Kreatív térség címmel szerveztek konferenciát a Sapientia – Erdélyi Magyar Tudományegyetem csíkszeredai Műszaki- és Társadalomtudományok Kar Társadalomtudományi Tanszékén kedden.
2011. május 31., 13:582011. május 31., 13:58
2011. május 31., 15:112011. május 31., 15:11
Az egyik dolgozat témája az erdővidéki regionális hetilap múltja és jelene volt
Évek óta hagyomány, hogy a szociológia és a kommunikáció szak végzős hallgatói államvizsga előtt egy szakmai zsűri – általában az államvizsga dolgozatok témavezető tanárai – előtt bemutatják diplomadolgozataikat. Ez egyfajta felkészítő a majdani államvizsgára, ráadásul a zsűri által a dolgozatokban felfedezett esetleges hiányosságokat a megvédés előtt még ki lehet javítani. Idén sincs ez másképp: a konferencia keretében a Kommunikáció – PR szak végzős hallgatói bemutatták a diplomamunka keretében elért szakmai eredményeiket. A bemutató a hallgatók számára egyben szakmai versenyt is jelentett. A konferencia további célja, hogy betekintést kínáljon abba a gazdag tematikájú szakmai munkába, amelyet a kommunikáció szakos hallgatók végeznek.
Ballagási ünnepség
A Sapientia Egyetemmel kapcsolatos hír, hogy ezen a hétvégén tartják a ballagást: a végzősök pénteken egy ökumenikus istentiszteleten vesznek részt Csíksomlyón, a tulajdonképpeni ballagási ceremóniát pedig szombaton tizenegy órától tartják a csíkszeredai Szakszervezetek Művelődési Házában.
Csaknem tíz éves együttműködést pecsételt meg szerződéssel szombaton a marosvásárhelyi Gecse Dániel Református Orvosi és Egészségügyi Szakkollégium és a Bethesda Gyermekkórház, ez utóbbi további támogatásáról biztosítva az erdélyi intézményt.
Az elmúlt napok esőzései miatt ismét megnőtt a Korond-patak vízhozama, így a parajdi sóbányába történő beszivárgás csökkentése érdekében újra működésbe állították a nagy kapacitású motoros szivattyúkat.
A Richter-skála szerint 4,2-es erősségű földrengés történt szombaton hajnali 1 órakor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Tizenhat centiméteres a hóréteg a Fogarasi-havasokban levő Bilea-tónál és mínusz 3,3 Celsius-fokot mutatnak a hőmérők. Havazik a Transzfogarasi úton is.
Különösen hideg időjárásra, szélre és csapadékra figyelmeztető előrejelzést adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország egész területére.
Összeütközött két teherautó szombat reggel a Nagysármás és Bánffytanya közötti útszakaszon. A baleset miatt a közúti forgalom egy sávon, felváltva haladt.
Ro-Alert üzenetben figyelmeztette a lakosságot a Maros megyei tűzoltóság szombat reggel, hogy Marosvásárhelyen a Gheorghe Marinescu utcában a 2-es számú Pszichiátria közelében megjelent egy medve.
Újraindult egy kampány, amely a választások befolyásolására irányul, közintézmények, televízióadók és hírügynökségek klónozott weboldalait használva – figyelmeztetett pénteken a belügyminisztérium.
A Maros Megyei Sürgősségi Kórházban fekvő betegek mozgóurna segítségével szavazhatnak vasárnap, de csak azok, akik írásban jelezték választási szándékukat – tájékoztatott az egészségügyi intézmény sajtóosztálya.
Romániai idő szerint pénteken 17 óráig több mint 108 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
szóljon hozzá!