
Fokozhatják az ellenőrzéseket. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Korlátozásokat jelentett be hétfőn este Nelu Tătaru egészségügyi miniszter és Raed Arafat belügyminisztériumi államtitkár a koronavírus-járvány terjedésének gyorsuló üteme miatt.
2020. október 05., 22:162020. október 05., 22:16
2020. október 05., 22:192020. október 05., 22:19
A koronavírus-járvány terjedésének megfékezését célzó intézkedések szigorításáról döntött hétfő esti ülésén az országos vészhelyzeti bizottság, amely többek között arról rendelkezett, hogy karanténkötelezettség vár a Romániánál fertőzöttebbnek számító országokból beutazó polgárokra.
Ezen túlmenően a megyei vészhelyzeti bizottságok további korlátozó intézkedéseket vezethetnek be, amennyiben helyenként súlyosbodik a járványhelyzet. Ott, ahol az ezer lakosra jutó esetek száma meghaladja a másfelet:
megtilthatják egyes családi események megszervezését (pl. esküvők, keresztelők);
elrendelhetik az otthoni munkavégzést mind a magán-, mind pedig a közszférában;
megtilthatják a különböző vallási eseményeken a más településekről érkező zarándokok részvételét;
fokozhatják az ellenőrzéseket;
mérlegelhetik a szabályszegő cégek működési engedélyének felfüggesztését harminc napra.
Még súlyosabb korlátozás léphet életbe ott, ahol az ezer főre jutó esetek száma meghaladja a hármat: a település karantén alá vonható.
A dédai hivatásos és önkéntes tűzoltókat is riasztották egy tarlótűzhöz péntek este. A Maros megyei Ratosnya egyik falujában nehezen megközelíthető területen csaptak fel a lángok.
Szombaton 20:30 és 21:30 között lekapcsolják a parlament épületének belső és külső világítását a Föld órája kezdeményezéshez való csatlakozás részeként – közölte a képviselőház.
Idén is megrendezik Marosvásárhelyen a Virágvasárnapi passió előadást, amelyen a résztvevők együtt élhetik át Jézus Krisztus szenvedéstörténetét. Az érdeklődőket vasárnap 17 órára várják a Nyári Színpadhoz.
A legfelsőbb bíróság perelni készül a kormányt a bírák és ügyészek számára bírósági döntéssel megítélt bértartozások kifizetésének elhalasztása miatt, és első lépésként előzetes panaszt nyújtott be a kormányhoz és a pénzügyminisztériumhoz.
Nicușor Dan államelnök pénteken kihirdette a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvényeket.
Ünnepélyes keretek között adják át szombaton Gyergyóremetén az új bicikliutat. Az esemény nem csupán egy hivatalos átadó lesz: a szervezők egy különleges rekordkísérlettel is készülnek.
A marosvásárhelyi tűzoltók egy lakástűzhöz vonultak ki pénteken délután, amely egy tömbház legfelső emeletén keletkezett.
Nem mindennapi tűzesethez riasztották a hatóságokat Székelyudvarhelyen, péntek délután: valaki a plázánál levő lakópark mögött egy betonkerítés tövében akart halat sütni. Azonban a lángok elharapóztak.
Az utóbbi években ismétlődő jelenség Székelyföldön, hogy a márciusi-áprilisi felmelegedést hirtelen visszatérő fagyok váltják. Ezek komoly károkat okozhatnak a gyümölcsösökben, teljesen el is veszhet az adott évi termés.
Pénteken délutánra sikerült teljesen eloltani a maroludasi hulladéklerakónál kedden délben keletkezett tüzet. A területet továbbra is megfigyelés alatt tartják.
szóljon hozzá!