai hivatal által becsült 17 023 lakosnak 80,3 százalékát számolták össze.

A személyes összeírásra 18 körzetre osztották a várost, ebből 7-ben sikerült a 100 százalékot elérnie a számlálóbiztosoknak, további 6 körzet 90 százalék körül van, viszont 5 körzetben ez elmarad az elvárttól.

Ezek közül nagyon problémás a Virág negyedi 33, 35, 39, 42, 46-os tömbházak körzete. Ide számlálóbiztosnak jelentkező személy pár nap után visszaadta a megbízatást és a tabletet.

Nagyon későn kaptak jelentkezőt a Kossuth Lajos utca alsó része, a Régi gyár utca, Tatár utca és környéke, azaz a város nyugati részének összeírására, itt is csak 40 százalékot sikerült elérni.

Van olyan körzet (a Szabadság tér, Bălcescu utca, Makkos utca és város Szárhegy felőli része) ahová egyáltalán nem jelentkezett gyergyószentmiklósi személy, szerencse, hogy Csomafalváról jött segítség, ahol így érték el a 30 százalékot – közölte a jegyző.

Selyem-Hideg Norbert hozzátette: gondot jelentett, hogy a számlálóbiztosnak jelentkezők

nem mérték fel előre, hogy mit is jelent a feladat, és aztán kiderült, nincs idejük ezt elvégezni és az is probléma, hogy sokakat nem találták otthon.

A népszámlálás önszámláló szakasza után 60 százaléknál tartott Gyergyószentmiklós, úgy becsülték, hogy egy-egy átlagosan 400 lakást tartalmazó körzetben 150 helyre kell bekopogniuk a számlálóbiztosoknak, és ha mindenhol csak két személy lakik is 300 személyt kellett volna nyilvántartásba venniük. Ehhez képest 190-200 főt találtak, mivel

sok a bezárt lakás, ahol a tulajdonosok nem tartózkodnak itthon.

Várják az összeírópontokon az embereket

A városháza közleményben kéri a gyergyószentmiklósiakat, hogy ha még nem vettek részt a népszámláláson és a számlálóbiztos sem kereste fel őket otthonukban, akkor július 31-ig keressék fel valamelyik összeírópontot.

Az összeírópontok helyszínei és nyitvatartási programja:

  • a polgármesteri hivatalban levő összeírópon csütörtökön és pénteken 8:30 és 16:30 között, és szombaton 9 és 13 óra között áll a lakók rendelkezésére

  • a Hő-, víz- és csatornaszolgáltató közmű pénztáránál csütörtökön és pénteken 9 és 16 óra között, szombaton és vasárnap 9 és 13 óra között.

  • a helyi adók és illetékek osztályánál csütörtökön 9 és 15 óra között, pénteken pedig 9 és 13 óra között.

Több telefonszámot is hívhatnak az érintettek: naponta 8-20 óra között, ahol felveszik a szükséges adatokat, ezek a következők: 0742-836 554; 0754-027 183; 0722-581 184; 0735-258 000; 0799-501 943.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. július 11., péntek

A pénteket sem ússzuk meg felhőszakadás nélkül

Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 16 megyéjére.

A pénteket sem ússzuk meg felhőszakadás nélkül
2025. július 11., péntek

Türelemre van szükség, mert több székelyudvarhelyi szakaszon is forgalomkorlátozás van

Székelyudvarhelyen jelenleg több helyszínen is javában zajlanak a munkálatok a nagy mobilitási projekt részeként, így a közlekedőknek érdemes figyelni az időszakos korlátozásokra. Mutatjuk, hol vannak korlátozások, és mi szabadul fel a közeljövőben.

Türelemre van szükség, mert több székelyudvarhelyi szakaszon is forgalomkorlátozás van
2025. július 11., péntek

Ezek a termékek és szolgáltatások drágultak a legnagyobb mértékben tavalyhoz képest

Az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közölt adatai szerint az elmúlt egy évben a friss gyümölcsök és a vasúti szállítás drágult a legnagyobb mértékben, míg a cukor vagy a földgáz ára kisebb volt idén júniusban, mint egy évvel korábban.

Ezek a termékek és szolgáltatások drágultak a legnagyobb mértékben tavalyhoz képest
2025. július 11., péntek

VIII. Ősök Napja – Bugac, 2025. augusztus 8–10.

Akit érdekel őseink történelme – legyen szó az ősi vallásról, lovas népünk mibenlétéről vagy a korai magyar hősök történelmi szerepéről –, annak idén is ott a helye a 2025. augusztus 8–10. között tartott VIII. Ősök Napja ünnepen.

VIII. Ősök Napja – Bugac, 2025. augusztus 8–10.
2025. július 11., péntek

Nacsa Lőrinc: elérhető a Határtalanul program legújabb pályázati kiírása

Elérhető a Határtalanul program legújabb pályázata csütörtöktől – jelentette be a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára csütörtökön Sátoraljaújhelyen, a Rákóczi-táborban tartott sajtóeseményen.

Nacsa Lőrinc: elérhető a Határtalanul program legújabb pályázati kiírása
2025. július 11., péntek

Saját tenyésztésű bárányhúst ettek, lépfenével kerültek kórházba

Lépfenefertőzéssel (anthrax) kezelnek két személyt a bukaresti Matei Balș járványtani intézetben – közölte csütörtök este az egészségügyi minisztérium.

Saját tenyésztésű bárányhúst ettek, lépfenével kerültek kórházba
2025. július 11., péntek

Nicușor Dan: Románia készen áll hozzájárulni az ukrajnai béke megteremtéséhez és fenntartásához

Románia készen áll hozzájárulni az ukrajnai béke megteremtéséhez és fenntartásához, valamint Oroszország elrettentéséhez – hangsúlyozta Nicușor Dan államfő „az elszántak koalíciójának” ülésén amelyet csütörtökön tartottak videókonferencia formájában.

Nicușor Dan: Románia készen áll hozzájárulni az ukrajnai béke megteremtéséhez és fenntartásához
2025. július 11., péntek

Erdélyi önkéntes tűzoltók is segítettek a viharkárok eltakarításában Magyarországon

Nyárádszeredai önkéntes tűzoltók is segítséget nyújtottak Magyarországon, miután orkán erejű vihar vonult végig számos településen és jelentős károkat okozott.

Erdélyi önkéntes tűzoltók is segítettek a viharkárok eltakarításában Magyarországon
2025. július 11., péntek

Több csíkszeredai utcában is áramkimaradással indult a nap

Csíkszereda jelentős részében áramszünetre ébredt a lakosság pénteken.

Több csíkszeredai utcában is áramkimaradással indult a nap
2025. július 11., péntek

Hogyan hat a lakosságra az áram drágulása és mit tehetünk ellene?

2025. július 1-jétől Romániában megszűnt a villamos energia árának állami korlátozása, amely az áram drágulását eredményezi.

Hogyan hat a lakosságra az áram drágulása és mit tehetünk ellene?